احتمال عرضه بنزین 1050 تومانی از پنجشنبه + تکذیب

احتمال عرضه بنزین 1050 تومانی از پنجشنبه + تکذیب
آغاز افزایش قیمت بنزین از ۲ ماه دیگر
رئیس انجمن جایگاهداران سوخت سراسر کشور با اشاره تجهیز تمامی جایگاه‌های سوخت برای هر گونه تغییر احتمالی نرخ از روز پنج شنبه یکم اسفند ماه، اعلام کرد: گمانه زنی‌ها حاکی از عرضه بنزین با دو نرخ جدید 700 و 1050 تومانی است، ضمن اینکه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از تمام جایگاهداران درخواست کرده است که خود را برای افزایش قیمت بنزین با دو نرخ جدید آماده کنند.

ناصر رئیسی‌فرد امروز در گفتگو با مهر با اشاره به تجهیز تمامی جایگاه هیا سوخت کشور برای تغییر نرخ، گفت: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران از تمام جایگاه داران درخواست کرده که خود را برای افزایش قیمت بنزین با دو نرخ جدید آماده کنند.

رئیس انجمن جایگاه داران سوخت سراسر کشور با تاکید بر اینکه شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی هنوز نرخ جدید بنزین را برای اعمال از روز اول اسفند به جایگاه داران اعلام نکرده است، تصریح کرد: اما گمانه زنی ها حاکی از عرضه بنزین با دو نرخ جدید 700 و 1050 تومانی است.

این مقام مسئول با یادآوری اینکه شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برای تغییر نرخ جایگاه ها تنها با یک برنامه نویسی نرم افزاری می تواند تغییر نرخ را اعمال کند، بیان کرد: جایگاه داران سوخت سراسر کشور هم تابع تصمیم گیری ها و سیاست های جدید دولت و مجلس ورای اسلامی هستند.

وی همچنین با ارائه پیشنهادی به دولت و مجلس خواستار عرضه تک نرخی بنزین در جایگاه ها شد و خاطرنشان کرد: عرضه تک نرخی بنزین فساد و برخی از ناهنجاری را در حاشیه جایگاه های سوخت به حداقل کاهش می دهد.

به گزارش مهر، دكتر حسن روحاني صبحگاه امروز (دوشنبه 28 بهمن) با حضور در ساختمان اصلي وزارت نفت، ضمن ديدار با مديران ارشد صنعت نفت، با آن ها به بحث و تبادل نظر پرداخت.

در اين ملاقات كه از ساعات اوليه صبح آغاز شد، دكتر روحاني با همراهي جمعي از وزاء و مسوولان ارشد دولتي از بخش هاي مختلف وزرات نفت بازديد ودر جلسه هيات مديره شركت ملي نفت ايران شركت كرد.

دولت برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها و افزایش قیمت حامل‌های مختلف انرژی، ١٢ کارگروه تخصصی ستاد هدفمندسازی یارانه ها را تشکیل داد که کارگروه ویژه انرژی به ریاست بیژن زنگنه، وزیر نفت تشکیل شده است.

حال سناریوهای قیمت بنزین سهمیه‌ای 700 تومانی و آزاد 1050 تومانی روی میز دولت قرار گرفته است تا شاید پس از بازدید رئیس جمهور از وزارت نفت و بررسی آخرین تحولات، اخبار مهم در این باره در روزهای آینده اعلام شود.

تکذیب گرانی بنزین از اول اسفند

در همین حال مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران در گفت‌ و گو با تسنیم، گفت: هیچ صحبتی تا این لحظه در مورد نهایی شدن زمان افزایش قیمت بنزین نشنیده ام و اینکه عنوان شده از اول اسفند بنزین گران می شود شایعه است.

عباس کاظمی اظهار داشت: بازدید امروز رئیس جمهور از وزارت نفت اصلاً ربطی به بنزین و افزایش قیمت حامل های انرژی نداشت بلکه این یک بازدید کلی بود.

وی در پاسخ به اینکه شنیده می شود افزایش قیمت بنزین در دولت نهایی شده ، افزود: هیچ صحبتی تا این لحظه در مورد نهایی شدن زمان افزایش قیمت بنزین نشنیده ام.

معاون وزیر نفت در خصوص اینکه عنوان شده دولت قصد دارد از اول اسفند بنزین را به یکباره گران کند، آیا مصوبه ای در این خصوص وجود دارد، گفت: اینکه عنوان شده از اول اسفند بنزین گران می شود شایعه  است.

از صبح امروز گمانه زنی های درباره اجرای مصوبه افزایش 38 درصدی قیمت سوخت در قانون بودجه 92 از سوی دولت در اسفند ماه و افزایش قیمت بنزین از اول اسفند مطرح شده است.

مطالب مشابه را ببینید!