مجله تاپ‌ناز‌

جدیدترین لیست هزینه‌های اخذ پاسپورت دومینیکا در سال 2024

اگر شما هم به دنبال این هستید که بدانید هزینه پاسپورت دومینیکا چقدر است، باید ذهن خود را روی حداقل 100 هزار دلار به عنوان هزینه اولیه ببندید! اما تصور کنید که پاسپورتی در دست دارید که اجازه ورود به بیش از 140 کشور دنیا را بدون ویزا به شما می‌دهد؛ چه چیزی بهتر از این!

این را هم بدانید که پروسه دریافت پاسپورت شما 3 تا 6 ماه طول می‌کشد. در این حالت شما یک پاسپورت دوم در جیب خود دارید که هر لحظه اراده کنید، بلیت هواپیمای خود را گرفته و کافی است فقط چمدان خود را ببندید و به فرودگاه بروید؛ بدون اینکه نگران ویزای کشور مقصد باشید.

هزینه‌ پاسپورت دومینیکا در سال 2024

پاسپورت دومینیکا یک انتخاب ایده‌آل برای کسانی است که به دنبال دریافت شهروندی دوم هستند. سفر بدون ویزا، مزایای مالیاتی و… را می‌توانید با این پاسپورت تجربه کنید. اجازه دهید نگاهی دقیق‌تر به مزایای شهروندی دومینیکا و اینکه چرا این شهروندی یک انتخاب محبوب در بین سرمایه‌گذاران است، داشته باشیم.

یکی از مهم‌ترین مزایای پاسپورت دومینیکا، سفر بدون ویزا به بیش از 140 کشور در سراسر جهان است. شهروندان دومینیکا می‌توانند از آزادی سفر بدون نیاز به ویزا لذت ببرند و این مزیت، پاسپورت کشور دومینیکا را به انتخابی ایده آل برای تاجران و افرادی که زیاد سفر می‌کنند، تبدیل می‌کند.

دومینیکا قوانین مالیاتی مطلوبی دارد که آن را به گزینه‌ای جذاب برای کارآفرینان و سرمایه‌گذاران تبدیل می‌کند. هیچ مالیات بر درآمد، ارث یا عایدی سرمایه در قوانین دومینیکا وجود ندارد. علاوه بر این، دومینیکا بر درآمد خارجی هم مالیات اعمال نمی‌کند.

این موضوع به این معنی است که شهروندان می‌توانند از مزایای اقتصاد بدون مالیات دومینیکا بهره‌مند شوند و فرصت‌های بیشتری برای رشد ثروت و سرمایه‌گذاری در کسب‌وکارشان فراهم کنند. این مزیت، هزینه پاسپورت دومینیکا را به خوبی توجیه می‌کند!

10 مدل از بهترین سرمایه گذاری ها در دومینیکا

شهروندی دومینیکا تحرک جهانی را افزایش می‌دهد و به شهروندان این امکان را می‌دهد تا بدون محدودیت به کشورهای بیشتری سفر کنند. شهروندان دومینیکا می‌توانند هنگام درخواست ویزا از زمان پردازش سریع‌تری استفاده کنند و وارد کشورهایی شوند که سایر اتباع ممکن است نتوانند از آنها بازدید کنند.

این مزیت مهم به سرمایه‌گذاران و کارآفرینان فرصت‌های بیشتری برای کشف بازارهای جدید و گسترش تجارت خود در سطح جهانی می‌دهد. در این حالت، هزینه پاسپورت دومینیکا به عنوان یک سرمایه‌گذاری بزرگ محسوب می‌شود.

شهروندی دومینیکا را می‌توان از طریق برنامه شهروندی دومینیکا با سرمایه‌گذاری (CBI) دریافت کرد. این برنامه چندین گزینه سرمایه‌گذاری از جمله املاک، اوراق قرضه دولتی و کمک به صندوق تنوع اقتصادی (EDF) را ارائه می‌دهد.

EDF از طیف وسیعی از پروژه‌ها در دومینیکا از جمله زیرساخت‌ها، آموزش و مراقبت‌های بهداشتی پشتیبانی می‌کند. با سرمایه‌گذاری در دومینیکا، می‌توانید به توسعه کشور کمک کنید و در عین حال شهروندی این کشور را هم بگیرید.

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در سال 1993 ایجاد شد. این برنامه یکی از طولانی ترین و قابل اعتمادترین شهروندی با طرح‌های سرمایه‌گذاری است که به موجب آن در ازای کمک مالی خود به صندوق دولتی یا خرید املاک و مستغلات، پاسپورت دوم دریافت می‌کنید.

به خاطر داشته باشید که سرمایه‌گذاری در املاک هم راه قانونی برای گرفتن شهروندی دوم است و هم راهی سودآور برای سرمایه‌گذاری! پس در این حالت هزینه پاسپورت دومینیکا به عنوان سرمایه گذرای عمل می‌کند.

دومینیکا با طبیعت منحصر به فرد، قله‌های آتشفشانی، جنگل‌های پر از گیاهان و حیوانات عجیب و غریب، آبشارهای زیبا، دریاچه‌های آب شیرین و سواحل جذاب در میان دیگر جزایر کارائیب متمایز است. این جزایر سالانه بیش از 200000 اکوتوریست را جذب می‌کنند.

شهروندی دومینیکا از طریق طرح سرمایه‌گذاری، ارزان‌ترین راه‌حل برای یک متقاضی مجرد بدون خانواده است. پاسپورت دومینیکا بلیت شما به جهان بدون ویزا و فرصتی برای بهینه‌سازی مالیات است.

مزایای دریافت پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری عبارت‌اند از:

 • برای درخواست پاسپورت دومینیکا، سرمایه‌گذار نیازی به صحبت به زبان یا شرکت در آزمون فرهنگ و سنت‌های محلی ندارد.
 • شهروندان مجبور نیستند در این کشور زندگی کنند یا حتی زمانی را در آنجا بگذرانند.
 • کل فرایند اخذ پاسپورت دوم می‌تواند از راه دور انجام شود؛ زیرا طبق قانون باید درخواست خود را به واحد سرمایه‌گذاری ارسال و با بخش شهروندی ارتباط برقرار کنید. شما می‌توانید پاسپورت دومینیکا خود را به راحتی از خانه خود دریافت کنید.
 • درخواست‌های شهروندی به سرعت بررسی می‌شوند و تنها 3 تا 6 ماه طول می‌کشند.
 • دومینیکا تابعیت دوگانه را می‌پذیرد و 100% رازداری را برای شهروندان جدید خود تضمین می‌کند.
 • گذرنامه این کشور بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر از شهروندی اروپایی با سرمایه‌گذاری در طرح‌های مشابه است. اگر مجرد هستید و هیچ وابستگی ندارید، برنامه دومینیکا ارزان‌ترین برنامه شهروندی کارائیب در بین برنامه‌های سرمایه‌گذاری است.
اخذ فوری پاسپورت دومینیکا

یکی از بزرگ‌ترین مزایای طرح‌های پاسپورت کارائیب، انتخاب گزینه‌های سرمایه‌گذاری است. دومینیکا دو روش را برای سرمایه‌گذاری پیشنهاد می‌دهد. توجه کنید که هزینه پاسپورت دومینیکا با هر روش متفاوت است.

همان طور که از عنوان بالا می‌توانید حدس بزنید، این روش یک کمک مالی است که پس از دریافت پاسپورت قابل بازیابی نیست. شما با استفاده از این روش در ساخت مدارس، بیمارستان‌ها، زیرساخت‌های حمل و نقل و همچنین صنعت گردشگری و کشاورزی کشور مشارکت می‌کنید.

هر متقاضی مجرد باید آمادگی این را داشته باشد که حداقل 100000 دلار سرمایه‌گذاری کند؛ بدون احتساب هزینه‌ها، پاسپورت و سایر هزینه‌ها. وابستگان هزینه اضافی دارند؛ یعنی هزینه‌ها برای متقاضی، یک زوج یا برای یک خانواده متفاوت است.

برای آشنایی بیشتر با جزئیات هزینه پاسپورت دومینیکا با این روش به جدول زیر توجه کنید.

یک نفر مجردیک زوج بدون فرزندیک زوج با دو فرزند
هزینه اولیه100000 دلار150000 دلار175000 دلار
هزینه بررسی دقیق75000 دلار115000 دلار115000 دلار
هزینه پردازش1000 دلار1000 دلار1000 دلار
هزینه پاسپورت1200 دلار2400 دلار4800 دلار
گواهی تابعیت250 دلار500 دلار1000 دلار
مجموع هزینه‌ها109950 دلار165400 دلار193300 دلار

این برنامه برای یک خانواده شامل دو بزرگسال و دو فرزند خردسال زیر 16 سال مناسب است. اگر می‌خواهید یک فرد بالغ دیگر را اضافه کنید، مبلغ کمک مالی به ازای هر نفر 25000 دلار خواهد بود یا اگر برادر یا خواهر 18 تا 25 ساله شما یا همسرتان باشد، هزینه آن را باید پرداخت کنید.

هزینه پاسپورت دومینیکا به ازای هر کدام از این افراد 50000 دلار دیگر به اضافه هزینه بررسی دقیق برای هر فرد وابسته بالای 16 سال بیشتر می‌شود.

شما می‌توانید با خرید سهمی در یک هتل در حال ساخت، یک مرکز آبگرم یا یک ویلا در یکی از پروژه‌های مورد تأیید دولت به اقتصاد جزیره کمک کنید. اگر بخواهید افراد وابسته را به درخواست شهروندی خود اضافه کنید، حداقل مبلغ خرید ملک همان 200000 دلار خواهد بود.

شما می‌توانید پس از 3 سال، کل سرمایه خود یا بیشتر آن را برگردانید. با این حال، هزینه دولتی اضافی برای پرداخت وجود دارد. اگر تصمیم به اجاره ملک خود دارید، می‌توانید بخشی از هزینه های خرید را جبران کنید.

دومینیکا به خاطر سیستم اکوتوریسم خود محبوب است؛ بنابراین در صورت فروش پس از 3 سال دریافت شهروندی دومینیکا، حتی می‌توانید از سرمایه خود سود ببرید.

اگر به هر دلیلی نمی‌خواهید در یک هتل یا یک طرح استراحتگاهی خارج از برنامه سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید در یک ویلا سرمایه‌گذاری مشترک کنید. به خاطر داشته باشید که در این مورد هر سرمایه‌گذار باید حداقل 200000 دلار داشته باشد.

برای آشنایی بیشتر با جزئیات هزینه پاسپورت دومینیکا با این روش به جدول زیر توجه کنید.

یک نفر مجردیک زوج بدون فرزندیک زوج با دو فرزند
هزینه اولیه200000 دلار200000 دلار200000 دلار
هزینه بررسی دقیق7500 دلار11500 دلار115000 دلار
هزینه پردازش1000 دلار1000 دلار1000 دلار
هزینه دولتی25000 دلار35000 دلار35000 دلار
هزینه پاسپورت1200 دلار2400 دلار4800 دلار
گواهی تابعیت250 دلار500 دلار1000 دلار
مجموع هزینه‌ها234950 دلار250400 دلار253300 دلار

به طور خلاصه، زوجی که از طریق سرمایه‌گذاری برای شهروندی دومینیکا درخواست می‌کنند، برای سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات به پول بیشتری نسبت به کمک مالی به صندوق تنوع اقتصادی نیاز دارند. با این حال، آنها می‌توانند دارایی خود را بفروشند و تمام یا قسمت زیادی از پول خود را ظرف 3 سال پس بگیرند.

لطفاً در نظر داشته باشید که کل مبلغ 193300 دلار غیرقابل استرداد است. با این حال، اگر در یک پروژه مورد تایید دولت سرمایه‌گذاری کنید، می‌توانید پس از 3 سال با فروش ملک خود و دریافت حداقل 200,000 دلار از کل سرمایه‌گذاری 253,300 دلاری، پول خود را پس بگیرید.

علاوه بر این، ممکن است بتوانید قسمتی از هزینه پاسپورت دومینیکا مربوط به درخواست خود را با درآمد حاصل از اجاره ملک خود پوشش دهید. اجاره سالانه بین 2 تا 5 درصد درآمد ایجاد می‌کند. فصل گردشگری در این جزایر در تمام طول سال ادامه دارد؛ بنابراین تقاضای اجاره به طور مداوم بالا است.

به طور خلاصه، اگر پولی برای پس‌انداز دارید و مایل به همکاری با یک شرکت مدیریت املاک هستید، سرمایه‌گذاری در شهروندی دومینیکا از طریق املاک و مستغلات را در نظر بگیرید.

جدیدترین قوانین و شرایط خرید ملک در دومینیکا

زمان استاندارد برای پردازش پاسپورت دومینیکا 3 تا 6 ماه است. با این حال، بسته به شرایط شما ممکن است بیشتر طول بکشد؛ بخصوص اگر روند کار با مشکلاتی مانند ناقص بودن مدارک یا تغییر قوانین همراه باشد. اما به طور کلی این روند در پنج مرحله خلاصه می‌شود.

کارشناسان مؤسسه‌های مهاجرتی واسطی بین شما و شهروندی دومینیکا هستند. این شرکت‌ها با یک مشاور حقوقی و امپریال در دفتر خود یا از راه دور از طریق تلفن یا تماس ویدئویی به شما مشاوره تخصصی ارائه می‌دهند.

پس از امضای قرارداد خدمات، مشاوران حقوقی شرایط شما را بررسی خواهند کرد تا در همان ابتدا هزینه پاسپورت دومینیکا بر اساس شرایط شما مشخص شود و پرونده شما را با مطلوب‌ترین حالت ارائه دهند. این مشاوره یک روزه انجام خواهد شد.

یک سپرده اولیه کوچک (10٪) بپردازید و یک قرارداد با آژانس امضا کنید. قبل از اینکه یک فرد یا شرکت معتبر سرمایه‌گذار جدید را بپذیرد، نماینده یک بررسی در مورد مشتری انجام می‌دهد و قبل از ادامه، اسنادی را درخواست می‌کند.

مشاوران حرفه‌ای می‌دانند که چگونه پرونده مهاجرتی شما را چه از نظر مالی و چه از نظر شخصی به بهترین شکل ارائه دهند تا درخواست شما با اطمینان کامل تأیید شود. بررسی‌های اولیه به شما کمک می‌کنند که برای مهم‌ترین مرحله دریافت پاسپورت برنامه یعنی بررسی سرمایه‌گذار به طور دقیق و توسط دولت دومینیکا آماده شوید.

اگر در طول بررسی اولیه مشکلی پیش نیاید، سرمایه‌گذار می‌تواند نماینده را برای تهیه و ارسال شهروندی دومینیکا با درخواست سرمایه‌گذاری از طرف او استخدام کند.

مشاوران حقوقی تمامی مدارک را برای ارسال همراه با درخواست شهروندی شما آماده خواهند کرد. هر متقاضی باید یک آزمایش پزشکی را انجام دهد و نتایج آخرین آزمایش HIV را ارسال کند. در صورت خرید ملک، باید قرارداد خرید و فروش را امضا و سپرده‌گذاری خود را تکمیل کنید. کل این روند 2 الی 4 هفته طول می‌کشد.

هنگام درخواست برای شهروندی دومینیکا از طریق برنامه سرمایه‌گذاری، متقاضی باید لیست مدارک زیر را ارائه دهد:

 • فرم تأیید اثر انگشت و عکس
 • پرسش‌نامه و گواهی پزشکی
 • قرارداد سرمایه‌گذاری
 • قرارداد فروش و خرید
 • فرم درخواست
 • کپی رنگی پاسپورت
 • شناسنامه
 • سند ازدواج
 • گواهی عدم سوءسابقه
 • کپی رنگی تمام مدارک هویتی
 • کپی رنگی کلیه مدارک خدمت سربازی
 • عکس در اندازه پاسپورت
 • کپی رنگی مدارک دانشگاهی
 • نتایج آزمایش HIV (برای همه متقاضیان 12 سال یا بالاتر)
 • صورت‌های بانکی 12 ماهه
 • و…

هر کدام از کپی‌های رنگی از مدارک مورد نیاز باید قبل از ارسال کردن به صورت محضری و قانونی باشد. اگر اسنادی به زبان انگلیسی نیستند، باید قبل از ارائه ترجمه، محضری و قانونی شوند. متقاضی و وابستگان بزرگسال باید فرم‌هایی را امضا کنند.

برای کودکان معلول بزرگسالی که توانایی امضای فرم‌ها را ندارند، باید اسناد قانونی مناسب توسط شخصی که فرم‌ها را امضا می‌کند، ارائه شود که نشان‌دهنده حق قانونی آن شخص برای امضای از طرف تحت تکفل باشد. برای کودکان خردسال، فرم‌ها باید توسط هر دو والدین یا قیم قانونی کودک امضا شود.

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا 2024

هزینه خدمات، بررسی دقیق، هزینه ثبت‌نام و هزینه درخواست را به نماینده پرداخت کنید. فقط املاک و مستغلات نیاز به هزینه دولتی دارند. همه چیز بین دولت و مشتری توسط عوامل محلی مجاز انجام می‌شود.

آنها تضمین می‌کنند که فرم درخواست مشتری به درستی تکمیل شده است، به تهیه تمام اسناد پشتیبانی مورد نیاز کمک می‌کنند و کلیه مکاتبات با دولت را از طرف متقاضی انجام می‌دهند.

به طور کلی روند پردازش و بررسی‌های اولیه درخواست شما برای گرفتن پاسپورت دوم بین 2 الی 4 ماه طول می‌کشد. هر چه مدارک شما کامل‌تر و شرایط شما بهتر باشد، مسلماً این بازه زمانی کوتاه‌تر خواهد بود.

پس از دریافت درخواست شما، مقامات دومینیکا بررسی‌های لازم را از طریق سازمان‌های مربوطه انجام می‌دهند و بسته به نتایج درخواست، شما را تأیید یا رد خواهند کرد. در صورت رد یا انصراف، کل مبلغ سپرده منهای هزینه درخواست ظرف 1 ماه پس از رد یا برداشت به شما بازپرداخت می شود.

روند مورد نظر حدوداً 2 تا 6 ماه طول می کشد. تایید از راه دور انجام می شود و سرمایه گذار نیازی به حضور مصاحبه ندارد. در این مدت، کارگزار دارای مجوز، کلیه مکاتبات با دولت را انجام خواهد داد.

هنگامی که واحد شهروندی دومینیکا دریافت وجوه شما را تأیید کرد، شما و خانواده‌تان گواهینامه اخذ تابعیت این کشور را دریافت خواهید کرد. جمع‌آوری پاسپورت‌های دومینیکا آخرین گام در راه رسیدن به ملیت دوم خواهد بود.

شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری به مدت 10 سال اعتبار دارد و می‌تواند مادام العمر تمدید شود؛ زیرا تابعیت کشور تحت هیچ شرایطی قابل لغو نیست. پاسپورت دومینیکا که برای کودکان زیر 16 سال صادر می شود، 5 سال اعتبار دارد.

حتی اگر برنامه شهروندی اقتصادی کارائیب در نهایت بسته شود، همه افرادی که طبق این طرح تابعیت دریافت می‌کنند، برای همیشه تابعیت دوم خود را حفظ خواهند کرد.

دولت دومینیکا علاقه‌مند به جذب سرمایه‌گذاران خارجی است؛ بنابراین حداقل شرایط را برای ثبت درخواست وضع کرده است. از این رو علاوه بر پرداخت هزینه پاسپورت دومینیکا باید به شرایط لازمی که متقاضی داشته باشد، توجه کنید.

شرایط سرمایه‌گذاری در دومینیکا شامل موارد زیر می‌شوند:

 • درخواست‌کننده باید حداقل 18 سال را داشته باشد.
 • همه متقاضیان وابسته باید از سلامت کامل برخوردار باشند.
 • سرمایه‌گذار نباید سابقه کیفری داشته باشد.
 • متقاضی اصلی باید به منابع قانونی دسترسی داشته باشد.

اعضای خانواده وابسته را هم می‌توانید به برنامه و درخواست خود اضافه کنید؛ از جمله:

 • همسر
 • کودکان زیر 30 سال
 • پدربزرگ، مادربزرگ و والدین با سن بالای 55 سال
 • خواهر و برادرهایی که سنشان بیشتر از 25 سال نیست و ازدواج نکرده‌اند.

علاوه بر این، شما می‌توانید برای نوزادی که پس از اخذ تابعیت شما متولد شده است، پاسپورت دومینیکا بگیرید. توجه داشته باشید که کودکان بالای 18 سال و همچنین والدین و خواهر و برادر باید از نظر مالی به متقاضی اصلی وابسته باشند.

اخذ پاسپورت دومینیکا با سرمایه‌گذاری

با این همه مزایایی که برای پاسپورت دومینیکا گفتیم، حتماً شما هم کنجکاو شده‌اید بدانید که آیا شما هم شرایط لازم را برای دریافت پاسپورت دوم دارید یا خیر؟ برای اطلاع از جدیدترین شرایط و هزینه پاسپورت دومینیکا با کارشناسان ما در مؤسسه مهاجرتی افدل تماس بگیرید.

مشاوران مجرب ما شما را در زمینه دریافت پاسپورت دوم و هزینه پاسپورت دومینیکا راهنمایی کرده و تا انتهای این مسیر همراه شما خواهند بود. تنها کافی است تا به واتس اپ یا اینستاگرام افدل مراجعه کرده و سؤالات خود را با مشاوران ما مطرح کنید.

همچنین اگر مهاجرت به امارات را در لیست برنامه‌های آینده خود دارید، می‌توانید برای اطلاع از روش‌های مختلف مهاجرتی و دریافت ویزای دبی از جمله: ثبت شرکت، خرید ملک و… با ما در ارتباط باشید.

مطالب مشابه را ببینید!