آیا رضا عطاران ممنوع التصوری شده است؟

رضا عطاران

ما این که شنیده می شود امسال عادل فردوسی پور می خواسته برای برنامه آخر سال اش بازیگر محبوب را به برنامه ببرد اما مجوزی صادر نشده نوبر است. می گویند صدا و سیما که در محافظه کاری و بسته عمل کردن در دنیا کم نظیر است می ترسد آقا رضا ناگهان روی آنتن زنده حرفی بزند.

کم کم ماجرای سریال «بزنگاه» و خداحافظی چندساله رضا عطاران با تلویزیون فراموش می شد که یک اتفاق جدید او را به حاشیه کشید؛ همه چیز از نیمه دوم سال 92 کلید خورد؛ جایی که  اظهارنظر رضا عطاران درباره طنز (شلوار/ خنداندن مردم/ پایین/ غیره!) با واکنش تند جمشید مشایخی مواجه شد و همین ماجرا بهانه ای داد دست «باشگاه خبرنگاران» تا چند گزارش تند و تیز و یکطرفه با کلی تصویر شطرنجی شده اندر احوالات سینمای ایران روی آنتن بفرستد و مقدمات شایعه ممنوعیت عطاران را فراهم کند.
حتی وقتی فیلمش «فرش قرمز» روی پرده رفت. جایی در «هفت» نداشت و منتقدان بدون حضور ستاره این سال های سینمای ما، درباره فیلمش نظر دادند. با اینکه مجموعه هایش روی آنتن شبکه های مختلف می رفت و معاون وقت سیما چند باری ممنوع التصویری او را تکذیب کرد ولی شواهد نشان می داد که خبرهایی هست.

 

«سه ستاره» که به مناسبت سالگرد تاسیس شبکه 3 و انتخاب برترین های این سال پخش شد، باز هم نام او را سر زبان ها انداخت. چون این بار و برخلاف شیوه رای گیری برنامه «سین مثل سریال»، همه چیز شفاف و عادلانه پیش رفت و مدیری و عطاران به انتخاب مردم، جزو چهره های برتر شدند.
مدیری که همزمان قرارهایش را با صدا و سیما گذاشته بود و پیش پرداخت سریال جدیدش را دریافت کرده بود، مدت اندکی روی آنتن رفت و جایزه اش را از احسان علیخانی گرفت. ولی عطاران…
تیم علیخانی او را به یکی از کافه های تهران برد، علیخانی با او گپ جانداری زد، حتی پاسخش به مشایخی را پخش کرد، تندیسش را گرفت و خلاصه برنامه را به صورت تولیدی روی آنتن فرستادند. موضوعی که البته احسان علیخانی به ما می گوید ربطی به ملاحظات سازمان نداشته و به دلیل محدودیت های زمانی برنامه بوده.
ما این که شنیده می شود امسال عادل فردوسی پور می خواسته برای برنامه آخر سال اش بازیگر محبوب را به برنامه ببرد اما مجوزی صادر نشده نوبر است. می گویند صدا و سیما که در محافظه کاری و بسته عمل کردن در دنیا کم نظیر است می ترسد آقا رضا ناگهان روی آنتن زنده حرفی بزند و… واویلا واویلا! پس سری را که درد نمی کند دستمال نمی بندند و تا طلاع ثانوی، ممنوع الپخش زنده ای سوپراستار عزیز.

مطالب مشابه را ببینید!