مجله تاپ‌ناز‌

ازدواج با مرد بی پول و چالش های مهمی که این ازدواج دارد

یکی از مراحل مهم در زندگی افراد ازدواج است که از هر نظر باید به آن توجه داشت و نکات خاص را در مورد آن از قبل مطالعه کرد. با توجه به ایجد مشکلات اقتصادی در جامعه، ازدواج با مرد بی پول به امری رایج تبدیل شده است و البته هیچ خانمی هم مایل به این نوع ازدواج نیست. در این حالت باید عواملی مانند عشق و علاقه، سطح اجتماعی، خانواده و اخلاق را در نظر داشت.

بعضی از خانم های جوان، خواستگار خود را فقط از لحاظ مالی و اقتصادی می سنجند و در نهایت به دیگر عوامل خیلی توجهی ندارند. در ادامه این مطلب با نحوه ازدواج با مرد بی پول و شرایطی که در پس آن برای شما ایجاد می شود، آشنا می شوید.

ازدواج کردن با مرد بی پول دارای جنبه های مختلفی می باشد که هم دارای مزایای و هم معایبی می باشد و این تنها به دیدگاه شما نسبت به زندگی مربوط است که تا چه میزان به رفتار های ذاتی و تا چه اندازه به مسائل اقتصادی اهمیت می دهید.

ازدواج با مرد بی پول

بعضی از افراد، بی عرضه بودن را با بی پولی اشتباه می گیرند و این در حالی است که این دو موضوع کاملا از هم جدا هستند و نباید آنها را با هم قاطی کرد. جوان های کمی در این جامعه نیستند که از تلاش و پشتکار خوب برای داشتن بهترین زندگی، تلاش می کنند و در نهایت می توانند تکیه گاه محکمی برای خانم آن زندگی به حساب آیند. به صورت کلی خرج کردن و پز دادن با پول پدر به هیچ وجه خوشایند نیست و نمی توان به آن افتخار نمود، زیرا که طعم پولی که با زحمت کشیدن خود به دست می آید، خیلی شیرین تر و بهتر از آن می باشد.

روزگاری می رسد که از لحاظ خانوادگی هیچ حمایتی دریافت نخواهید کرد و آن موقع است که بدون تلاش و کوششی که تا حالا انجام نداده اید، زندگی برای شما سخت می شود. باید توجه داشته باشید مردی که نمی خواهد کار کند و پول در نمی آورد، از جنبه های دیگر هم مورد تایید نیست و بدترین گزینه برای ازدواج است. در این شرایط می توانید از پدر و مادر و بزرگان با تجربه مشورت بگیرید و در صورت نیاز به مراکز مشاوره مراجعه کنید و در نهایت در این مورد تصمیم بگیرید.

ازدواج با مرد بی پول و چالش های مهمی که این ازدواج دارد

رفع مشکلات این نوع ازدواج

اگر این نوع ازدواج را قبول کردید باید با چالش هایی که در ادامه زندگی برای شما پدید می آید هم با خبر شوید تا خود را برای این راه طولانی آماده نمایید. باید توجه داشته باشید که زندگی تماما از مشکلات نوام نشده است، بلکه باید به شیرینی و لذت های با هم بودن هم توجه داشت که اگر همواره در کنار هم باقی بمانید، از بین خواهند رفت. با این حال می توانید بعضی از این مشکلات را در ادامه مطالعه کنید.

  • مجالس عروسی

با توجه به وضعیت اقتصادی جامعه باید گفت که خرج و مخارج برگزاری عروسی می تواند تا مدت ها زمان ببرد تا پس انداز خوبی برای انجام آن، ایجاد شود. در شرایطی که میل با ازدواج مرد بی پول را دارید باید انتظار برگزاری یک جشن عروسی بزرگ و مجلل را به همراه لباس های پر زرق و برق را نداشته باشید. شاید آرزوی یک جشن عروسی بسیار بزرگ با امکانات جدید و به روز از آرزوی دختران جوان به حساب آید ولی از لحاظ عقلانی کاری که درست می باشد، به این صورت است که در حد یک مهمانی آبرومندانه پول خرج کنید و باقی آن را صرف پس انداز و تهیه مایحتاج زندگی خود کنید.

  • کاهش توقعات

خانم هایی که ازدواج با مرد پول دار را می پسندند، باید خود را برای خیلی از مشکلات آماده کنند و در ازای فکر کردن به رویایی که در مجردی به آن می پرداختند، مقداری به مسائل اقتصادی و پس انداز هم فکر کنند. طبیعی است که هیچ کس از ماه عسل و مسافرت های طولانی و ماجراجویی بدش نمی آید، ولی باید توجه داشته باشید که این سفرها از هزینه بالایی برخوردار است که باید قید آنها را برای آسایش های پس از آن بزنید.

پیشنهادی که بر آن خیلی تاکید داریم این است که به معیارها و توانایی های خود خوب فکر کنید که آیا می توانید با بسیاری از محدودیت های خرید و مسافرت در زندگی دو نفره برخوردار شوید و با شرایط مثبت آنها را جایگزین کنید تا پس از آن به تصمیم گیری درست در این رابطه بپردازید.

  • به دیگران توجه نکنید

باید توجه داشته باشید که در هیچ مرحله از زندگی حق ندارید که خودتان را با بقیه افراد مقایسه کنید و فکر کنید که نسبت به بقیه زندگی را از دست داده اید. در این مرحله شما به چیزی که باید احترام بگذارید، انتخاب خودتان می باشد. شما خیلی از جوانب را در نظر گرفتید و با عقل و درک خویش راضی به این ازدواج و انتخاب آن مرد شدید، پس حق شکایت و گلایه به دلیل مقایسه خود با دیگران را ندارید.

ممکن است در زندگی اطراف و دوستان خود ببینید که همیشه به تفریح و مسافرت های آنچنانی می پردازند و فکر و دغدغه پس انداز مخارج را ندارند، ولی شما باید توجه خوبی به این موضوع داشته باشید و یا مدتی است که از مسافرت و تفریح دو نفری هیچ خبری نیست، در این شرایط ممکن است نسبت به زندگی و آن مرد دلسرد شوید که دیگر میلی به زندگی کردن با او نداشته باشید. به صورت کلی مقایسه کردن زندگی ظاهر دیگران با باطن خود می تواند به مرور زمان شما را نسبت به آن زندگی دور و دیگر طاقت تحمل را از بین ببرد، از این روز پیش از ازدواج با مرد بی پول تمام جوانب را در نظر بگیرید تا در نهایت به مشکل نخورید.

در بعضی از مواقع بین زوجین دیده شده است که عشق و علاقه در بین آنها بوده است، ولی احساس رقابت و خود نمایی که در هنگام مشاهده اطرافیان بروز می کنأ، غیر قابل کنترل باشد و نتوان خوبی های همسر را درست ببینید و تنها چیزی که در آن زمان توجه می کنید، پول باشد.

  • عدم خرج های اضافه

پس از آنکه این شیوه ازدواج را قبول کردید باید در نظر داشته باشید که دیگر مانند زندگی مجردی، شما نمی توانید هر طوری که مایل بودید خرج کنید و هر شب هب تفریح و رفتن به رستورانه و کافی شاپ بپردازید. زیرا که در این موقعیت شما خود اداره کرد زندگی را به عهده دارید که باید تمام جوانب را در نظر داشته باشید.

هر تفریحی که مانند دوران مجردی تلقی شود، طبیعی است که هزینه های اضافی در بر دارد، از این رو باید حد تعادل را نگه دارید و به حد کافی به تفریح و در حد مناسب هم پس انداز کنید و مخارج را بپردازید.

عوامل موثر در این ازدواج

چنانچه فکر می کنید که پول و موقعیت برای شما در اولویت بالایی قرار ندارد و معیارهای دیگر را در نظر دارید، طبیعی است که در انتخاب و تصمیم گیری مردد باشید که از این رو میل به مشورت و یا استفاده از تجارب دیگران را داشته باشید. از این روز در ادامه این مطلب به معرفی عوامل و شرایط تاثیرگذار در زندگی پرداخته ایم که می تواند جوانب بسیاری را در رابطه با ازدواج با مرد بی پول در نظر داشته باشید. باید توجه داشته باشید که هر معیار به اندازه خود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. ولی پول تنهای چیزی نیست که در این زمان به آن توجه باید داشته باشید و از بقیه موارد به سادگی بگذرید.

ادامه این مطلب را جهت مطالعه شرایط تاثیر گذار برای ازدواج با مرد بی پول را مطالعه کنید.

  • شور و اشتیاق

در صورتی که همسر آینده شما نیز نسبت به زندگی حال حاضر ناراضی است و به دنبال یک تغییر اساسی در این بین می گردد، باید خوشبخت باشید که چنین مردی به شما علاقه مند شده است. چرا که برخورداری از شور و اشتیاق برای رسیدن به هدف های والا می تواند فرد را در هماهنگی و ایجاد پشتکار همراهی کند. گفتنی است که در این موقعیت می تواند جهت حرکت زندگی خود را تغییر داده و در نهایت با بهبود وضعیت مالی از شرایطی که در آن قرار گرفته اید، لذت ببرید.

  • معیار بر اساس پول

در ابتدا باید چنین در نظر بگیرید که پول برای زندگی و ازدواج شما در چه اولویتی قرار دارد و ارزش آن را در زندگی چگونه ارزیابی می کنید. توجه داشته باشید که در این زمان باید از افکار خواستگار خود نیز در این رابطه آگاهی داشته باشید تا با فکر کردن به خوبی متوجه شوید که تا چه اندازه افکار شما در یک سمت و سو قرار دارد و هدفی مشترکی خواهید داشت.

در صورتی که میان افکار شما و خواستگار تناقض هایی وجود داشت با به خوبی فکر کردن درباره یک عمر زندگی، اگر نتوانستید با او کنار بیاید، سعی کنید که شانس خود را با کسی دیگر امتحان کنید و بی نتیجه وارد زندگی شخصی دیگر نشوید.

گفتنی می باشد که مردان با پشتکار و علاقه مندی به زن و زندگی خود برای رسیدن به هر خوشبختی در زندگی دو نفره شان بی دریغ تلاش می کنند و در این زمان باید به خوبی تصمیم بگیرید که از نظر فکری تا چه اندازه تفاهم خواهید داشت.

  • ارزیابی تحمل و سازگاری

اگر شخصیت صبور و با حوصله ای دارید که فکر می کنید می توانید با توکل به خدا و صبری که پیش گرفته اید به هر خواسته و هدفی برسید، باید در این راه شریک زندگی تان نیز از این چهارچوب فکری برخوردار باشد تا به خوبی با تفاهماتی که در زندگی وجود دارد، این راه سخت و پیچیده را هموار سازید. توجه داشته باشید که همراه شدن با فردی که از نظر فکری و رفتاری درخور شما است می تواند زندگی تان را زیر و رو کرده و طعم خوشبختی را بر زیر زبانتان بنشاند.

همفکری و دست در دست یکدیگر گذاشتن برای پیمودن راهی که در انتهای تنها خود و او باقی می مانید، بسیار شیرین است و نکته ای که در این بین باید توجه داشته باید، آن است که او را کیس مناسب زندگی خود بدانید و کسی را با او مقایسه نکرده و جایگزین نکنید.

  • به خانواده او توجه کنید

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، خانواده طرف مقابل می باشد و درست است که زندگی دو نفره یعنی خود شما و همسران که باید در این راه تلاش کرده و همه احتیاجات زندگی خود را فراهم کنید. اما توجه داشته باشید که خانواده تاثیر به سزایی در رهبری همسر شما و در نهایت نحوه زندگی تان دارد. اگر او از خانواده خوب و مناسبی در حد خود برخوردار باشد اما خوشحال باشید هم زندگی تان به سمت و سوی خوبی هدایت می شود و خانواده به او در رسیدن به موفقیت و خوشبختی شما نیز از هیچ کاری دریغ نمی کنند.

  • سطح دو خانواده

موضوع دیگری که باید در نظر داشته باشید آن است که خانواده هایتان از نظر فکری و مالی در سطح یکسانی قرار گرفته باشند تا در نهایت به ایجاد مشکل برنخورید. توجه داشته باشید که هم رتبه بودن سطح خانواده ها می تواند به ایجاد سازش و هماهنگی در بین زوجین و در نهایت خانواده منجر شود که به نوعی یکی شدن را تجربه می کنید و به راحتی با زندگی که در آن داخل شده اید، کنار خواهید آمد.

زمان مراجعه به روانشناس

در هنگام این ازدواج باید تمام موقعیت ها را بسنجید و توجه داشته باشید که اختلاف طبقاتی شدید در بین سطوح خانواده ها می تواند به ایجاد مشکلاتی در اینده منجر شود. از این رو به خوبی فکر کنید و تمام مسائل را در نظر بگیرید که در نتیجه به انتخاب اشتباه مبتلا نشوید. مراجگعه به روانشناس خانواده در این زمان می تواند موثر باشد و با انجام مشورت های درست به تصمیم گیری خوب و مناسب منجر شود.

مطالب مشابه را ببینید!