مجله تاپ‌ناز‌

آموزش ساخت عروسک سگ نمدی ساده با الگو

در این مطلب تاپ ناز آموزش دوختن عروسک سگ نمدی زیبا را به صورت مرحله به مرحله و به همراه تصاویر در اختیار شما قرار داده ایم و با دنبال کردن این مطلب می توانید در نهایت یک سگ نمدی زیبا را در منزل بسازید.

عروسک سگ نمدی بسیار زیبا است و می توانید این مدل عروسک را در منزل به راحتی برای کودک خود درست کنید و می توانید این کاردستی را در مدارس به دانش آموزان آموزش بدهیثد.

برای ساختن دست سازه های نمدی عروسک های نمدی باید از الگوی نمدی استفاده کنید تا بتوانید خیلی راحت دست سازه ها و عروسک های نمدی را بسازید.

 

mahe dog 1 e1627757843349

آموزش ساخت عروسک سگ نمدی زیبا

سنگ نمدی جزو عروسک های فانتزی زیبا است و اگر به ساخت عروسک های نمدی در منزل علاقه دارید، بهتر است این عروسک زیبا را بسازید.

ساخت عروسک سگ نمدی

 

وسایل مورد نیاز

  • مداد الگو
  • الگو
  • کاغذ پوستی
  • سوزن مخصوص نمد دوزی
  • نمد ( رنگ دلخواه )
  • نخ معمولی یا نخ مخصوص قلاب دوزی
  • الیاف
  • قیچی
  • ربان

مراحل ساخت سگ نمدی

1. برای ساخت سگ نمدی در ابتدا باید الگوی مناسب پیدا کنید سپس کاغذ پوستی را روی الگو بگذارید و طرح الگوی سگ نمدی را روی کاغذ پوستی پیاده کنید.

ساخت عروسک سگ نمدی

ساخت عروسک سگ نمدی

2. کاغذ پوستی را با استفاده از سوزن به پارچه نمدی وصل کنید و با قیچی اطراف الگو را برش بزنید.

ساخت عروسک سگ نمدی

3. دو تکه بریده شده را روی هم قرار دهید و با دوخت دندان موشی دو تکه برش خورده را بدوزید و توجه کنید که کل قسمت های دو تکه را نباید به صورت کامل به هم بدوزید و باید حدود 6 سانت را باز بگذارید تا بتواند با استفاده از الیاف درون عروسک را پر کنید.

ساخت عروسک سگ نمدی

به جای استفاده از دوخت دندان موشی می توانید از دوخت کج هم برای دوخت دو تکه برش خورده استفاده نمایید.

Make felted dog 10 e1627758253680ساخت عروسک سگ نمدی

1. توجه کنید که برای راحت تر دوخته شدن تکه های برش خورده را به یکدیگر می توانید با سوزن از وسط دو تکه نمد برش خورده را به هم وصل کنید و دوخت سگ نمدی را ادامه دهید.

ساخت عروسک سگ نمدی

2. پس از دوختن تکه های برش خورده نمد به هم می توانید درون عروسک را با کمک الیاف پر کنید و بهتر است برای رساندن الیاف به تمام قسمت بدن عروسک سگ می توانید از آخر قیچی هم استفاده کنید.

ساخت عروسک سگ نمدی

3. در این مرحله پس از پر کردن عروسک با الیاف باید دوخت عروسک را ادامه بدهید سپس روبان کوچک و زیبایی را دور گردن سگ پاپیون بزنید تا عروسک آماده شود.

ساخت عروسک سگ نمدی

عروسکهای سگ با پارچه نمد

استفاده از پارچه نمد برای ساخت انواع عروسک های زیبا، گیفت، جاسوییچی و خیلی از وسایل تزیینی کاربرد زیادی دارد و به دلیل در دسترس و ارزان بودن این پارچه از محبوبیت بالایی برخوردار است، در ادامه این مطلب تصاویری از مدل های عروسکی سگ های فانتزی و جذاب به نمایش گذاشته ایم که می توانید با استفاده از نمد این عروسک های زیبا را با سگ بسازید.

ساخت عروسک سگ نمدی

ساخت عروسک با نمد کار چندان سختی نیست و همانطور که گفتیم می توان با داشتن حوصله و ذوق و نیز کمی دقت در الگو های موجود عروسک های زیبایی با استفاده از نمد و یا پارچه های دیگر خلق کرد، حال در صورتی که علاقمند به ساخت گیفت و عروسک در منزل هستید، می توانید از انواع تصاویر مدلهای عروسک سگ از نمد که برای این مطلب گلچین کرده ا

یم دیدن کرده و با ساخت این عروسکهای زیبا در منزل ضمن ایجاد سرگرمی و لذت بردن از هنر دستی خود از آنها به عنوان گیفت برای دوستان و اطرافیانتان استفاده کنید.

 

ساخت عروسک سگ نمدی

مدل های عروسک نمدی سگ زیبا

ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی

آموزش ساخت عروسک های ساده سگ با نمد

ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی ساخت عروسک سگ نمدی

مطالب مشابه را ببینید!