مجله تاپ‌ناز‌

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

در این مطلب آموزش تصویری اکستنشن مو با رینگ و ریمو کردن اکستنشن موها و نکات خاص برای مراقبت کردن از اکستنشن مو را در اختیار شما قرار داده ایم. بیشتر خانم ها تمایل دارند موهای بلند و پرپشت داشته باشند و اگر شما نیز از این دسته از خانم ها هستید ولی به هر دلیل مجبور شده اید موهای خود را کوتاه کنید یا موهایی کم پشت دارید می توانید به کمک اکستنشن مو با رینگ رشته هایی از مو را که همرنگ با موی طبیعی تان هستید را به موهای خود اضافه کنید و جذابیت ظاهری تان را تکمیل کنید.

آموزش اکستنشن مو با رینگ

باید توجه داشته باشید که اکستنشن موها باید به گونه ای انجام شود که موهای شما طبیعی به نظر برسد و علاوه بر این هیچ آسبی به موهای اصلی شما وارد نشود پس بهتر است برای انجام این کار به فردی متخصص و با تجربه کافی مراجعه نمایید.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

مراحل اکستنشن مو

اکستنشن مو با رینگ در طی مراحلی نسبتا دشوار انجام شود و باید برای انجام این کار ترفندهایی را مد نظر داشته باشید. مراحل اکستنشن مو عبارت است از:

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

 

ارزیابی موی مشتری برای اکستنشن

در ابتدا باید مطمئن شوید که مشتری شما در پوست سرش مشکلاتی را ندارد زیرا وجود هر مشکلی در پوست سر می تواند روی اکستنشن تاثیرگذار باشد. مشکلاتی مانند پسوریازیس یا صدفک سر باعث می شوند تا اکستنشن موها سریع شل و یا خراب گردد.

پس از بررسی موها و پوست سر به رنگ ساقه موی مشتری توجه کنید و رنگ موی مصنوعی را با توجه به رنگ ساقه موی طبیعی انتخاب کنید.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

۲. آماده سازی موها

در این مرحله باید موها را با شامپو و نرم کننده بشویید.

۳. تقسیم بندی موها

مو را به 4 قسمت مساوی تقسیم کنید. برای این کار باید از قسمت بالای سر فرقی از یک گوش تا گوش دیگر باز کنید و در ناحیه پشت سر هم فرق دیگری را از گوش به گردن باز کنید و سپس در قسمت جلوی سر هم فرق وسط باز کنید.

فرق ها و خط تقسیم موها باید پیچ و تاب نداشته باشند و قسمت هایی از مو را هم که روی آنها کار نمی کنید را به کمک گیره یا کلیپس ببندید.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

۴. نصب مو به موهای اصلی

برای نصب مو به پشت سر باید از 4 سانتی متر بالای گردن به فاصله دو سانتی از فرق سر شروع کنید و سپس یک دسته ۱*۱ سانتی متری از موها را جدا کنید و موها را در قلاب قرار دهید و به کمک قلاب موها را در حلقه یا رینگ ببرید و به فاص3له 1 سانت از ریشه اکستنشن را نصب کنید و با انبر دست اکستنشن مو را محکم کنید.

باید توجه داشته باشید که در قسمت های کم پشت مو از رینگ بلند و باریک استفاده کنید و کل مراحل ذکر شده را به فاصله یک سانت از دسته موی قبلی برای دسته بعدی موها تکرار کنید. دسته موهای بعدی را مواز با قبلی و به فاصله یک سانتی متر بالای آنها نصب کنید و در نهایت تا 6 ردیف افقی دیگر می توانید پیش بروید و به روش آجری اکستنشن موها را نصب کنید.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

برای موها قسمت کناری و وسط سر باید از 2 سانت بالای گوش فرقی را ایجاد کنید و برای نصب اکستنشن آجری در این قسمت باید رشته جدید مو را درست بین دو رشته قبلی که در ردیف پایین نصب شده است قرار دهید و به همان روش آجری می توانید تا قسمت جلویی سر اکستنشن ها را ادامه دهید و مراحل ذکر شده را روی 3 ردیف موازی از مو تکرار کنید و در هر مرحله هم از تمیز بودن خط موازی و چینش آجری اکستنشن ها مطمئن شوید.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

۵. نصب لایه های بالایی تقسیم بندی موها

در این مرحله باید تقسیم بندی را در قسمت وسط سر ایجاد کنید و یک خط مورب از ناحیه شقیقه تا جایی که گردی سر شروع می شود باز کنید و مراحل قبل را که برای نصب اکستنشن ذکر کرده ایم تا دو سانتی متری گیج گاه تکرار کنید.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

۶. ادغام کردن اکتنشن با موی طبیعی

اگر اکستنشن از موهای طبیعی بلندتر می باشد بهتر است آن را به صورت لایه لایه کوتاه کنید تا با موهای طبیعی ادغام شود و ظاهر موهای شما طبیعی تر به نظر برسد. در قسمت جلویی سر هم می توانید موها را به شکل سوزنی کوتاه کنید و در قسمت پشت سر هم به کمک تکنیک خرد کردن مو گوشه های اضافه مو را حذف کنید.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

۷. حالت دادن به موی اکستنشن شده 

به منظور حالت دادن موی اکستنشن شده می توانید از دستگاه فر استفاده کنید که در این صورت باید روی قسمت افقی موها این کار را انجام دهید و سپس موها را به زیر بخش های مستطیلی شکل تقسیم بندی کنید و موها را به سوی بالا بیاورید و مطمئن شوید که اکستنشن ها به صورت کامل در مو محو شده اند.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

۸. ریمو کردن اکستنشن موها

برای ریمو کردن اکستنشن مو می توانید از انبر دست استفاده کنید و به کمک انبر دست باید دو سر حلقه ها را فشار دهید تا اکستنشن ها باز شوند.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

نکات طلایی برای اکستشن موها

۱.قبل از اکستنشن کردن موها باید آن ها را بشویید سپس موها و پوست سر را خشک نمایید.

۲. توجه داشته باشید که موهای شما باید ۷ تا ۱۰ سانت بلندتر از اکستنشن باشد تا رینگ و اکستنشن به خوبی روی موهایتان قرار بگیرند.

۳. بعد از اکستنشن موها باید برای شستن آن ها ابتدا موهایتان را به آرامی شانه بزنید و به این نکته نیز توجه داشته باشید که به مدت ۵ روز بعد از اکستنشن موها نباید استحمام کنید تا از آسیب دیدن رینگ و بافت مو جلوگیری شود.

۴. در زمان شستن موها از آب ولرم استفاده نمایید و موهایتان را به آرامش مالش بدهید و چنگ نزنید و برای تقویت موها از موادی که حاوی روغن و نرم کننده طبیعی هستند استفاده نمایید.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

۵. اگر در روزهای اول دچار خارش در ناحیه پوست سر شدید می توانید به کمک اسپری مرطوب کننده این مشکل را رفع کنید.

۶. موهایتان را به کمک برس نرم و به آرامی می توانید شانه بزنید.

۷. در زمان خوابیدن باید موها را به سمت بالا ببرید زیرا اگر موهایتان نامرتب باشند به یکدیگر گره می خورند و در نهایت نیز رینگ ها باز می شوند.

۸. برای رنگ کردن موی اکستنشن شده باید نکاتی را رعایت کنید و بهتر است موهای اکستنشن شده را خودتان رنگ نزنید.

۹. برای حالت دادن به موی اکستنشن شده از تافت و سایر حالت دهنده ها که حاوی مواد سیلیکونی هستند استفاده نکنید زیرا این مواد باعث آسیب رساندن به اکستنشن موها می شوند.

آموزش مراحل اکستنشن مو با رینگ

مطالب مشابه را ببینید!