مجله تاپ‌ناز‌

آموزش ساخت کیف با فوم اکلیلی و تصاویری از مدل های خلاقانه ساخته شده

با استفاده از فوم اکلیلی می توانید وسایل و کاردستی های مختلف بسازید. خلاقیت با فوم اکلیلی می تواند انتخاب خوب و مناسبی برای ساخت کاردستی برای فراهم آوردن تفریحات سالم و محبوب برای فرزندتان باشد. فوم اکلیل در رنگ های متنوع دارای انعطاف پذیری بالا و سبک می باشند که گزینه ای ایده آل برای این منظور هستند.

فوم های اکلیلی از لوازمی است که ویژگی های انعطاف پذیری و شکل پذیری راحت و متنوعی دارد. با توجه به ویژگی هایی که دارد و با استفاده از آنها می توان بهترین کاردستی ها را تهیه کرد. فوم های ساده و بدون اکلیل هم ایده ای جالب برای ساخت کاردستی هستند که فوم اکلیل به دلیل زیبایی و جلوه فوق العاده اش بیشتر مورد پسند می باشد. در این مطلب ایده های کاربردی و زیبایی از خلاقیت با فوم اکلیلی را مشاهده می کنید.

ساخت کیف فوم اکلیلی همراه با ۲ روش 

همان گونه که می توانید از انواع وسایل ساده و کم هزینه، حتی دور ریختنی و بدون مصرف کاردستی تهیه کنید. گاهی نیز می توانید برای ساخت کاردستی های خوش زرق و برق تر و زیباتر از دیگر وسایل خریداری شده مانند فوم اکلیلی برای این منظور و ساخت کاردستی هایی مانند گل، کیف، پروانه و وسایل تزیینی و … بهره ببرید. این فوم ها دارای گوناگونی بسیاری در رنگ می باشند که می توانید متناسب با سلیقه و البته کاردستی که انتخاب کرده اید، آن را آماده کنید. فوم های اکلیلی سبک، انعطاف پذیر و جذاب می باشند که برای کودکان قابل توجه هستند.

ساخت کاردستی سرگرمی سالمی است که پرورش دهنده خلاقیت و استعداد فرزند شما به حساب می آید که می توانید با تشویق و همکاری خود، نحوه ساخت انواع کاردستی ها مانند کاردستی با پاکت شیر، کاردستی گل کاغذی، کاردستی با شانه تخم مرغ را به آن ها آموزش دهید. در این مطلب با خلاقیت ساخت گل و کیف با فوم اکلیلی آشنا می شوید.

وسایل مورد نیاز :

  • فوم اکلیلی با رنگ های سبز، طلایی و سایر رنگهای روشن
  • فوم ساده صورتی رنگ
  • چسب تفنگی
  • زیپ
  • قیچی
  • مداد

مراحل ساخت کیف تک شاخ با استفاده از فوم :

در نخستین مرحله فوم صورتی را شبیه به عدد 8 انگلیسی برش بزنید، برای آشنایی کار می توانید پیش ا شروع به کار، شابلونی را به این شکل تهیه نمایید. بعد از آن در یک بخش از آن برشی به شکل مستطیل برای محل نصب زیپ ایجاد کنید. (این برش باید متناسب با زیپ انتخابی باشد) مطابق شکل.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

سپس در دومین مرحله نوبه به ساخت گوش و شاخ های تک شاخ است. از بخش های دیگر فوم صورتی ببرید. 2 عدد گوش دیگر با اندازه ای کوچکتر هم از دیگر فوم های رنگ روشن ببرید. برای ساخت شاخ این موجود هم می توایند از فوم طلای رنگ استفاده کنید.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

حالا این قطعه ها را بر روی هم با چسب به یکدیگر متصل کنید، پس باید برابر برش زده شوند.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

با استفاده از فوم های اکلیلی رنگ دیگر گل و برگ ببرید.

در سومین مرحله زیپ مورد نظر را با استفاده از چسب تفنگی بر روی درز بریده شده قرار دهید و از طرف داخلی کیف چسبانده و محکم نمایید تا نمایی زیبا به خود بگیرد.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

حالا شاخ ها و گوش های صورتی رنگ را در قسمت های مشخص شده و مناسب خود بچسبانید. شاخ اکلیلی برش خورده را بر روی فوم ساده صورتی چسبانده، محکم نمایید.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

بعد بخش اصلی کاردستی را از قسمت میانی تا کنید تا مانند کیف گردد.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

در نهایت لبه های کیف را با استفاده از چسب تفنگی به یکدیگر چسب کنید.

گل ها و برگ هایی که با استفاده از فوم اکلیلی دیگر بریده اید را در مکان های تعبیه شده قرار داده و با کمک چسب محکم کنید. با استفاده از ماژیک ۲ عدد چشم و خنده ای فوق العاده طراحی نمایید.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

وسایل مورد نیاز :

  • فوم ساده با یک رنگ(آبی)
  • فوم اکلیلی با دو رنگ متفاوت (سبز و بنفش)
  • چسب
  • قیچی

ساخت کیف با فوم اکلیلی

مراحل ساخت گل با فوم :

برای ساخت گل ابتدا از فوم ساده (آبی) دایره ای به اندازه سلیقه ای خود جهت میان گل برش بزنید.

سپس فوم های اکلیلی را هم به شکل نوارهایی به شکل مستطیل برش بزنید.

حالا نوارهای رنگ سبز تا نمایید و به فوم ساده (آبی) چسبانده، محکم کنید.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

تمامی فضا را با استفاده از فوم اکلیلی نواری (سبز) پوشش دهید.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

سپس حالا نوبت به نوارهای اکلیلی به رنگ بنفش می رسد, ۲ رده از آنها را بر روی فوم آبی قرار داده و چسب کنید.

در این مرحله نوارهای اکلیل بنفش را برداشته و دو کناره طولی آن را به یکدیگر چسبانده، محکم کنید.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

در نهایت هم برش هایی با فاصله های هم اندازه و یکنواخت بر روی قسمت طولی آن به وجود آورید.

میان گل را به فوم ساده (آبی) چسبانده و محکم نمایید. به همین سادگی گل اکلیلی شما آماده می باشد.

ساخت کیف با فوم اکلیلی

در ادامه تصاویری از انواع مدل های فوم اکلیلی را مشاهده می کنید.

ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی ساخت کیف با فوم اکلیلی

مطالب مشابه را ببینید!