مجله تاپ‌ناز‌

آموزش کاشت خربزه در گلدان + نحوه کاشت و انتخاب بذر مناسب

آموزش کاشت خربزه در گلدان

در این بخش آموزش کاشت خربزه در گلدان را می خوانید. برای کاشتن خربزه در گلدان نیاز به بذر واریته مناسب دارید. اگر می خواهید خربزه به خوبی رشد کند نیاز به خاک حاصلخیر، کود خوب و یک عدد گلدان بزرگ هم دارد. باید آبیاری روزانه داشته باشد و در دمای 26 درجه و زیر نور مستقیم خورشید باشد و در شرایط محیلی خوب قرار بگیرد.

کاشت بعضی از گیاهان خاص در آپارتمان زیاد کار سختی نیست و می توانید این کار را انجام دهید و فقط باید یک گلدان بزرگ بخرید و بذر خربزه را در اواخر زمستان تا اوایل بهار در آن بکارید. در این قسمت روش کاشت خربزه در گلدان و شرایط نگهداری آن را به شما آموزش می دهیم تا بتوانید لذت باغبانی را در منزل خود تجربه کنید و در آخر هم خربزه ارگانیک داشته باشید.

کاشت خربزه در گلدان

برای کاشت خربزه شما نیاز به موارد زیر دارید:

  • بذر واریته مناسب خربزه برای کاشت گلدانی
  • گلدان بزرگ (سایز ۵ گالنی یا بزرگتر
  • خاک مناسب و کود

انتخاب بذر خوب

خربزه هایی برای کاشت در گلدان مناسب هستند که بوته کوجکتری داشته باشند و میوه آنها هم کوچک تر باشد. خربزه آناناسی کوچک که داری زعمی عالی است بهترین گزینه برای کاشت در گلدان می باشد. این نوع خربزه نسبت به دیگر ارقام مقاومت بهتری در مقابل بیماری های رایج این میوه دارد. ضمن ینکه عملکرد بالایی داشته و براحتی از طریق بذر تکثیر می شود. می توانید بذر خربزه اناناسی را از مراکز فروش گل و گیاه و یا از فروشگاه های اینترنتی بخرید.

خیساندن بذر و کاشت بذر در گلدان

برای افزایش قدرت جوانه زنی بذر باید بذرها را 1 روز در آب ولرم بخیسانید.

گلدان بزرگی با عمق ۳۰ تا ۵۰ سانتیمتر و حجم حداقل ۲۰ لیتر را انتخاب و آن را با خاک لومی شنی حاصلخیز پر کنید. اطمینان حاصل کنید گلدانی که از آن استفاده می‌کنید به اندازه کافی سوراخ زهکشی برای خروج آب اضافی داشته باشد. همچنین پیشنهاد می‌کنیم قبل از کاشت بذر، خاک را با کود مخلوط کنید تا حاصلخیزی آن بیشتر شود.
یک تا دو عدد بذر خربزه را در عمق ۳ تا ۵ سانتیمتری خاک بکارید و بذر را کمی داخل خاک فشار دهید تا صرفاً در خاک فرو رود، سپس با لایه نازکی از خاک روی بذر را بپوشانید.
آموزش کاشت خربزه در گلدان

مراقبت و نگهداری از بذر

بعد از کاشت بذر خربزه در گلدان، به وسیله یک آبپاش گلدان را آبیاری کنید و تا زمان جوانه زدن بذر، گلدان را در محلی گرم (حدود ۲۶ تا ۲۹ درجه سانتیگراد) با دریافت کافی نور خورشید قرار دهید و روزانه دو مرتبه آبیاری کنید. دقت کنید تا هنگام جوانه زدن بذر‌ها سطح گلدان باید همواره مرطوب و نه خیس باشد. همچنین برای ایجاد شرایط گلخانه‌ای و رشد بهتر گیاه می‌توانید سطح گلدان را با پلاستیک شفاف بپوشانید تا رطوبت مورد نیاز جوانه‌زنی بذر تامین شود و برای تهویه بهتر چند سوراخ در سطح پلاستیک ایجاد کنید.
در شرایط مساعد و هوای گرم، یک تا دو هفته طول می‌کشد تا بذر خربزه جوانه بزند.

شرایط نگهداری

زمانی که خربزه در گلدان کاشته می‌شود، نیاز به مراقبت‌هایی دارد. معمولا کسانی که اقدام به کاشت خربزه در گلدان می‌کنند که فضای محدودی دارند، همچنین بوته خربزه وزن سنگینی دارد و به احتمال زیاد شما نیاز به یک داربست خواهید داشت.

  • نور: خربزه برای رشد بهینه نیاز به دریافت نور کافی و مستقیم خورشید دارد، بنابراین مکانی را انتخاب کنید که گیاهتان بتواند نور خورشید را به طور کامل دریافت کند. بالکن و پنجره‌های نورگیر جنوبی مناسبترین مکان برای کاشت خربزه در منزل است.
  • دما: خربزه در آب و هوای گرم بهترین رشد را دارد و طعمی شیرین و دلپذیر پیدا خواهد کرد. مناسبترین دما برای پرورش خربزه دمای ۲۶ تا ۲۹ درجه سانتیگراد است.
  • خاک: خاک لومی شنی سبک مخلوط با کود و خاکبرگ بهترین نوع خاک برای پرورش و کاشت خربزه در گلدان است. البته این گیاه به نوع خاک چندان حساس نیست و در خاک معمولی باغچه نیز میتوانید آن را کشت دهید، ولی در خاک‌های خیلی اسیدی رشد نمی‌کند.
  • آبیاری: خربزه نیاز به آبیاری زیاد دارد و بهتر است خاک زیر کشت خربزه همواره مرطوب و نه غرقاب باشد. عدم آبیاری منظم و خشکی بیش از حد خاک باعث ترک‌خوردگی میوه و آبیاری بیش از اندازه موجب کاهش قند می‌شود.
  • آفات و بیماری‌ها: مهمترین آفات و بیماری‌هایی که گیاه شما را تهدید می‌کند مگس خربزه و شته‌ها هستند که برای مبارزه با آن‌ها می‌توانید بوته را با محلول دو در هزار دیپترکس یا یک در هزار دیازینون در موقع ظهور حشرات سمپاشی کنید ولی پیشنهاد ما نگهداری و مراقبت وی‍ژه از گیاه است تا نیاز به سمپاشی پیدا نکرده و بتوانید با خیال راحت از خواص خربزه‌ای ارگانیک و خوش طعم دست پرورده خودتان بهره‌مند شوید.
برداشت میوه خربزه را باید موقعی انجام بدهید که خربزه کاملا رسیده باشد و سفت نباشد. برجستگی های روی پوست میوه رسیده سفیدتر و برجسته تر می باشند و رنگ پوست تغییر کرده و از سبز تیره یا خاکستری مایل به سبز به رنگ سبز مایل به زرد می شود. خربزه رسیده بوی خوبی دارد و می توانید با بو کردن آنف زمان برداشت را متوجه شوید.

مطالب مشابه را ببینید!