آنجلینا جولی خداحافظی می کند/ مروری بر آثارش

«آنجلینا جولی» بازیگر، اعلام کرد که می خواهد کارش را بر نویسندگی و کارگردانی متمرکز کند و آماده است تا با دنیای بازیگری برای همیشه خداحافظی کند.
در اینصورت زندگی حرفه ای او به عنوان بازیگر، به پایان خواهد رسید!
مروری بر بهترین فیلم های آنجلینا جولی:
 جیا (Gia)، سال 1998

 

آنجلینا جولی

 

فیلم تلوزیونی «جیا»، (بر اساس داستانی واقعی)، نقطه عطفی در زندگی حرفه ای آنجلینا جولی به عنوان یک بازیگر است. جولی در نقش «جیا کارانکی»، (یک سوپر مدل آمریکایی، و شخصیت اصلی فیلم که پس از رشد و رسیدن به شهرت گرفتار تنهایی و افسردگی شدید می شود)، بسیار موفق عمل کرد و مورد استقبال و قدردانی فراوان واقع شد. آنجلینا در سال 1999 برنده جایزه گلدن گلوب به عنوان بهترین بازیگر زن در سریال های کوتاه تلوزیونی شد.
دختر از هم گسیخته (Girl, Interrupted)، (1999)

 

اخبار,اخبار بازیگران,آنجلینا جولی

 

در این فیلم، آنجلینا جولی در نقش «لیزا رو»، بیماری روانی است که توانایی تشخیص تفاوت های میان خودِ خیالی و واقعی اش را ندارد. اجرای آنجلینا در این فیلم مورد تقدیر بسیار قرار گرفت و در سال 2000 برای بازی در این فیلم اولین جایزه اسکارش (به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل) را بدست آورد.
کلکسیونر استخوان (The Bone Collector)، 1999

 

اخبار,اخبار بازیگران,آنجلینا جولی

 

در این فیلم آنجلینا نقش پلیسی به نام «آملیا دوناگی» را بازی می کند. او با پلیس باهوشی به نام «لینکن رایم» همراه می شود که یک قاتل زنجیره ای را تعقیب و دستگیر کنند. این فیلم بر اساس رمان جنایی «جفری دیور» نوشته شده است.
اسکندر (Alexander)، 2004

 

اخبار,اخبار بازیگران,آنجلینا جولی

 

این فیلم تاریخی بر اساس زندگی «اسکندر کبیر» است که آنجلینا در نقش ملکه المپیاس ایفای نقش می کند. «اسکندر» بیش از 160 میلیون دلار فروش داشت.
خانم و آقای اسمیت (Mr. And Mrs Smit)، 2005

 

اخبار,اخبار بازیگران,آنجلینا جولی

 

در بین سرگرم کننده ترین فیلم های آنجلینا جولی، این فیلم (بیش از زندگی حرفه ای)، در زندگی شخصی آنجلینا موثر بوده است. بازی در نقش «جین اسمیت»، که قرار است همسر و همکار قبلی اش (برد پیت) را بکشد. جولی و برد پیت در زمان ساخت این فیلم عاشق هم می شوند و ارتباط واقعی شان از آنجا شکل می گیرد.
بئوولف (Beowulf)، 2007

 

اخبار,اخبار بازیگران,آنجلینا جولی

 

فیلمی بر اساس اثری حماسی با همین عنوان، به کارگردانی «رابرت زمه کیس» است و آنجلینا به عنوان «مادر گرندل» نقش آفرینی می کند.
یک قلب قدرتمند (A Mighty Heart)، 2007

 

اخبار,اخبار بازیگران,آنجلینا جولی

 

جولی در این فیلم نقش «ماریان پیرل»، همسر «دانیل پیر» (گزارشگر وال استریت ژورنال) را بازی می کند. دانیال ربوده می شود و هرگز به خانه باز نمی گردد. ماریان (جولی) زن حامله، و همسری مبارز است. آنجلینا جولی بخاطر نقش آفرینی در این فیلم برنده جایزه «گلدن گلوب» و «ستلایت» (به عنوان بهترین بازیگر زن) می شود.
پاندای کونگ فوکار (Kung Fu Panda)، صداپیشه، 2008

 

اخبار,اخبار بازیگران,آنجلینا جولی

 

جولی در این انیمیشن که در نوع خود یکی از بهترین آثار انیمیشنی معاصر است، صداپیشگی شخصیت «تیگرس» را به عهده دارد.
تحت تعقیب (Wanted)، 2008

 

اخبار,اخبار بازیگران,آنجلینا جولی

 

فیلم اکشن و هیجان آور «تحت تعقیب»، اقتباسی است از کتاب کمیک استریپ (با همین نام) نوشته «مارک میلر». در این فیلم آنجلینا در نقش «فاکس» یک قاتل حرفه ای، ظاهر می شود. «تحت تعقیب» بیش از 341 میلیون فروش داشته است.
بچه عوضی (Changeling)، 2008

 

اخبار,اخبار بازیگران,آنجلینا جولی

 

در این فیلم شاهد یکی از بهترین اجراهای جولی هستیم. «بچه عوضی» به کارگردانی «کلینت ایست وود»، بر اساس داستانی واقعی ساخته شده است. در این فیلم، بسیاری از معضلات اجتماعی مطرح می شود. جولی در نقش مادری مجرد است که پس از مفقود شدن فرزندش در برابر بسیاری ناملایمات مبارزه می کند. آنجلینا جولی در این فیلم برنده جایزه بهترین بازیگر زن اسکار، گلدن گلوب، و بفتا (Bafta) می شود.
شیطان صفت (Maleficent)، 2014

 

اخبار,اخبار بازیگران,آنجلینا جولی

در این فیلم به کارگردانی «رابرت استرومبرگ»، تصویری دوباره از داستان زیبای خفته ارائه می شود و آنجلینا جولی نقش شخصیت منفی داستان والت دیزنی، با نام «شیطان صفت» را بازی می کند؛ ملکه ای که زیبای خفته را نفرین می کند تا بخواب فرو رود. فیلم شیطان صفت بیش از 750 میلیون دلار آمریکا فروش داشته و یکی از موفق ترین فیلم های آنجلینا جولی به شمار می آید.

نوشته های مشابه