مجله تاپ‌ناز‌

آیا افسردگی باعث معافیت از سربازی می شود؟

آیا افسردگی باعث معافیت از سربازی می شود؟

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح در مورد خبر معافیت از خدمت به دلیل افسردگی صحبت کرد و در مورد صحت و سقم این خبر گفت.

 

معافیت سربازی افراد مبتلا به افسردگی

 

سردار موسی کمالی درباره معافیت سربازی مشمولان دارای افسردگی اظهار کرد:برابر قانون و آیین نامه های موجود تمامی مشمولان دارای افسردگی اعم از خفیف و شدید از سربازی معاف نمی شوند بلکه معاف از رزم خواهند شد.

وی با بیان اینکه امکان معافیت از سربازی به دلیل افسردگی وجود ندارد، اظهار کرد:بنابراین اظهاراتی که در مورد معافیت مشمولان و سربازان دارای افسردگی منتشر شده، مورد تایید نیست.

رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره اینکه نحوه تشخیص افسردگی سربازان برای معافیت از رزم چگونه است، گفت:تمامی مشمولان هنگام اعزام به سربازی توسط پزشکان معاین تحت بررسی قرار گرفته و در این بررسی ها، بررسی روانی نیز روی آنان انجام خواهد شد.

آیا افسردگی باعث معافیت از سربازی می شود؟

افسرده ها از سربازی معاف نمیشوند

کمالی ادامه داد:در این مرحله اگر تشخیص بر افسردگی فرد باشد، این افراد معاف از رزم خواهند شد نه اینکه از سربازی معاف شوند.
رییس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیروهای مسلح درباره سربازانی که ممکن است در حین خدمت به افسردگی مبتلا شوند اظهار کرد:در صورتی که علائم افسردگی در سربازان بروز پیدا کرده و یا آنان به این دلیل به ستاد کل نیروهای مسلح مراجعه کنند در حین خدمت نیز این افراد تحت بررسی قرار گرفته و در صورت تایید افسردگی، معاف از رزم از خدمت شان صادر خواهد شد.

معافیت از سربازی به دلیل افسردگی صحت ندارد

مطالب مشابه را ببینید!