مجله تاپ‌ناز‌

ازدواج به دلیل پول + آیا ازدواج کردن برای پول و ثروت درست است و چه عواقبی دارد؟

ازدواج به دلیل پول

 

ازدواج به دلیل پول عواقب خوبی ندارد و می تواند تاثیرات ناگواری بر زندگی افراد داشته باشد. همانطور که شما دوست ندارید مرد یا زنی به دلیل پول به شما عشق بورزد، فرد مقابل هم همین احساس را دارد و تا وقتی که متوجه این موضوع در زندگی زناشویی می شوید احساس سدری پیدا می کند و رابطه شما دچار مشکل می شود.

افرادی که به دلیل پول و مادیات شریک زندگی خود را انتخاب می کنند که دیگر معیارهای مهم و اساسی در زندگی مشترک را در نظر ندارند و عموما با عدم موفقیت در ازدواج مواجه می شوند. بدون شک استدلال ازدواج به دلیل پول برای هر کسی منفور است و این استدلال را هر کسی زیر سوال خواهد برد.

یک سخن ساده که به بیشتر این افراد باید گفت این است که آیا خودتان دوست دارید کسی به دلیل پول یا زیبایی با شما ازدواج کند؟ بدون شک کسی وقوع این اتفاق را آرزو نمی کند و از این حادثه دوری می کند پس این استدلال برای طرف مقال هم به همین شکل است. شاید نخستین پیامدی که ازدواج کردن با معیار پول و مادیات در زندگی مشترک شما خواهد داشت کمرنگ شدن عشق و محبن بین شما است زیرا فرد مقابل شما نمی تواند عشق واقعی را دریافت کند و از سوی دیگر عشق راستین را به شما القا نماید.

اگر ازدواج موفق باشد، تمام معیارهای خوب مانند عشق، احترام، تفاهم اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی و … را به همراه خواهد داشت که هر کدام به میزانی تاثیرگذار هستند و باید در انتخاب شریک زندگی به همه این معیارها توجه کرد.

ازدواج به دلیل پول

همسر ایده ال در نظر هر فردی متفاوت می باشد بعضی میعیارهای کلی و مشترک در میان افراد وجود دارد که اغلب آنها در انتخاب کردن همسر به آن توجه می کنند معیارهایی که مسیر آینده شما را خواهد ساخت و دارای اهمیت بالایی است.

این معیارها از نظر بسیاری از روانشناسان مورد تایید است و بیشتر آنها بیان می کنند که توجه نکردن به این معیارهای مانعی برای ازدواج موفق ندارد و با وجود این بعضی از افراد در انتخاب کردن همسر دچار اشتباه می شوند و این معیارها را زیر پا می گذرند.

در رابطه با اینکه چرا بعضی از افراد به دلیل پول با کسی ازدواج می کنند دلایل و عوامل زیادی را می توان بیان کرد به ویژه در سال های اخیر که جوانان این معیار را در ازدواج خود بسیار مهم تلقی می کنند و حتی می توان آن را عامل مهمی در طلاق های عاطفی و قانونی دانست. دلایل متفاوت ازواج به دلیل پول شامل تربیت خانوادگی، وضعیت اقتصادی، فرهنگ و … می باشد که در ادامه در مورد هر یک توضیح می دهیم.

پیامدهای مخرب

ازدواج به خاطر پول پیامدهای مختلفی در زندگی مشترک فرد دارد این افراد به معیارهای تفاهم اخلاقی و عاطفی توجهی نداشته و ندارد و بعد از گذر مدتی تفاوت های فاحشی که میان آن ها وجود دارد نمایان می شود و چون نمی توانند برداشت درستی از تفاوت های خود داشته باشند با اختلاف زناشویی مواجه می شوند از پیامدهای دیگری که این ازدواج برای افراد خواهد داشت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

نداشتن استقلال

ازدواج به خاطر پول استقلال فردی و عاطفی را از شما سلب می کند ممکن است همسر شما با وجود حمایت های مالی خانواده ثروتمند باشد و در صورتی که حمایت خانواده سلب شود با مشکل رو به رو می شوند. از سوی دیگر وجود مادیات در بین رابطه عاطفی شما مشکلات متعددی ایجاد می کند گاهی ممکن است این علاقه کم رنگ شود و حتی فردی جای شما را در قلب و زندگی همسرتان بگیرد.

بروز تفاوت ها

همانطور که گفتیم یکی از پیامدهای مهم ازدواج به خاطر پول توجه نکردن به هم کفی و تفاهم ها است که به موجب آن فرد نمی تواند تفاوت های میان خود و همسرش را بپذیرد و اغلب بعد از ازدواج متوجه تفاوت های فاحش خواهند شد.

اختلاف سنی

برخی از افراد در ازدواج خود به اختلاف سنی زیادی که وجود دارد نیز توجه نمی کنند چون به معیار پول بیش از هر چیزی اهمیت می دهند بی شک یکی از معیارهای مهم در ازدواج داشتن اختلاف سنی معقول است افرادی که به اختلاف سنی زیاد در ازدواج توجه ندارند نمی توانند دنیا را از دید همسرشان ببینند و خیلی از لذت های زندگی مشترک را از دست می دهند زیرا هر یک از آن ها دیدگاه متفاوت و دنیای بزرگ یا کوچک خود را دارد.

ازدواج به دلیل پول

تربیت خانوادگی افراد

یکی از دلایلی که افراد تن به ازدواج پولی می دهند شیوه تربیت خانوادگی است این افراد در خانواده هایی تربیت شده اند که ارزش افراد با پول آن ها سنجیده می شود و یا پول معیار بسیار مهمی در میان آن ها محسوب می شود. متاسفانه امروزه شاهد این هستیم که برخی والدین به شکلی تک بعدی در ازدواج فرزندان خود پول را مهم می دانند و سعی دارند فرزندشان را نیز تک بعدی پرورش دهند. ازدواج به خاطر پول ریشه در رفاه خانوادگی نیز دارد و افراد تصور می کنند با ازدواج باید به همه رویاهای خود دست پیدا کنند غرور خانوادگی و دیگر عوامل نیز در اهمیت این معیار برای ازدواج موثر هستند.

سنت ها

همانطور که می دانید از گذشته تا به حال سنت ها و معیارهای ازدواج تفاوت های زیادی با یکدیگر دارند در گذشته ازدواج همراهی و همپایی دو فرد بود و اما امروزه تنها معیار پول و موقعیت اجتماعی افراد دارای اهمیت است. بنابراین یکی دیگر از علت های مهمی که افراد به خاطر پول ازدواج می کنند نوع سنت های آن است از سوی دیگر سبک های زندگی نیز تغییرات زیادی داشته است که به موجب آن سنت ها و آداب و رسوم ازدواج نیز دچار پیچیدگی های زیادی شده است به همین این روزها ازدواج به خاطر پول افراد یک کار ساده و دور از وجدان است.

دستیابی به رویاها با ازدواج

بیشتر دختر خانم ها فکر می کنند ازدواج با مردی پولدار می تواند رویاهای دست نیافته آن ها را عملی کند و قصد دارند راه صد ساله را یک شبه طی کنند این معیار در برخی از مردان نیز وجود دارد که سعی دارند با تکیه بر پشتوانه های مالی همسرشان موقعیت خود را ارتقا دهند اما با این نوع ازدواج دچار شکست می شوند.

شاید در مورد اینکه ازدواح به دلیل پول درست است یا اشتباه و با شکست مواجه می شود نشود که با قطعیت اظهار نظر کرد زیرا افراد اجازه دارند برای زندگی شخصی خود تصمیم بگیرند ولی بیان این راهنمایی ها و آگاهی دادن به جوانان باعث می شود تا از میزان این خطاها کم شود و آمار طلاق هم کاهش پیدا کند.

مطالب مشابه را ببینید!