آیا گلکسی اس ۴ در واقع گلکسی اس ۳S سامسونگ است؟!

آیا گلکسی اس ۴ در واقع گلکسی اس ۳S سامسونگ است؟!

سال‌هاست که ما با راهبرد شرکت اپل آشنا هستیم، این شرکت یک سال در میان، تحول جدی در آی‌فون‌ ایجاد می‌کند، در این راستا آی‌فون ۳G، آی‌فون ۴ و آی‌فون ۵، گوشی‌های متحول‌شده و گوشی‌های ۳GS و ۴S گوشی‌هایی هستند که فقط با اندکی تغییر و افزایش پرفورمانس، به دنبال گوشی‌های تحول‌خواه عرضه شده‌اند.

اما علیرغم تغییر اندک در گوشی‌های S اپل، بازاریابی و سیستم تبلیغی اپل به گونه‌ای بوده است که هر بار، اپل در فروش گوشی‌هایش مشکلی نداشته است.

جالب است که با معرفی گوشی گلکسی اس ۴، برخی‌ مدعی شده‌اند که سامسونگ هم راهبرد مشابهی را اتخاذ کرده است. گوشی گلکسی اس ۴ بی‌شک گوشی بسیار خوبی است، اما شما هم اگر به کلیپ تبلیغی این گوشی نگاه کنید – (دانلود)، متوجه می‌شوید که بیشتر از آنکه به طراحی و خصوصیات فیزیکی گوشی توجه شده باشد، سامسونگ روی یک سری ویژگی‌های نرم‌افزاری مانور می‌کند.

گلکسی 4 اس

البته باید انصاف داشت و قبول کرد که ایجاد تغییرات بزرگ در زمینه طراحی در هر سال ممکن نیست، ایجاد تغییرات انقلابی در گوشی‌ها نیازمند چند عامل است:

– ابداعات و اکتشفات جدید در زمینه مهندسی مواد و قطعات سخت‌افزاری: مثلا ساخت باتری‌ها با دو سه برابر شارژ کنونی، صفحات نمایش منعطف یا توسعه‌یابنده، حس‌گرهای ویژه تشخیص حرکات

– مقرون به صرفه‌بودن و ارزان تمام شدن استفاده از این فناوری‌های تازه در گوشی‌ها

– هماهنگ کردن این فناوری‌ها با نیاز واقعی کاربر

– هماهنگ کردن این فناوری‌ها با جنبه‌های نرم‌افزاری

به گمانم اگر یکی از چهار عامل بالا وجود نداشته باشد، هیچ شرکت بزرگی، نمی‌تواند یک گوشی انقلابی واقعی را بسازد و وارد بازار کند.

گوشی گلکسی اس ۴، از نظر طراحی تقریبا همان گوشی‌ اس ۳ است که به آن تعدادی از قابلیت‌های دوربین گلکسی و گلکسی نوت به همراه ویژگی رصد اشارات و نگاه افزوده شده باشد.

از این دید، شاید طرفداران سامسونگ و اپل، در زمینه خرید گوشی‌های تازه، از این به بعد رفتاری شبیه هم داشته باشند، یعنی همان طور که کسی که آی‌فون ۴ دارد در زمان معرفی آی‌فون ۴S انگیزه چندانی برای تعویض گوشی ندارد، شاید کسی که گلکسی اس ۳ هم دارد، حالا با دیدن گلکسی اس ۴، انگیزه واقعی برای تعویض گوشی نداشته باشد.

البته اگر گیک باشید و محدودیت مالی چندانی هم نداشته باشید، صرف عوض نشدن طراحی یا جنس بدنه، نمی‌تواند جلوی کنجکاوی شما را بگیرد! بهانه‌ها فروان هستند: یک صفحه نمایش با چگالی پیکسل بی‌نظیر، یک دوربین با مگاپیکسل بیشتر، پرفورمانس بهتر و کلی ویژگی‌های نرم‌افزاری./ 1 پزشک

مطالب مشابه را ببینید!