مجله تاپ‌ناز‌

آيا پروتز سينه بايد تعويض شود؟

تعویض پروتز سینه یکی از اقداماتی است که توسط پزشک متخصص و در یک بازه زمانی مشخص انجام می شود. مدت زمان تعویض پروتز سینه و دلایل انجام این کار از مهم ترین نکاتی است که در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت. نکته مهم و قابل توجه درباره این جراحی، انتخاب پزشک متخصص است که با تکیه بر توانایی و تجربه خود بهترین نتیجه را به مراجعه کنندگان ارائه دهد.

دکتر اعظم صلاتی به عنوان فوق تخصص جراحی پستان، سرطان و زیبایی با بکارگیری جدیدترین متد زیبایی درمانی و پیشرفته ترین تکنیک ها، عملیات مربوط به جراحی را انجام می دهند. در ادامه با ما همراه باشید تا در کنار معرفی خدمات ایشان، به چگونگی تعویض پروتز سینه و خطرات احتمالی آن بپردازیم.

تعویض پروتز سینه

پروتز سینه نیاز به تعویض دارد؟

پیش از هر توضیحی بهتر است بدانید که در گذشته ماندگاری جراحی پروتز سینه در بهترین حالت ممکن بین 12 تا 15 سال تعیین می شد که البته پیشرفت علم و تاثیر آن در دنیای پزشکی سبب شده که طول عمر این جراحی با افزایش چشمگیر همراه شود. در پاسخ به این سوال که آیا پروتز سینه نیاز به تعویض دارد یا خیر باید به مواردی اشاره کرد که شرایط را برای تعویض فراهم می کنند.

دلایل نیاز به تعویض پروتز سینه

تعویض پروتز سینه یک روش امن و مطمئن برای افرادی است که به هر دلیل نیاز به اصطلاح جراحی دارند. گاهی به دلایل مختلف پروتز مورد استفاده پاره می شود که در این زمان تعویض آن الزامی است، البته گاهی این مشکلات وجود ندارد و هدف از تعویض، تغییر ساز یا شکل پروتز است.

با وجود کیفیت بسیار بالای پروتز های تولید شده در سال های اخیر، احتمال پارگی آن ها به صفر رسیده است. در صورت بروز پارگی یا نشتی پروتز؛ تعادل بین دو سینه از بین رفته و بدون شک می بایست اقدام به تعویض نمود. در توضیحات تکمیلی این موضوع می توان گفت پروتز سینه به دلایل زیر تعویض می شود:

درخواست مراجعه کننده

یکی از مهمترین دلایل تعویض پروتز سینه تغییر نظر مراجعه کننده است. گاهی با گذشت سال ها افراد از اندازه سینه خود ناراضی هستند و یا بنا به دلایلی وجود آن را مناسب استایل خود نمی دانند که در این حالت برای تعویض آن به جراح پروتز سینه مراجعه می کنند. تغییر جنس و نوع پروتز از دیگر دلایل تعویض به شمار می آید، با توجه به این که پروتز سینه در دو نوع سالین و سیلیکونی وجود دارد؛ ممکن است افراد تمایل به تعویض جنس آن داشته باشند.

عوارض و مشکلات

با وجود با کیفیت بودن جنس و مواد اولیه بکار رفته در تولید پروتز سینه، گاهی به دلایل مختلف امکان ایجاد انقباض کپسولی، پارگی، جابجایی، تغییر شکل و چروک شدن پروتز وجود دارد که در این حالت تعویض آن یک امر الزامی به شمار می آید.

تغییر فرم سینه

به طور کلی پروتز سینه به دو صورت گرد و قطره اشکی طراحی و تولید می شوند که انتخاب هر یک از آنها به سلیقه فرد بستگی دارد. هر یک از مدل های فوق مناسب استایل و اندام خاصی هستند، گاهی افراد از یکنواختی فرم آن خسته شده و دوست دارند که فرم آن را تغییر دهند. در این شرایط مشورت با جراح و دریافت تایید وی الزامی است.

تعویض پروتز سینه

تعویض پروتز سینه برای همه الزامی است؟

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن افراد را به خود جلب کند این است که آیا تمام افرادی که جراحی پروتز سینه انجام داده اند، باید جراحی تعویض آن را نیز انجام دهند؟ بدون شک خیر. همانطور که عنوان شد جراحی تعویض سینه به دلایل مختلف انجام می شود، اما تنها افرادی که با مشکل پارگی، نشتی و تغییر شکل مواجه هستند ملزم به تعویض پروتز هستند. گاهی نیز ممکن است به دلیل تغییر سایز و لاغر شدن فرد، سایز سینه با اندام او همخوانی جالبی نداشته باشد که در این حالت نیز انجام این جراحی توصیه می شود، البته الزامی در کار نیست.

تعویض پروتز سینه چه خطراتی دارد؟

پروتز سینه یک روش فوق العاده جذاب برای داشتن استایل خاص است که البته گاهی انجام آن عوارض و خطرات خاصی را در پی دارد. طی این عمل جراحی بر روی سینه یک برش ایجاد شده و پروتز قبلی برداشته می شود تا بتوان پروتز جدید را جایگذاری کرد. این جراحی باید توسط پزشک متخصص انجام شود در غیر این صورت امکان بروز عوارضی مثل خونریزی، عفونت، کبودی، درد و … وجود دارد.

هر ده سال باید پروتز را تعویض کنیم؟

استفاده از مواد اولیه باکیفیت و مرغوب شرایطی فراهم کرده که افراد می توانند برای مدت طولانی از مزایای آن بهره مند شوند. با وجود توصیه هایی که درباره تعویض ده ساله پروتز می شود، تولید کنندگان پروتز های سیلیکونی کیفیت آن را به صورت مادام العمر تضمین نموده اند.

نحوه تعویض پروتز سینه

این جراحی دقیقا شبیه به جراحی پروتز سینه است که برای آن مراجعه به بیمارستان و تحت بیهوشی عمومی قرار گرفتن، الزامی است. مدت زمانی که برای این جراحی در نظر گرفته شده، بین 1 الی 3 ساعت است. این بازه زمانی با توجه به درخواست مراجعه کننده و نوع خواسته او کاملا متفاوت خواهد بود.

متد و تکنیک های متفاوتی در اجرای این روش وجود دارد. در برخی روش ها پروتز از روی عضله برداشته و زیر آن قرار می گیرد و گاهی این تکنیک کاملا بالعکس اجرا می شود.

تعویض پروتز سینه

نتیجه گیری

تعویض پروتز سینه یک روش کاملا جدید و جالب برای ایجاد تغییر جراحی پروتز سینه انجام شده، است. این روش به افراد امکان تغییرات ظاهری در فرم و اندازه سینه را مطابق با سلیقه می دهد. امکان موفقیت این جراحی به نسبت عوارض آن بسیار بالا است مشروط بر این که توسط پزشک متخصص انجام شود. دکتر صلاتی جراح سینه بهترین انتخاب برای این جراحی هستند، ایشان با بکارگیری جدیدترین متد پزشکی و استفاده از جدید ترین تکنیک های روز دنیا بهترین شکل جراحی را با حداقل عوارض انجام می دهند.

مطالب مشابه را ببینید!