مجله تاپ‌ناز‌

آیا امکان لیزر موهای زائد و از بین بردن آنها در یک جلسه ممکن است؟

آیا امکان لیزر موهای زائد و از بین بردن آنها در یک جلسه ممکن است؟

لیزر یکی از راه های پرطرفدار از بین بردن موهای زائد است که بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. در این مطلب یک متخصص پوست و مو در مورد لیزر موهای زائد اطلاعاتی می دهد.

 

قبل از لیزر کردن موهای زائد این نکات را بدانید

در این مدت که روش لیزر برای از بین بردن موهای زایئ آمده است هیچ درمانی بهتر از لیزر برای از بین بردن موهای اضافی و زائد وجود ندارد.  باید توجه داشت بعضی متخصصان معتقدند به جای حذف موهای زائد بهتر است اصطلاح کاهش موهای زائد را به کار برد.
یک متخصص پوست و مو درباره برداشتن کامل موهای زائد در یک جلسه با لیزر توضیح داد.

متخصص پوست و مو در خصوص روند طبیعی رشد مو ها بیان کرد:موهای بدن (طبیعی یا غیر طبیعی) دارای فاز رشد، استراحت و خواب هستند، ولی موی هر قسمت از بدن دارای فاز زمانی متفاوتی است. به عنوان مثال مدت زمان رشد هر تار موی سر سه سال، ابرو شش ماه و مژه پنج تا شش ماه است.

آیا امکان لیزر موهای زائد و از بین بردن آنها در یک جلسه ممکن است؟

لیزر موهای زائد صورت

وی ادامه داد:مدت زمان فاز استراحت در مورد موی سر 2 هفته و این میزان در فاز خواب سه ماه محسوب است. با لیزر فقط می تواند موهایی را که در فاز رشد مشغول تکثیر هستند، تخریب کرد. وقتی مو در فاز استراحت و خواب قرار دارد به دلیل اینکه در این فاز ها تکثیر مو صورت نمی گیرد، لیزر سبب از بین رفتن این مو ها نمی شود.
این متخصص پوست و مو در خصوص موهایی که تحت تابش اشعه لیزر قرار دارند، عنوان کرد:هنگامی که مو (در فاز رشد) در معرض این اشعه واقع می شود، تارهای مو انرژی لیزر را به خود جذب می کنند، ولی از آنجایی که مو تحمل قدرت لیزر را ندارد، نابود می شود.
او با بیان اینکه به کمک لیزر نمی توان در یک جلسه موهای زائد را از بین برد، تاکید کرد:در هر جلسه لیزر تعدادی از تارهای مو در فاز استراحت و خواب قرار دارند، بنابراین آن ها در یک جلسه تخریب نمی شوند و برای از بین بردن آن ها به جلسات بیشتری نیاز است.
وی توصیه کرد:زنان باردار و شیرده باید بنا بر احتیاط از انجام لیزر خودداری کنند. همچنین اگر ناحیه ای که قرار است لیزر روی آن انجام شود، دچار تبخال یا ضایعه پوستی است نباید تا بهبودی کامل موضع از لیزر کردن آن اجتناب شود.

او یادآور شد:موهای سفید و کرکی به دلیل اینکه فاقد رنگدانه هستند، انرژی لیزر را به خودشان جذب نمی کنند، حتی طبق برخی تحقیقات صورت گرفته اگر موهای کرکی تحت تابش اشعه قرار گیرند، امکان تیره و ضخیم شدن آن ها وجود دارد.

امکان لیزر موهای زائد در یک جلسه وجود دارد؟

مطالب مشابه را ببینید!