مجله تاپ‌ناز‌

آموزش ساخت رنگساژ مو آسان برای ۷ رنگساژ پر استفاده

در این مطلب روش ساخت رنگساژ مو را آماده کرده ایم که با طی کردن مراحل ذکر شده می توانید با استفاده از رنگساژ تغییرات مثبتی در موهای خود ایجاد کنید.

وقتی که موها را رنگ و مش می کنید در روزهای ابتدا خیلی درخشان و زیبا هستند ولی پس از هر بار شستن، موها درخشندگی کمتری خواهند داشت که با رنگساژ کردن می توان مو را به حالت اولیه برگرداند. ساخت رنگساژ مو و روش استفاده از آن بسیار مهم است و بهتر است اطلاعات لازم در این مورد را به دست آورید.

آموزش ساخت رنگساژ مو با روش ساده

رنگساژ حالت ضعیفی از رنگ مو است که به موها آسیب زیادی وارد نمی کند و بیشتر برای موهای دکلره و مش شده کاربرد دارد. در ادامه روش ساخت رنگساژ مو را در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

روش رنگساژ کردن موها

رنگساژ رنگی است که به کمک میزان مناسبی آب ضعیف می شود و برای رنگساژ کردن مو باید یک شماره تیره تر از پایه دکلره استفاده شود مثلا اگر پایه دکلره شما 6 است از رنگساژ پایه 5 استفاده کنید و اگر موهای بلوند دارید بهتر است که از رنگساژ شماره 8 یا 10 استفاده کنید.

برای ساختن رنگساژ باید طبق پایه دکلره مو رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید و با توجه به میزان موها کمی از رنگ را در کاسه رنگ بریزید ( برای موهای کوتاه سه سانت ، برای موهای متوسط ۸ سانت و برای موهای بلند ۱۵ سانت ) سپس رمگ را به میزان 75 سی سی اکسیدان از شماره یک و به همان میزان آب ترکیب کنید. باید توجه داشته باشید که مخلوط رنگ مو باید رقیق باشد، سپس مخلوط رنگ را روی تمام قسمت های مو بزنید و موها را خیلی آرام شانه بزنید. اگر مایل هستید موهای مش شده را رنگساژ کنید مدت زمان مکث رنگ مو یک دقیقه است و اگر مایل هستید رنگساژ را روی موهای رنگ شده خود اعمال کنید باید به مدت 15 دقیقه صبر کنید و در نهایت هم پس از مدت زمان ذکر شده مو را آبکشی کنید.

برای رنگساژ کردن مو می توانید از واریاسیون هایی که عمرشان از رنگ مو کمتر است استفاده کنید. از واریاسیون برای تقویت تناژ رنگ و خنثی کردن سبزی و قرمزی و نارنجی مو استفاده می کنند و به کمک آن می توان رنگ موهای فانتزی و جالبی را تهیه کرد.

رنگساژ حالت ضعیفی از رنگ مو است که به مو آسیب وارد نمی کند و بیشتر برای موهای مش و دکلره شده کاربرد دارد و علاوه بر این آسیبی که اکسیدان و رنگ به مو وارد می کند قابل مقایسه با رنگساژ نیست.

آموزش ساخت رنگساژ مو آسان برای ۷ رنگساژ پر استفاده

آموزش ساخت رنگساژهای مختلف

رنگساژ نقره ای ( یخی )

ابتدا موها را به آخرین درجه دکلره برسانید سپس مقداری از رنگ مو c10 را با روشن کننده e20 و ۳ سانت واریاسیون نقره ای و مقداری اکسیدان شماره دو ترکیب نمایید و مخلوط مواد را روی موها قرار بدهید.

رنگساژ آبی یخی

این رنگساژ مانند رنگساژ نقره ای می باشد با این تفاوت که از واریاسیون آبی e14 و مقداری اکسیدان شماره برای رنگ زدن موها استفاده می شود.

رنگساژ طلایی

برای رساندن موها به این رنگساژ ابتدا مقداری از رنگ موی g10 را با سه سانت واریاسیون e16 و مقداری اکسیدان شماره دو ترکیب نمایید سپس مخلوط رنگ مو را روی موهای خود بزنید.

رنگساژ بلوند صدفی 

ابتدا مو را به کمک دکلره به پایه ۱۰ برسانید سپس روشن ترین رنگ از گروه a را روی موها بگذارید.

رنگساژ بلوند صدفی

روشن ترین رنگ از گروه c را روی موهای دکلره شده قرار دهید.

رنگساژ بلوند کاهی

روی موهایی که به کمک دکلره کاملا سفید شده اند روشن ترین رنگ از گروه رنگ های n را قرار بدهید.

رنگساژ بلوند زیتونی

بعد از دکلره کردن موها روشن ترین رنگ از گروه m را روی موها قرار بدهید و به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صبر کنید سپس موها را آبکشی نمایید.

 

نکات طلایی برای رنگساژ کردن

رنگساژ آسیب جزیی به مو وارد می کند.

برای رنگساژ می توان هر چند وقت یک بار از رنگ های متفاوت روی پایه دکلره استفاده کرد و تنوع بیشتری را به رنگ موها بخشید.

پس از آماده کردن رنگساژ بهتر است آن را سریع استفاده کنید.

حداکثر زمانی که رنگساژ روی مو می تواند بماند 15 دقیقه است و پس از مدت زمان ذکر شده مو را باید بشویید.

هر چه رنگ رنگساژ مدت زمان زیادی روی مو بماند رنگ مو تیره تر می شود.

اگر مایل هستید زردی مو را بگیرید می توانید برای رنگساژ کردن مو از رنگ های سرد مانند رنگ موی دودی و نقره ای استفاده کنید.

اگر زردی موهای شما زیاد است می توانید به اندازه یک نخود رنگ بنفش را با رنگ اصلی ترکیب کنید و اگر مایل هستید موهای شما زدی نداشته باشد اصلا از رنگساژ طلایی برای رنگ زدن مو استفاده نکنید.

اگر مایل هستید به تن زیتونی، دودی و طلایی اضافه کنید باید از واریاسیون های مربوط به این رنگ ها استفاده کنید.

مطالب مشابه را ببینید!