از بریدن آلت تناسلی تا نژادپرستی!+تصاویر

از بریدن آلت تناسلی تا نژادپرستی!+تصاویر
وزیر فرهنگ سوئد بعد از بریدن کیکی به شکل یک برهنه ی بدون آلت تناسلی، متهم به نژادپرستی شد.
خانم وزیر

به نقل از گاردین، لینا آدلسون، وزیر فرهنگ سوئد(Swedish Minister of Culture)، ضمن شرکت در مدرنا ماسوت واقع در استکهلم، به موزه هنرهای معاصر پایتخت برای بریدن کیک دعوت شد. وی کیک را با هدف برجسته کردن و نشان دادن موضوع قطع عضو تناسلی زنان(Member of the female genital) (ختنه) برید.
انتشار عکسهای بریدن کیک در فیس بوک اعتراض گسترده ای را، بویژه از سوی انجمن آفریقائی سوئدی در سوئد به دنبال داشت. آنها این عمل را یک نمایش نژادپرستانه خواندند.
سخنگوی انجمن به روزنامه محلی سوئدی گفت این عمل آشکارا باعث تقویت اعمال نژاد پرستانه می شود.
انجمن طی بیانیه ای خواستار استعفای وزیرفرهنگ سوئد شد و اعلام کرد آنها با این عمل به هدف خود نرسیدند و با کشیدن کاریکاتور یک زن سیاه، نهایت نژاد پرستی را به تصویر کشیده و بی کفایتی و نبود عدالت را به نمایش گذاشتند.
انجمن اعلام کرد آنها با بریدن کیک و خوردن آن و نوشیدن و خندیدن، توهین به افرادی که از طعنه های نژادپرستانه رنج می برند را تشویق کرده و با این کار زنانی را که ختنه می شوند به استهزا می گیرند.
شایان ذکر است، وزیر سوئدی بعد از بریدن کیک در توجیه اقدام نژادپرستانه اش(Racist) گفت:« عمل من نگرش رمانتیک غرب را در رابطه با نژاد پرستی و خشونت به چالش می کشد». وی افزود : «هنر نیاز به بیداری ومحرک دارد و این عمل من خود یک محرک بود!»
اما سخنگوی انجمن در رسانه های سوئدی ضمن رد تمامی اظهارات وزیر، ٰآن را بی نهایت توهین برانگیز خواند. وی گفت:« سوئدی ها فکر می کنند که در کشورشان مشکلی به نام نژادپرستی نیست آنها با این کار سرپوشی برای آن می گذارند تا از بروز رویدادهای اینچنینی در امان باشند آنها در واقع با این کار صورت مسأله را پاک می کنند.»
گفتنی است، مرکز مبارزه با نژادپرستی اروپا اخیرا با انتشار گزارشی اعلام کرد که گرایشات نژادپرستی در این قاره به دلیل روند تاریک و مبهم بحران اقتصادی حاکم در کشورهای اروپایی به شدت در حال گسترش و افزایش است.

 

خانم وزیر

خانم وزیر

 

 

 

مطالب مشابه را ببینید!