بیوگرافی احسان کرمی مجری ایرانی و درباره زندگی شخصی و همسرش

بیوگرافی کامل احسن کرمی

احسان کرمی متولد تیر ماه سال ۱۳۵۹ در تهران است ، او مجری، بازیگر ،صداپیشه و خواننده است ، که فعالیت خود را از سال ۱۳۸۵ در رادیو آغاز کرد، مدرک دانشگاهی او کارگردانی تشریفات است و در دوره های فیلمسازی نیز شرکت کرده.

احسان کرمی ۱۶ سال است که ازدواج کرده و حاصل این ازدواج فرزندی به نام نیکمهر می باشند.

ماجرای ازدواج احسان کرمی از زبان خودش 

من سال ها قبل تورلیدر بودم و در یکی از سفرهای خودم با همسرم آشنا شدم البته جالب است بدانید که من و همسرم با یکدیگر بزرگ شدیم چون من تنها ۱۹ سال داشتم که با همسرم آشنا شدم و با هم ازدواج کردیم و حالا صاحب فرزند پسری به نام نیکمهر هستیم و همه چیز نرمال است.

همسرم همیشه میگفت که هیچ وقت دوست ندارم با شخص معروف ازدواج کنم اما من همیشه گفتم که روزی مشهور خواهم شد، ما در شرایط زیر صفر ازدواج کردیم اما پای زندگی خود ایستادیم و آن را جمع و جور کردیم و خداروشکر الان شرایط ما بد نیست و پشیمان نیستیم.

هیچ وقت به این که ثروتمند شوم فکر نکردم و اصلاً دوست ندارم مثلاً ماشین یا خانه ای گران قیمت داشته باشم بیشتر دوست دارم زندگی آسوده و راحتی داشته باشم.

اوضاع خانوادگی ما در وضعیت متوسطی قرار داشت ، من هیچگاه کلاس نرفتم و ساز و موسیقی را با گوش دادن یاد گرفتم ولی اصلاً در این مورد ادعایی ندارم،برای یادگیری آواز هم ۳ تا ۴ جلسه نزد آقای کیومرث شمس آموزش دیدم ، در رادیو مجری و گوینده بودم و دو دوره جایزه جشنواره بین المللی رادیو را دریافت کردم که نزد آقای میکائیل شهرستانی دوره بدن و بیان تئاتر را گذراندم.

احسان کرمی

شغل اصلی 

مردم کاری را شغل اصلی میدانند که در آن بیشتر دیده می شویم بنابراین من بیشتر خودم را مجری می دانم ، اگر با چنین تعریفی پیش برویم من هم مجری را انتخاب می کنم. ولی از نظر خودم کار اصلی من کاری است که حالم با آن خوب است، بنابراین ممکن است یک روز خواننده باشم و یک روز بازیگر تئاتر و یک روز هم مجری.

Ehsan 6 e1669107922845

فعالیت های هنری

احسان کرمی به عنوان نویسنده، گوینده ، بازیگر فعالیت داشته از جمله شبکه های رادیویی که با احسان کرمی همکاری داشته است می توان به رادیو ایران، صدای آشنا، رادیو تهران، رادیو پیام و…اشاره کرد.

احسان کرمی نیز در مقطعی از گویندگان برنامه جمعه ایرانی بود.

Ehsan 4 e1669107935645

اجراهای احسان کرمی

برنامه وقت خواب ، برنامه طلوع، برنامه زنده رود، برنامه خوشا شیراز، برنامه امضا، برنامه رادیو هفت، چهارگوش، ویژه برنامه تحویل سال ۹۵ شبکه دو، افتتاحیه شبکه تهران ، افتتاحیه جشنواره فیلم فجر سال ۹۴، خندوانه

احسان کرمی

بازیگری احسان کرمی

دربست به کارگردانی خامه پرست فرد، ۳۶۰ درجه سام غریبان ،عالیجناب سام غریبان، اژدهای سرخ به کارگردانی راستگو

احسان کرمی همچنین تاکنون چند قطعه موسیقی را منتشر کرده و در تابستان سال ۱۳۹۵ نیز با گروه موسیقی نوشه کنسرتی را برگزار کردند.

او همچنین صداپیشه شخصیت عروسکی عزیزم ببخشید در مجموعه تلویزیونی کلاه قرمزی می باشد، احسان کرمی به عنوان راوی مجموعه عروسکی شکرستان انتخاب شده است ،کاری که قبل از آن توسط مرتضی احمدی در این مجموعه انجام می شد.

Ehsan 7 e1669107964156

فعالیت حرفه ای

احسان کرمی کارش را در سال ۱۳۸۵ از رادیو تهران آغاز کرد و در بخش‌های اجرا، بازیگری و نویسندگی در برنامه هایی همچون جام ارگ،  صبح تهران، تهران در شب، موج مجهول، چراغ سبز ،چهاردیواری ممنوع و… فعالیت داشت و همچنین در رادیو ایران بازیگر برنامه جمعه ایرانی ،مجری بازیگر برنامه پرواز از رادیو صدای آشنا و در رادیو پیام نویسنده و مجری بخش نیمروزی پنجشنبه هاست.

او در سال ۱۳۸۷ با اجرای برنامه نقره ، کار خود را در تلویزیون آغاز کرد و برنامه تصویر زندگی از شبکه دو سیما را نیز اجرا کرد و همچنین در شبکه های تلویزیونی مانند جام جم مجری برنامه شب نشینی و در شبکه آموزش نیز مجری برنامه رادیو هفت است ، او در دهمین جشنواره بین‌المللی رادیو مجری برگزیده و در یازدهمین جشنواره نیز گوینده برتر شد.

احسان کرمی در نوروز امسال صداپیشگی عروسک ببخشید عزیزم که سوپرایز کلاه قرمزی در سال ۱۳۹۳ بود را پذیرفت و توانایی خود را بیش از پیش به مردم نشان داد.

مصاحبه

۱_دیدار با استاد شجریان

من دوبار سعادت داشتم که استاد شجریان را از نزدیک ملاقات کنم یک بار در مراسم درگذشت دایی و دیگری بعد از زلزله بم بود، من در هنگام ملاقات با استاد شجریان از علاقه ام به موسیقی گفتم و ایشان روش‌هایی را به من معرفی کردند ، البته در کتاب راز مانا به این روش ها اشاره کرده بودند و به نظرم بهترین توصیه هایی بود که این استاد به من کردند.

۲_ هیچ چیز اتفاقی نیست

من به تمام اتفاقاتی که در زندگیم افتاد فکر می کنم ، از کودکی به خوانندگی، کارگردانی اجرا و برخی از چیزهای دیگر فکر میکردم به نظر من اگر قواعد کاری را رعایت کنیم می توانیم آن کار را به درستی انجام دهیم.

هیچ گاه هیچ کس به من اشاره نکرد و نگفت که این همان شخصی است آشپزی درس می دهد یا مسابقه آشپزی اجرا می می کند، در حالی که بیشتر از ۵ سال این کار را در شبکه پنج و سه انجام میدادم و حداقل خانم های خانه دار بالای چهل سال من را می شناختند ولی تاکنون کسی اینگونه مرا خطاب نکرده و به من پیشنهاد نکرده اند که آشپزی را کنار بگذارم. آنچه برایم بی اندازه خوشایند است این است که وقتی در یک حوزه فعالیت می کنند کسانی که در آن حوزه موفق هستند به من میگویند که به فعالیت هم ادامه دهم، مثلاً امیر جعفری و ریما رامین فر که جزو بازیگران مطرح کشورمان هستند یا دکتر صدر از منتقدان سینمایی است به من گفت که بازیگری را ادامه دهم به نظرم کار کردن با محمد رحمانیان و اصغر دشتی اتفاق بسیار بزرگ و مهمی است.

به نظرم من توانسته ام قواعد بازی را رعایت کنم.

احسان کرمی

۳_شروع تئاتر

حدوداً یک سال از ورود من به رادیو میگذشت که میثم عبدی سردبیر رادیو، من را برای بازی در تئاتر به شدت تشویق کرد من هم که علاقه فراوانی به تئاتر داشتم برای بازی در کمدی استشمامات موافقت کردم.

۴_افتخار به ایرانی بودن

من یک ایرانی هستم و از ایرانی بودن خود بسیار خرسند و خوشحالم، اکثرا فکر میکنیم که ایرانی بودن خوب نیست اما باید بدانیم که نباید از ایرانی بودن خود ناراحت باشیم، بلکه باید طوری رفتار کنیم و کاری کنیم که نام ایران را زیر سوال نبریم.

گاهی در کشورهای خارجی رفتارهایی را که انجام می دهیم که آنها متوجه ایرانی بودن ما می شود که بسیار خنده دار است.

من اصلاً به واژه فرهنگسازی اعتقادی ندارم و معتقدم که فرهنگ ساخته نمی شود ،بلکه هر پدیده ای که در دنیا به وجود می‌آید فرهنگش نیز ایجاد می شود ما تنها می‌توانیم خود را اصلاح کنیم.

۵_از ازدواجم پشیمان نیستم

اگر من در ۱۹ سالگی ازدواج نمی کردم دیگر نمی توانستم ازدواج کنم، از آنجایی که ما در ۱۹ سالگی با هم آشنا شدیم و شناخت بسیار خوبی از هم داشتیم دلیلی پیدا نمیکردم که ازدواجم را عقب بیندازم ، قبل از ۱۹ سالگی به درس و شیطنت های نوجوانانه میگذرد و چیز خاصی نیست که شما نگران آن باشید، مثلا همسر من چه گذشته ای داشته است، به قول انگلیسی ها اگر آینده را میخواهید گذشته را کنار بگذارید، ولی من اینگونه فکر نمی کنم و اعتقاد دارم که چه گذشته و چه آینده به یکدیگر متصل و مهم هستند.

احسان کرمی

۶_آرزوی شهرت

میشه از آرزوهایم من دیدن آقای ایرج طهماسب از نزدیک بود و زمانی که برای اولین بار ایشان را از نزدیک ملاقات کردم گریه کردم،شهرت را دوست دارم ولی گاهی اوقات مرا خسته میکند مثلاً من از مترو و اتوبوس استفاده می کنم یا زمانی که برای خرید به بیرون میروم ممکن است طرفداران به سمت من بیایند یا ممکن است افرادی که از من بدشان می آید به من فحش بدهند آدم هم هدی دارد.

۷_فضای مجازی

از نمایشگاه‌های بی فرهنگی بخشی از مردم می توان به فضای مجازی اشاره کرد که اغلب یا بهتر است بگویم تمامی ما با آن درگیر هستیم ، مشکل جدی که با اینستاگرام دارم این است که افراد عکس خود را نمی گذارند و این هشدار را دادم که افراد بدون عکس من را فالو نکنند، بنظرم باید قاعده یک جامعه را رعایت کنیم چه در حقیقت چه در فضای مجازی .

مطالب مشابه را ببینید!