آموزش کامل بازی زیبای استراتژیک Cloud Raiders

آموزش کامل بازی زیبای استراتژیک Cloud Raiders

آموزش بازی استراتژیک Cloud Raiders برای اندروید، ویندوز فون و آی او اس

بازی cloud raiders یکی از پرطرفدارترین بازی ها در ویندوز فون می باشد که توانسته نیاز بسیاری از افراد را برای لذت بردن از یک بازی استراتژیک جذاب در ویندوز فون برطرف سازد. این بازی قبلا در وینفون معرفی شده، اما ما امروز می خواهیم این بازی را به طور کامل برای شما آموزش دهیم.

از صفحه ی اولیه ی بازی شروع میکنیم:

Cloud Raiders

۱- نام و سطح اکانت
۲- اطلاعات اکانت
۳- سکه (gold)
۴- ابر (cloud)
۵- الماس (diamond)
۶- کارگر
۷- اطلاعات اتحاد
۸- تنظیمات
۹- بخش حمله
۱۰- ارتش و تجهیزات
۱۱- شجاعت
۱۲- دستورات جنگی
۱۳- دستورات ساخت و ساز
۱۴- اطلاعات مربوط به حملات و دفاع های انجام شده
۱۵- اطلاعات مربوط به سایر بازیکنان و کلن ها
۱۶- بخش ساخت و ساز

حال هر بخش به تفصیل بررسی خواهد شد :

۱- نام و سطح اکانت: در این قسمت نام کاربری مشخص شده و البته در قسمت چپ این باکس لول یا همان سطح داخل یک ستاره ی طلایی نشان داده شده، با لمس کردن این قسمت صفحه ای مانند صفحه ی زیر نمایش داده می شود:

Cloud Raiders

در این صفحه نشان داده شده که چه مقدار تجربه (Experience) دیگر لازم است تا به سطح بعدی بروید و البته جایزه ای که اگر به سطح بعدی برسید به شما اهدا خواهد شد. مثلا با توجه به این تصویر این بازیکن ۴۶۱ تجربه ی دیگر لازم دارد تا به سطح ۲۰ برسد و در صورت رسیدن به سطح ۲۰، سه الماس به عنوان جایزه دریافت میکند.

۲- اطلاعات اکانت: با لمس این قسمت صفحه ی زیر را مشاهده خواهید کرد:

Cloud Raiders

همانگونه که در تصویر میبینید مشخصات کامل اکانت در این صفحه درج شده است. مشخصاتی مثل: لول، نام کاربری، شجاعت (valor)، حملات به دزدان دریایی، موفقیت کلی، حملات موفق، حملات ناموفق، مدالهای کسب شده و … در این قسمت قرار دارد.
با استفاده از علامت مداد سمت راست نام کاربری می توانید نام کاربری را تغییر دهید که برای تعداد محدودی امکان پذیر است.

۳- سکه (Gold): از منابع بازی که اکثر ساخت و سازها و ارتقاء ها با استفاده از آن انجام می شود و البته برای شرکت در جنگ هم از آن استفاده می شود که در ادامه بررسی خواهد شد.

۴- ابر (Cloud): یکی دیگر از منابع بازی که برای ساخت ارتش و … از آن استفاده می شود.

۵- الماس (Diamond): از الماس در بازی برای موارد مختلفی استفاده می شود؛ از جمله اتمام سریع ساخت و سازها، پر کردن آنی انبار منابع سکه و ابر و … . بدست آوردن الماس در بازی به روش های مختلف امکان پذیر است: خرید الماس، انجام دادن دستورات ساخت و ساز و دستورات جنگی، پیروزی در تورنومنت ها، پیروزی در نبرد ها و … . با لمس کردن این قسمت صفحه ای را مشاهده می کنید که از طریق آن میتوانید الماس تهیه کنید:

Cloud Raiders

با انتخاب هر کدام از این بسته ها به بخش خرید منتقل می شوید که در آنجا با انتخاب شیوه ی پرداخت پول میتوانید الماس را خریداری کنید. به نظر بنده راحت ترین شیوه (البته برای ما ایرانی ها!) برای خرید الماس از طریق گیفت کارت های مایکروسافت است، به این صورت که شما حساب ماکروسافت خود را شارژ می کنید و هنگامی که از شما پرسیده شد از چه طریقی میخواهید الماس تهیه کنید شما گزینه ی گیفت کارت ماکروسافت را انتخاب میکنید و به راحتی الماس به اکانت شما واریز می شود و پول از حساب ماکروسافت شما کم می شود. قیمت هایی که زیر هر بسته زده شده قیمت اصلی نیست و هزینه ای به عنوان مالیات هم کسر می شود. مثلا بسته ی ۵۰۰ الماسی حدود ۵.۳۵ دلار هزینه دارد!

۶- کارگر: یکی از مهمترین ارکان این بازی و شاید عامل پیشرفت یا عقب افتادگی در بازی کارگر است. ساخت و سازها توسط کارگر انجام می شود و تعداد کارگر بیش تر یعنی امکان ساخت و ساز همزمان بیشتر. در ابتدای بازی دو کارگر به بازیکن داده می شود و برای تهیه ی تعداد کارگر بیشتر باید مقدار زیادی الماس پرداخت شود؛ برای کارگر سوم ۵۰۰ الماس، برای کارگر چهارم ۱۰۰۰ الماس و … . با لمس این قسمت صفحه ی خرید کارگر باز میشود.

Cloud Raiders

این بازیکن کارگر سوم را با قیمت ۵۰۰ الماس خریداری کرده و برای تهیه کارگر چهارم باید ۱۰۰۰ الماس پرداخت کند. البته ذکر این مورد ضروریست که پرداخت این مقدار الماس برای کارگر ارزش دارد.

۷- اطلاعات اتحاد یا کلن: با لمس این قسمت بخش اتحادی که در آن عضو هستید باز می شود.

۸- تنظیمات: مربوط به تنظیمات صدا ، اعلانها و … هست.

Cloud Raiders

بخش اعلان ها بسیار بخش مفیدیست به گونه ای که گوشی در حالت آفلاین نیز از این ویژگی برخوردار است و شما میتوانید از آخرین اتفاقات اکانت خود آگاه شوید.

۹- بخش حمله (Attack): با استفاده از این بخش می توانید وارد نبرد شوید. با انتخاب این قسمت صفحه ای مشابه صفحه ی زیر می بینید:

Cloud Raiders

دو نبرد به نامهای PvP و campaign در بازی وجود دارد:

نبرد Campaign: در این نبرد شما با سیستم میجنگید و حمله و دفاع هایی که انجام می دهید در مقابل سیستم می باشد. این نبرد مرحله به مرحله است که با طی کردن یک مرحله بر روی آن تیک سبزی خواهید دید و مرحله ی بعد آزاد میشود. وقتی روی یک مرحله که هنوز در آن پیروز نشده اید لمس کنید صفحه ای شبیه صفحه ی زیر را خواهید دید:

Cloud Raiders

همانگونه که در تصویر می بینید هر مرحله شامل چند موج دفاع و حمله است. باید دقت کنید که با شروع و پیروزی در اولین موج شما یک زمان مشخص و محدود دارید تا موج های دیگر را شرکت کرده و پیروز شوید وگرنه مرحله ریست شده و دوباره باید مرحله را از موج اول شروع کنید. با لمس کردن صندوقی که در تصویر میبینید جایزه ای به شما نشان داده میشود که اگر مرحله را به اتمام برسانید به شما اهدا میشود.

نبرد PvP: در این نبرد شما با بازیکنان دیگر نبرد میکنید و به نقشه ی آنها حمله میکنید و برای شرکت باید مقداری سکه بپردازید، با انتخاب این نبرد وارد نقشه ی یکی از بازیکنان می شوید، همانند تصویر زیر:

Cloud Raiders

با ورود به این صفحه شما زمانی در بالای صفحه وسط مشاهده می کنید که بعد از گذشت آن نبرد شروع می شود، البته شما زودتر هم می توانید نبرد را شروع کنید ولی این زمان به دو دلیل وجود دارد، اول برای اینکه شما بتوانید نقشه ی حریف را بررسی کنید طوری که نیروها را به بهترین شکل وارد نقشه کنید، و دوم اینکه اگر می بینید به هر دلیل نمی خواهید در این نبرد شرکت کنید با انتخاب گزینه ی بازگشت (return) به نقشه ی خود برگردید و یا با انتخاب گزینه ی ذره بین (next opponent) به نقشه ی دیگر رفته که در هر بازگشت مقداری سکه از شما کسر میشود چون انصراف داده اید، ولی اگر زمان بالای صفحه به اتمام برسد شما امکان بازگشت ندارید و باید حتما در این نبرد شرکت کنید. در بالا سمت چپ مشخصات اکانتی را مشاهده می کنید که به آن حمله کرده اید، پایین تر میزان منابع موجود در این اکانت را نشان می دهد که شما می توانید غارت کنید، سمت راست بالا هم میزان شجاعتی را نشان داده که به برنده (win) داده می شود و از بازنده (loss) کسر خواهد شد. در پایین صفحه هم ارتش و تجهیزات شما را نمایش داده است .
حال فرض کنید که شما تا اتمام زمان بالای صفحه صبر کردید و یا زودتر نبرد را آغاز کردید و در حقیقت وارد نبرد با این بازیکن شده اید، حال داریم:

Cloud Raiders

در قسمت بالا وسط صفحه مدت زمان نبرد را می بینید. سمت راست بالا سه ستاره خالی مشاهده می کنید که بر اساس میزان پیشرفتی که شما در نبرد داشته باشید پر می شوند، به این صورت که با تخریب ساختمان اصلی یعنی stronghold یک ستاره به حمله کننده داده می شود، و همینطور به میزانی که ساختمانهای بیش تری تخریب شود ستاره ی بعدی داده و در نهایت با تخریب تمام ساختمان ها و کشته شدن تمام نیروهای دفاعی ستاره ی سوم و آخر به مهاجم داده می شود و نبرد به اتمام میرسد. به این نکته توجه داشته باشید که شما با دریافت اولین ستاره برنده ی نبرد هستید و در حقیقت با ادامه ی نبرد به تعداد ستاره ها افزوده می شود و اگر نبرد با یک ستاره هم تمام شود شما برنده هستید. در پایان نبرد اگر برنده شده باشید به میزان ستاره هایی که بدست آورده باشید به شما شجاعت داده میشود و از بازیکن بازنده کسر خواهد شد و در ضمن منابعی که غارت کرده باشید هم به اکانت شما منتقل خواهد شد. دقت کنید که هر تعداد سرباز که وارد نبرد کنید (با لمس کردن روی نقشه ی حریف)  به اکانت شما بر نمی گردند چه زنده باشند چه کشته شده باشند مگر اینکه با خرج الماس نیروهایی که زنده مانده اند را بازگردانید که اصلا توصیه نمی شود.

این دو نبرد تفاوت هایی با هم دارند:
الف – در نبرد campaign شما با سیستم می جنگید ولی در نبرد PvP با بازیکنان موجود در بازی.
ب – جایزه ی نبرد campaign شامل منابع و الماس است و جایزه ی نبرد PvP شامل منابع و شجاعت.
و …

۱۰- ارتش و تجهیزات: با انتخاب این قسمت زیر منو ای در صفحه باز می شود که تجهیزات و نیروهای موجود در اکانت، تمرین دادن سربازان موجود و در کل هر آنچه مربوط به بخش نیروهای اکانت است را نشان خواهد داد که برای کنترل و چک کردن موجودی اکانت فوق العاده سریع و مفید است.

Cloud Raiders

۱۱- شجاعت: مهم ترین معیار در بازی شجاعت است و بازیکنان بر اساس همین معیار رده بندی می شوند. شما با شرکت در نبردها و پیروزی در آنها می توانید شجاعت کسب کرده و در صورت شکست در نبرد با کسر شجاعت روبرو خواهید شد.

۱۲- دستورات جنگی: توسط این فرد به شما ماموریت هایی داده میشود که در صورت انجام آنها به شما الماس جایزه داده خواهد شد.

۱۳- دستورات ساخت و ساز: توسط این کارگر به شما دستوراتی داده خواهد شد که در صورت انجام آنها به شما الماس جایزه داده خواهد شد.

۱۴- اطلاعات مربوط به حملات و دفاعهای انجام شده: با مراجعه به این قسمت می توانید حملات و دفاع های انجام شده توسط اکانت خود را همراه با جزئیات (منابع غارتی، شجاعت اضافه یا کسر شده و …) مشاهده کنید.

۱۵- اطلاعات مربوط به سایر بازیکنان و کلن ها: با مراجعه به این قسمت میتوانید از رده بندی کلی بازی، رده بندی بازیکنان ایرانی، رده بندی کلن ها و … آگاه شوید.

۱۶- بخش ساخت و ساز: یکی از مهم ترین بخش های بازی و شاید مهم ترین آنهاست. با انتخاب این گزینه شما وارد بخش ساخت و ساز می شوید و با توجه به سطح اکانت می توانید انواع ساختمان ها را بسازید که به پیشرفت شما کمک خواهد کرد. این بخش شامل ساختمان های زیادیست که هر کدام برای کار خاصی مفید هستند و سعی میشود اکثر ساختمان های مهم معرفی شوند:

۱.۱۶- Stronghold: ساختمان اصلی هر بازیکن

Cloud Raiders

strong hold 2

این ساختمان، ساختمان اصلی بازیست. با ارتقاء این ساختمان به شما اجازه داده می شود ساختمان های دیگر را بسازید و از نظر امنیتی هم بسیار مهم است، زیرا همانگونه که در بخش نبرد گفته شد به ازای تخریب این ساختمان یک ستاره به مهاجم داده می شود و مدافع نبرد را از دست می دهد. با لمس کردن روی این ساختمان دو گزینه برای انتخاب به وجود می آید، یکی از گزینه ها گزینه ی آپدیت است و گزینه ی دیگر دستاوردها (Achievements) هست که خود بازی برای شما ماموریت هایی را مشخص کرده که با انجام آنها به شما جایزه (اکثرا الماس) داده می شود که لیست آن ها را می توانید در این بخش ببینید.

۲.۱۶- Gold Drill: تولید کننده (استخراج کننده) طلا

Cloud Raiders

Cloud Raiders

ساختمانی برای تولید و استخراج طلا.

۳.۱۶- Gold Vault: گنجینه ی طلا (محلی برای ذخیره ی طلاهای تولید شده)

Cloud Raiders

Cloud Raiders

محل ذخیره ی طلاهای استخراج شده توسط Gold Drill هست. در بالای صفحه ی بازی که میزان منابع نوشته شده، میزان ظرفیت انبار مربوط به هر منبع در پایین آن ذکر شده است.

۴.۱۶- Cloud Beacon: تولید کننده ابر

Cloud Raiders

Cloud Raiders

ابر هم یکی از منابع بازیست که توسط این دستگاه تولید می شود.

۵.۱۶- Cloud Silo: انبار (سیلو) ابر

Cloud Raiders

Cloud Raiders

محلی است برای ذخیره سازی ابرهای تولید شده توسط cloud beacon و همانند توضیحات gold vault برای این مورد هم وجود دارد.

۶.۱۶- Cannon: توپ

Cloud Raiders

Cloud Raiders

یکی از مهمترین ادوات دفاعیست. تا شعاع ۷ خانه ای هر گونه دشمن زمینی رو مورد هدف قرار میدهد، دشمنان رو به صورت تکی می زند.

۷.۱۶- Crow’s Nest: در لغت به معنای آشیانه ی کلاغ

Cloud Raiders

Cloud Raiders

آشیانه ی کلاغ، یک وسیله ی دفاعی است. تا شعاع ۷ خانه ای هر گونه دشمن زمینی و هوایی رو به صورت تکی مورد هدف قرار می دهد. قدرت تخریب آن به مقدار خیلی کمی از توپ کمتر است ولی در عوض قابلیت شلیک به دشمنان هوایی را هم دارد.

۸.۱۶- Big Bertha:

Cloud Raiders

Cloud Raiders

یکی از بهترین وسایل دفاعی که فوق العاده مفید و قوی است. هر گونه دشمن زمینی را تا شعاع ۱۰ خانه ای به صورت گروهی مورد هدف قرار می دهد. نقطه ی قوت این وسیله نسبت به توپ و آشیانه ی کلاغ، بُرد بیش تر و مهم تر این که این وسیله دشمنان را به صورت گروهی مورد هدف قرار می دهد است، که این ویژگی فوق العادست!

۹.۱۶- Sky Harpoon: زوبین هوایی

Cloud Raiders

Cloud Raiders

وسیله ای مفید برای دفاع هوایی. هر گونه هدف هوایی را تا شعاع ۱۰ خانه ای به صورت تکی مورد هدف قرار می دهد.

۱۰.۱۶- Walls: دیوارها

Cloud Raiders

walls 2

اولین خط دفاعی شما در برابر دشمن است. سعی کنید ساختمان های مهم را در حصار این دیوارها قرار دهید تا شانس بیشتری برای حفاظت از آنها داشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که ساخت دیوار در لحظه انجام می شود و این مزیت مهمی است!

۱۱.۱۶- Defense Bunker:

Cloud Raiders

defense bunker 2

در این ساختمان تعدادی سرباز قرار می گیرد و هنگامی که دشمن به شما حمله می کند، فقط سربازهایی که در این ساختمان هستند می توانند از شهر دفاع کنند، اغلب فکر می کنند تعداد سربازهایی که در شهر هستند در هنگام هجوم دشمنان از شهر دفاع می کنند در صورتی که اینطور نیست و فقط سربازانی که در این ساختمان باشند می توانند از شهر دفاع کنند. اگر آنلاین باشید که خود باید آنان را وارد نقشه کنید و اگر آفلاین باشید هم به صورت خودکار وارد شده و دفاع میکنند.

۱۲.۱۶- Toop Camp: اردوگاه

Cloud Raiders

Cloud Raiders

نیروهای ساخته شده توسط شما در این محل تجمع میکنند و منتظر میمانند تا به آنها دستور جنگ داده شود . با ارتقاء این ساختمان تعداد سربازان موجود در شهر شما افزایش یافته و در حقیقت تعداد سربازی که برای نبرد میتوانید با خود ببرید افزایش می یابد .

۱۳.۱۶- Training Ground: سربازخانه

Cloud Raiders

Cloud Raiders

محلی است که شما سربازان را در آن آموزش میدهید . با ارتقاء این ساختمان ، استحکام آنرا در برابر حملات افزایش میدهید و مهمتر از آن به شما اجازه داده میشود انواع بیشتری از سربازان را تولید کنید .

۱۴.۱۶- Barrel Brewery: بشکه ی شراب سازی

Cloud Raiders

Cloud Raiders

با استفاده از این ساختمان شما میتوانید بشکه هایی تولید کنید که در نبرد ها به سربازان شما کمک کنند.

انواع بشکه ها عبارتند از:

 fog barrel

Cloud Raiders

هنگامی که میخواهید نیروهای خود را از دید نیروها و برج های دشمن پنهان کنید از این بشکه استفاده کنید.

 Berserk Barrel

Cloud Raiders

بسته بندی شده با مواد تند مانند فلفل! هنگامی که می خواهید سرعت و قدرت تخریب نیروها را افزایش دهید از این بشکه استفاده کنید.

 Healing Barrel

Cloud Raiders

برای درمان و التیام نیروهای خود از این بشکه استفاده کنید.

۱۵.۱۶- Research Shack:

Cloud Raiders

با استفاده از این ساختمان می توانید نیروهای خود را قوی تر کنید، هر چه سطح این ساختمان بیشتر باشد، به اندازه ی بیش تری می توانید قدرت نیروها را افزایش دهید. برای اینکه بتوانید این ساختمان را بنا کنید باید stronghold را به سطح ۶ ارتقا دهید.

تعدادی از نیروهای موجود در بازی:

raider 

Cloud Raiders

Cloud Raiders

ابتدایی ترین نیروی موجود در بازی. مهاجم و مدافع در برابر دشمنان زمینی به صورت تکی.

Archer 

Cloud Raiders

Cloud Raiders

مشخصات یکسان با raider به جز اینکه این نیرو با فاصله از دشمن به آن تیراندازی می کند ولی raider جنگ تن به تن را انجام می دهد.

 looter 

Cloud Raiders

Cloud Raiders

هدف اصلی این نیرو منابع دشمن است. نسبت به دو نیروی قبلی سرعت بالاتری داشته و مخصوص غارت کردن است. توجه داشته باشید که این نیروها بدون توجه به ساختمانهای دیگر ابتدا به سراغ منابع دشمن می روند پس با نیروهای دیگر آنها را پشتیبانی کنید!

Marauder 

Cloud Raiders

Cloud Raiders

افرادی کُند اما بسیار نیرومند و قوی، مخصوص دفاع کردن. اگر دشمن شما دارای این نوع نیرو است، مراقب غارتگران خود باشید و آنها را حمایت کنید.

Bombastic

Cloud Raiders

Cloud Raiders

نیرویی مفید برای تخریب دیوار تدافعی دشمن. آنها بمب هایی را به سمت دیوارها پرتاب کرده و آنها را تخریب می کنند. فقط از رسیدن این نیروها به دیوارها مطمئن شوید تا دیوارها را تخریب کنند و راه را برای دیگر نیروها باز کنند.

 Bombardier 

Cloud Raiders

Cloud Raiders

نیروهایی مخصوص دفاع در برابر دشمنان زمینی و هوایی. در دفاع هوایی کمی ضعف دارد ولی در دفاع زمینی جزء بهترین هاست.

دو نکته:

۱- مهمترین عامل بازی شجاعت است و کسب شجاعت از طریق پیروزی در جنگ ها میسر میشود و لازمه ی پیروزی در جنگ ها داشتن نیروهای قوی تر و بیش تر، ساختمان های پیشرفته تر و مستحکم تر و مهم تر از همه تدبیر بازیکن است. در واقع یکی از مهمترین علت های علاقه ی بسیاری از دوستداران بازی های استراتژیک به این نوع از بازی (cloud raiders ،clash of clans و…) نقش زیادی است که نوع بازی و تدبیر بازیکن در بازی ایفا می کند. این تدبیر و نوع بازی شامل نوع حمله ها و وارد کردن نیروها در تهاجم، چیدن مناسب نقشه و حفاظت از ساختمانها در دفاع ، عضویت در کلن ها و … می شود.

۲- همانطور که در بالا هم گفته شد امکان خرید الماس در بازی وجود دارد و این امکان برای ما ایرانیان نیز وجود دارد و به هر صورت در بازی تاثیر مفید می گذارد، اما کسب الماس در بازی از طریق روشهای بسیاری غیر از خرید مستقیم نیز ممکن است، انجام ماموریت ها و دستورات و در ادامه و با قوی تر شدن اکانت و شرکت در تورنمنت ها می توانید بدون صرف هزینه ی مستقیم الماس بدست بیاورید و از بازی لذت دوچندان ببرید.

امیدوارم از مطلب استفاده کرده باشید

مطالب مشابه را ببینید!