مجله تاپ‌ناز‌

ارسال انواع بسته و مدارک به خارج از کشور (سریع و ارزان)

ارسال انواع بسته و مدارک به خارج از کشور (سریع و ارزان)

فرقی ندارد که صاحب یک کسب‌وکار بزرگ و بین‌المللی باشید یا در یک بیزینس کوچک مشغول به کار باشید که در تلاش برای گسترش مرزهای فعالیت خود است، حتی اگر تنها قصد ارسال هدیه و یا مدارک و بسته‌های ضروری به عزیزانتان در خارج از کشور را داشته باشید هم زندگیتان به شکل‌های گوناگون به ارسال انواع بسته و مدارک به خارج از کشور وابسته است.

با توجه به شرایط خاص بین‌المللی ایران در میان جهانیان، این روزها برای بسیاری از افراد پیدا کردن یک شرکت پست بین‌المللی مسئولیت‌پذیر، با تجربه و حرفه‌ای کار دشواری شده است و افراد به دنبال راهی برای ارسال انواع بسته و مدارک به خارج از کشور می‌گردند. در این مطلب با انواع روش‌های ارسال بسته و مرسولات پستی به خارج از کشور آشنا خواهیم شد تا در نهایت بتوانید به کمک روشی مطمئن و مؤثر بسته‌های پستی خود را به سریع‌ترین و ارزان‌ترین شکل ممکن ارسال و دریافت کنید.

انواع روش‌های ارسال بسته به خارج از کشور

روش‌های رایج ارسال بسته و مرسولات پستی به خارج از کشور که احتمالاً نامشان تا به حال به گوش شما هم خورده است، عبارتند از پست اکسپرس، فریت بار و کارگوی بار. فریت بار عموماً برای مرسولات بزرگ و با ابعاد و حجم بزرگ کاربرد دارد و تنها برای اهداف شخصی کارکرد دارد. در واقع افراد در سفرهای خود برای اجتناب از پرداخت هزینه بالای اضافه بار می‌توانند بسته‌های خود را از طریق فریت بار ارسال کنند.

از سوی دیگ روش کارگو درست بر خلاف روش فریت تنها برای مقاصد تجاری کارکرد دارد. این روش هم درست مانند روش فریت برای مرسولات بزرگ و با حجم زیاد کارکرد دارد اما محدودیت‌های آن نسبت به فریت بار بیشتر است. با توجه به این که در روش فریت عموماً از کانتینرهای دریایی برای جابه‌جایی بارها استفاده می‌شود، اگر بار فرد به اندازه‌ای باشد که یک کانتینر کامل را پر کند، ارسال آن از طریق روش فریت به نسبت به‌صرفه‌تر است.

در نهایت همان‌طور که ذکر شد هر دو روش پیشین برای ارسال بار در حجم و وزن بالا کارکرد دارند. اگر قصد ارسال مدارک و بسته‌ها با وزن کمتر را داشته باشید و بخواهید بسته شما با هزینه بسیار کمتر و سرعت بیشتری به مقصد برسد می‌توانید از روش پست اکسپرس استفاده کنید.

پست اکسپرس یک روش پست به خارج از کشور است که معمولاً به صورت هوایی انجام می‌شود. این روش برای ارسال اسناد و مدارک بهترین روش است. در روش پست اکسپرس محدودیت وزن و ابعاد وجود دارد اما این روش بهترین روش برای ارسال مدارک به خارج و همین‌طور ارسال مرسولات گران‌قیمت، با توجه به امنیت بالای این شیوه، است. در ادامه بیشتر با این پست و شرایط آن آشنا خواهیم شد.

ارسال انواع بسته و مدارک به خارج از کشور (سریع و ارزان)

پست اکسپرس چیست؟

پست اکسپرس روشی برای ارسال مرسولات پستی به خارج از کشور است که عموماً به صورت هوایی انجام می‌شود. این شیوه از پست با توجه با توجه به این که از طریق هواپیما مرسولات را جابه‌جا می‌کند امنیت بسیار بالایی دارد و به طور همزمان کمی محدودیت‌های بیشتری نسبت به دیگر روش‌های ارسال بسته‌ها به خارج از کشور دارد.

همان‌طور که از اسم این شیوه ارسال مشخص است، یکی از دلایل محبوبیت پست اکسپرس سرعت بالای آن است. البته به طور دقیق نمی‌توان سرعت رسیدن مرسوله از طریق پست اکسپرس را تخمین زد زیرا زمان کلی رسیدن مرسوله پستی از طریق این روش به عوامل متعددی از جمله وجود یا عدم وجود پرواز مستقیم میان مبدأ و مقصد و فاصله دو کشور بستگی دارد.

روش پست اکسپرس پوشش جغرافیایی زیادی دارد و با کمک این روش شما می‌توانید بسته‌های پستی خود را به هر نقطه‌ای که مایل بودید در سراسر جهان ارسال کنید.

علاوه بر این موضوع بیشتر شرکت‌های پستی بین‌المللی خدمات بیمه را هم برای مرسولاتی که از طریق پست اکسپرس ارسال می‌شوند ارائه می‌کنند. این موضوع می‌تواند خاطر شما را از امنیت بسته ارسالیتان آسوده کند خصوصاً اگر مرسوله‌ای را با ارزش مادی بسیار بالا از طریق این روش ارسال می‌کنید.

ارسال بسته به کمک پست اکسپرس قوانین خاصی دارد و برای ارسال بسته به این روش لازم است که بسته‌بندی مرسولات با توجه به قوانین پست اکسپرس انجام شود. به همین دلیل برخی از شرکت‌های پست بین‌المللی به‌منظور تسهیل امور برای مشتریان خود خدمات ارسال درب به درب و بسته‌بندی را هم ارائه می‌کنند. در خدمات درب به درب، مرسولات درب منزل از شما تحویل گرفته می‌شوند و درب منزل گیرنده تحویل داده خواهند شد. این روش خصوصاً برای کسانی اهمیت دارد که قصد دارند مدارک و یا مرسولاتی را از والدین خود در داخل ایران دریافت کنند. به کمک این روش این افراد می‌توانند موجب آسایش خاطر عزیزانشان را فراهم کنند و آنان را درگیر پیچیدگی‌های قوانین پست اکسپرس در کشورهای گیرنده و یا فرستنده نکنند.

خدمات ارسال درب به درب زمانی که قصد دارید برای عزیزانتان در خارج از کشور در موعدهای خاصی هدیه‌ای را ارسال کنید هم کارکرد دارند.

ارسال انواع بسته و مدارک به خارج از کشور (سریع و ارزان)

چطور یک شرکت پست بین‌المللی را انتخاب کنیم؟

اصلی‌ترین نکته برای انتخاب یک شرکت پست بین‌المللی این است که شرکت پستی مورد نظر در چند کشور به ارائه خدمات می‌پردازد. علاوه بر این میزان تجربه و کیفیت خدمات مورد ارائه نیز یکی از مزیت‌های رقابتی در این حوزه محسوب می‌شوند. خدمات بیمه مرسولات، پست اکسپرس و رهگیری مرسولات همگی مواردی هستند که می‌توانند کار شما را در هنگام ارسال و دریافت بسته پستی از خارج از کشور آسان کنند.

شرکت پست بین‌المللی سامان اکسپرس با بیش از 15 سال تجربه در حمل‌و نقل بین‌المللی خدماتی مانند بسته‌بندی کالا، ارسال درب به درب، بیمه مرسولات و امکان رهگیری آنلاین مرسولات پستی را در هر ساعتی از شبانه‌روز به مشتریان خود ارائه می‌دهد. این شرکت بیش از 50 نمایندگی در سراسر دنیا دارد که متضمن رسیدن درست و مطمئن مرسولات پستی شما به مقصد خواهد بود.

سخن آخر

ارسال از طریق پست اکسپرس بهترین روش برای ارسال سریع و ارزان بسته‌های پستی به خارج از کشور است. توجه کنید که ارسال برخی گروه‌های دارویی، مواد اشتعال‌زا، مواد مغناطیسی و برخی محصولات غذایی از طریق پست اکسپرس ممنوع است. فهرست کالاهای ممنوعه با توجه به کشور مبدأ و مقصد نیز می‌تواند متغیر باشد. برای این که بتوانید بدون نگرانی از پیچیدگی‌های قوانین کشورهای مختلف به ارزان‌ترین و سریع‌ترین شکل ممکن مرسولات پستی خود را ارسال کنید، استفاده از خدمات شرکت پست بین‌المللی سامان اکسپرس بهترین راه‌حل است.

مطالب مشابه را ببینید!