مجله تاپ‌ناز‌

آیا گوشت بسته بندی خطرناک و غیر بهداشتی است؟

گوشت بسته بندی

گوشت تازه ذبح شده را مصرف نکنید بهتر است، زیرا امکان ابتلا به تب کریمه کنگو با مصرف گوشت تازه ذبح شده بسیار زیاد است.  بهتر است گوشت را بعد از ذبح به مدت 24 ساعت در فریزر نگهداری کرد و سپس آن را مصرف کرد. اما آیا گوشت های بسته بندی فروشگاه بی خطر هستند؟

 

گوشت تازه بهتر است یا گوشت بسته بندی فروشگاه؟

 

معاون مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت گفت:استفاده از گوشت های تازه ذبح شده، امکان ابتلا به تب کریمه را افزایش می دهد.

وی در ادامه خبر چند روز گذشته مبنی بر ابتلای تعدادی از کارگران کشتارگاه زاهدان به تب کریمه، گفت:براساس پیگیری های انجام شده،13 نفر از کارگران کشتارگاه زاهدان به تب کنگو مبتلا شدند که بلافاصله کار درمانی آنها آعاز شد.

کارگرانی که هنگام ذبح به تب مبتلا شدند، تحت درمان قرار گرفته و پس از بهبودی کامل از بیمارستان مرخص شدند. در حال حاضر بیماری کنترل شده و خطری مردم را تهدید نمی کند.

معاون مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت افزود:تب کریمه کنگو، بیماری است که از طریق ذبح دام به انسان منتقل شده و در کشتارگاه ها شایع و قصاب ها و کارگران کشتارگاه ها را تهدید می کند.

گوشت بسته بندی

گوشت های بسته بندی شده

ایشان همچنان در مورد علائم این بیماری گفت:این بیماری با علائم تب شدید،بدن درد ،کوفتگی ، ضعف ،سردرد ،درد شدید عضلات در بدن بروز می کند.

معاون مرکز بیماری های واگیردار وزارت بهداشت خاطر نشان کرد:استفاده سریع از گوشت های تازه ذبح شده ، امکان ابتلا به تب کریمه کنگو را افزایش می دهد. به مردم توصیه می کنیم گوشت های تازه ذبح شده را حتما بعد از 244 ساعت نگهداری در یخچال، تیکه کرده و استفاده کنند.

وی در پایان گفت:در خصوص گوشت های بسته بندی شده در فروشگاه ها، مشکلی وجود ندارد و در صورت آلودگی احتمالی گوشت ها به تب کریمه، با گذشت 6 ساعت، بیماری از بین می رود.

تب کریمه کنگو بیماری مشترک دام و انسان است که به علت ارتباط انسان با دام آلوده منتقل می شود.

گوشت بسته بندی فروشگاه خطرناک است؟

مطالب مشابه را ببینید!