مجله تاپ‌ناز‌

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

هم اکنون روش های مختلفی برای از بین بردن بوی بد سیگار از داخل کابین وجود دارند. راهکارهایی برای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین وجود دارند که بسیار راحت و آسان هستند. بوی بد و آزاردهنده سیگار در داخل کابین می تواند می توان از طریق شیوه های مختلف از بین برد. با اجرای برخی از تکنیک های کاربردی و ساده سه سوته می توان با بوی بد سیگار داخل کابین خداحافظی کرد.

معایب بوی سیگار از داخل ماشین

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

بوی سیگار برای بسیاری از افراد آزاردهنده می باشد. همچنین قرار گرفتن در چنین محیطی برای بیماران تنفسی بسیار خطرناک است. قرار گرفتن در چنین شرایطی برای مادر باردار، افراد مسن و حتی کودکان نیز بسیار خطرناک است. تحت هر شرایطی باید نسبت به از بین بردن بوی بد سیگار داخل کابین اقدام کرد.

در غیر این صورت این بوی بد تا ساعت ها داخل کابین احساس خواهد شد. هر یک از روش های به از بین بردن این بوی بد بسیار کمک خواهد کرد. در بسیاری از روش ها به سرعت می توان بوی بد سیگار را از بین برد. همچنین پس از بین رفتن این رایجه بد، هوای مطلوب داخل کابین بسیار لذت بخش خواهد بود.

راهکارهای جدید برای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

در حال حاضر روش های مختلفی برای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین وجود دارد. در سایه هر یک از این روش ها می توانید با بوی سیگار داخل کابین خداحافظی کنید. برخی از روش ها به راحتی در هر موقعیتی قابل اجرا هستند. همچنین برای اجرای شیوه های مختلف جهت از بین بردن این بوی ناخوشایند نیازی به پرداخت هزینه های مازاد نیست.

بر اساس شرایط و موقعیت موجود می توان از ترفندهای مختلف کمک کرد. در ادامه برخی از روش های موثر برای از بین بردن بوی بد سیگار را معرفی خواهیم کرد. بر اساس شرایط موجود باید از روش مناسب جهت نابودی این بوی ناخوشایند کمک گرفت. همچنین پس از رفع این بوی بد هوای مطلوب و عاری از بوی سیگار بسیار خوشایند خواهد بود. برخلاف تمامی باورهای رایج به راحتی می توان بوی بد سیگار داخل کابین را از بین برد.

فقط بر اساس شرایط و موقعیت باید از روش مناسب جهت نابودی این بو کمک گرفت. برخی از روش های موثر در از بین بردن بوی بد سیگار شامل موارد ذیل هستند. هر یک از این شیوه ها کمک شایانی به نابودی بوی سیگار خواهند کرد. تمامی شیوه های زیر را به راحتی در هر موقعیتی می توان اجرا نمود.

تعویض فیلتر هوا

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

یکی از بهترین روش ها برای از بین بردن بوی بد سیگار داخل کابین تعویض فیلتر هوا می باشد.برای تعویض این فیلتر باید از تکنسین های حرفه و تخصصی کمک گرفت. چنین افرادی به صورت حرفه فیلتر هوا را تعویض خواهند ‌کرد. همچنین پیش از نصب فیلتر هوای جدید حتما آن را با یک ادکلن معطر کرد. تحت چنین شرایطی هر بار با روشن کردن تهویه خودرو رایحه خوش را در داخل کابین می توان احساس کرد.

همچنین پس از پیمایش ۲۰ هزار کیلومتر باید فیلتر هوا را تعویض نمود. تعویض فیلتر هوا، یکی از راهکارهای از بین بردن بوی سیگار داخل ماشین می باشد. تحت چنین شرایطی فقط یک بار با روشن کردن تهویه هوا می توان رایحه خوش را در داخل کابین به وجود آورد. همچنین این شیوه به از بین بردن سریع و راحت بوی سیگار کمک می کند.

در کنار تعویض فیلتر هوا، باید پس از هر بار سیگار کشیدن تهویه هوای خودرو را روشن کرد. پس از هر بار روشن کردن تهویه هوا، رایحه خوش و معطر جایگزین بوی بد سیگار خواهد شد. افرادی که به دنبال یک روش قطعی و راحت برای از بین بردن این بوی بد هستید؛ تعویض فیلتر هوا را نباید فراموش کرد.

استفاده از اسپری خوشبو کننده

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

یکی دیگر از راهکارهای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین، استفاده از اسپری خوشبو کننده می باشد. این اسپری خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و همچنین تمامی میکروب ها و عوامل بیماری زا را از بین می برد. این اسپری در کسری از ثانیه بوی سیگار را از بین می برد. همچنین پس از استفاده از این اسپری برای نابودی هرچه بیشتر بوی بد، پنجره های خود را باید باز کرد.

تحت چنین شرایطی بوی بد داخل کابین به بیرون هدایت خواهد شد همچنین اکسیژن به فعال شدن مواد عطری موجود در داخل خوشبو کننده کمک خواهد کرد. همچنین به منظور جلوگیری از بروز هرگونه بیماری تنفسی فقط سه بار از این اسپرس در طول روز باید استفاده کرد.

به دلیل برخی از مواد عطری موجود در این اسپری، استفاده بی مورد در طولانی مدت می تواند منجر به بروز بیماری های خاص تنفسی شود. همچنین پیش از خرید اسپری حتما به لحاظ کیفیت باید آن را مورد بررسی قرار داد. فقط تعداد محدودی از اسپری های خوشبو کننده خودرو موجود در بازار با کیفیت هستند و هیچ گونه بیماری تنفسی به وجود نمی آورند.

مطلب مشابه: خوراکی های خوشمزه برای ترک سیگار؛ خوراکی و میان وعده برای ترک کردن سیگار

استفاده از روزنامه مچاله

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

یکی از ترفندهای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین، استفاده از روزنامه مچاله می باشد. روزنامه مچاله شده می تواند هرگونه بوی نامطبوع در داخل کابین را از بین ببرد. شاید این روش کمی وقت گیر باشد؛ ولی جزء شیوه های ایمن و بدون هزینه جهت از بین بردن بوی سیگار به شمار می آید. برای اجرای این روش نیاز به ۳ عدد روزنامه مچاله شده است. ابتدا پنجره های خودرو را باید به مدت زمان ۵ دقیقه باز گذاشت.

پس از پنج دقیقه روزنامه های مچاله شده را باید در قسمت های مختلف خودرو قرار داد. در ادامه باید تهویه هوای خودرو را روشن کرد. پس از ۲ الی ۳ دقیقه تهویه هوای خودرو را خاموش کنید. این روشی بعد از ۱۵ الی ۲۰ دقیقه بوی سیگار داخل کابین را از بین خواهد برد.

همچنین برای نتیجه گیری بهتر می توان تعداد روزنامه ها را افزایش داد. بافت کاغذ روزنامه به گونه ای است، که به راحتی مولکول های بوی بد سیگار را از بین می برد. همچنین پس از بین رفتن بوی بد باید روزنامه های مچاله شده را از داخل کابین خارج کرد. در غیر این صورت بوی بد ناشی از سیگار دوباره در داخل کابین جاری خواهد شد.

استفاده از جوش شیرین

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

از دیگر شیوه های از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین استفاده از جوش شیرین می باشد. جوش شیرین به عنوان بوگیر قوی و طبیعی معرفی شده است. این ماده می تواند هرگونه بوی بد را به راحتی از بین ببرد. همچنین جوش شیرین در مدت زمان کوتاه تری این بوی بد را نابود خواهد کرد. برای اجرای این روش نیاز به فرچه و مقداری جوش شیرین است. ابتدا باید قسمت های مختلف خودرو را به کمک فرچه آغشته به جوش شیرین کرد.

معمولا در روزهای گرم سال از بین بردن بوی بد سیگار به مراتب سخت تر می باشد. در روزهای گرم سال مولکول های بوی بد سیگار بیشتر فعال می شوند. پس از ریختن جوش شیرین روی قسمت های مختلف خودرو باید چند ثانیه صبر کرد. پس از چند ثانیه تاثیر شگفت انگیز جوش شیرین در از بین بردن بوی بد را می توان مشاهده کرد.

بر اساس بررسی های صورت گرفته جوش شیرین فقط در عرض ۵ دقیقه بوی بد را از بین می برد. به کمک همان فرچه قسمت های مختلفی که آغشته به جوش شیرین هستند؛ را باید تمیز کرد.

سرکه سفید

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

یکی دیگر از بوگیرهای طبیعی برای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین سرکه سفید می باشد. این سرکه به دلیل ترکیبات بسیار منحصر به فردی که دارد؛ بوی بد ناشی از سیگار را می تواند نابود کند. همچنین سرکه به رهاسازی مولکول های اکسیژن در محیط های سربسته نیز کمک خواهد کرد. برای اجرای این روش نیاز به یک افشانه است.

ابتدا سرکه و آب را باید به نسبت ۳ به ۱ با یکدیگر مخلوط کرد. این ترکیب را باید در داخل افشانه ریخت. سپس چند دقیقه این مخلوط را باید هم بزنید. در نهایت پس از چند بار اسپری کردن سرکه سفید و آب هرگونه بوی بدی از بین خواهد رفت. تنها ۲ الی ۳ اسپری از این ترکیب می تواند به جاری شدن هوای مطبوع در داخل کابین کمک کند.

در نهایت برای نابودی بوی سرکه سفید نیز می توان پنجره های خودرو را باز کرد. این ترکیب خاصیت ضدعفونی کنندگی نیز دارد. به نوعی در سایه این ترکیب می توان به هرگونه عوامل بیماری زا در داخل کابین خودرو برای همیشه خداحافظی کرد. این ترکیب نقش موثر و بسزایی در از بین بردن میکروب ها نیز دارد.

مطلب مشابه: تعبیر خواب سیگار چیست؟ تمام معانی دیدن خواب سیگار کشیدن

استفاده از قهوه

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

بوی تند قهوه به سرعت بوی بد ناشی از سیگار را از بین خواهد برد. به نوعی این بوی تند بر سیگار قالب می شود. برای اجرای این شیوه باید مقداری قهوه آسیاب شده تهیه کرد‌. مقداری از این قهوه را باید در داخل یک ظرف در باز قرار داد. بعد از هر بار سیگار کشیدن مقداری از پودر قهوه را روی قسمت های مختلف خودرو بریزید. این قهوه را در حالت عادی باید در قسمت مرکزی خودرو باید قرار داد.

پس از چند ثانیه تاثیر شگفت انگیز این قهوه در از بین بردن بوی بد را می توان ملاحظه کرد. همچنین بهترین نوع قهوه برای از بین بردن بوی سیگار نوع ترک می باشد. در سایه این شیوه می توان دوباره هوای مطبوع را در داخل کابین جاری کرد. همچنین قهوه رطوبت داخل کابین خودرو را نیز از بین خواهد برد. معمولا در اثر سیگار کشیدن در این محیط سربسته میزان رطوبت در داخل کابین افزایش پیدا می کند.

قهوه رطوبت و هرگونه عوامل بیماری زای دیگر را از بین می برد. همچنین قهوه به عنوان یک خوشبو کننده طبیعی شناخته می شود. این خوشبو کننده برخلاف سایر نمونه های مشابه حاوی مواد شیمیایی و مضر نیست.

زغال

یکی دیگر از شیوه های مفید و کاربردی جهت از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین استفاده از زغال می باشد. زغال به عنوان یک خوشبو کننده طبیعی می تواند هرگونه بوی بدی را از بین ببرد. به نوعی بافت زغال به گونه ای است، که قدرت مکندگی بسیار بالایی دارد. در واقع زغال سلول های بوی بد را جذب می کند. پس از چند دقیقه بوی بد داخل کابین به طور کامل از بین خواهد رفت.

برای اجرای این شیوه فقط باید از یک تکه زغال در ابعاد متوسط کمک گرفت. برای دریافت نتایج بهتر نصف زغال را باید با یک ورق آلومینیومی نازک پوشش داد. این زغال را باید در قسمت جلوی خودرو قرار داد. برای تغییر جریان های هوایی در داخل خودرو باید تهویه را روشن کرد. پس از روشن کردن تهویه هوا، مسیر بوی بد سیگار داخل کابین عوض خواهد شد‌.

زغال در کنار نابودی این بوی بد، خاصیت ضدعفونی کنندگی نیز دارد. این ماده نقش کلیدی در از بین بردن عوامل بیماری زا دارد. پس از تغییر جریان های هوای در داخل کابین، باید زغال را بیرون انداخت. در غیر این صورت مولکول های بوی بد سیگار که در اثر سوختن نیکوتین به وجود می آیند؛ دوباره فعال خواهند شد.

استفاده از مرکبات

از بین بردن بوی سیگار در ماشین؛ 15 روش خوشبو کردن داخل خودرو

درصد قابل توجهی از افراد به دنبال روش های کم هزینه و راحت برای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین هستند. بر اساس جدیدترین تحقیقات صورت گرفته در کشورهای مختلف، مرکبات نیز قدرت مکندگی بسیار بالایی دارند. در واقع استفاده از مرکبات می تواند به از بین رفتن بوی بد سیگار داخل کابین کمک کند. بهترین مرکبات برای نابودی این بوی بد شامل نارنگی و پرتغال هستند.

بر اساس داده های به دست آمده در مقالات جدید حتی پوست پرتقال و نارنگی نیز می تواند این بوی بد را نابود کند. برای نابودی این بوی بد پرتقال و نارنگی را باید از وسط به دو نصف تقسیم کرد. نصف پرتقال یا نارنگی را باید در قسمت جلوی کابین قرار داد. نصف دوم پرتقال یا نارنگی را در قسمت پشتی کابین خودرو قرار دارد. سپس برای ۳۰ ثانیه باید تهویه خودرو را روشن کرد.

پس از چند دقیقه رنگ مرکبات تغییر پیدا خواهد کرد. علت این تغییر رنگ جذب مولکول های بوی بد سیگار می باشد. همچنین از هرگونه مرکبات دیگری نیز می توان استفاده نمود. ویتامین C و برخی از ترکیبات موجود در پرتقال باعث از بین رفتن این بوی بد خواهد شد.

استفاده از سیب

یکی دیگر از میوه هایی که برای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین مورد استفاده قرار می گیرد؛ سیگار می باشد. سیگار هرگونه بوی بدی را نابود خواهد کرد. همچنین برای دریافت نتایج بهتر باید سیب را از وسط به دو نصف تقسیم کرد. تحت چنین شرایطی ترکیبات و مولکول های موجود در سیب بوی بد را نابود خواهد کرد.

همچنین تحت چنین شرایطی رایحه خوش را هر لحظه می توان در داخل کابین استفاده کرد. همچنین برای دریافت نتایج بهتر تکه ای از پوست سیب را باید در قسمت مرکزی داخل کابین قرار دارد. پوست سیب از آزاد شدن مولکول های بوی بد سیگار جلوگیری خواهد کرد. همچنین پوست این میوه باعث کاهش خطر ابتلاء به بیماری های مختلف تنفسی در اثر سیگار کشیدن خواهد شد.

بر اساس جدیدترین تحقیقات بوی سیب می تواند خطرات و عوارض سیگار کشیدن را تا حد قابل توجهی کنترل کرد. به نوعی عوارض ناشی از سیگار کشیدن را با یک سیب ساده به راحتی می توان کنترل کرد. یک سیب ساده می تواند تا حدود ۹۸ درصد بوی بد ناشی از سیگار را از بین برد.

آمونیاک

از دیگر شیوه های از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین استفاده از آمونیاک می باشد. یکی دیگر از بوگیرهای قوی برای تهویه هوای داخل خودرو آمونیاک است. این ماده به راحتی می تواند تمامی مولکول های هوای بد را از بین ببرد. همچنین نقش موثری در نابودی بوی بد سیگار و کاهش میزان عوارض آن دارد. برای اجرای این شیوه باید مقداری آمونیاک را در داخل یک ظرف در باز قرار داد.

پس از هر بار سیگار کشیدن مقداری این ماده بوی بد را نابود خواهد کرد. همچنین برای دریافت نتایج تکمیلی مقدار آمونیاک موجود در ظرف را باید افزایش داد. در صورتی که رنگ آمونیاک موجود در ظرف تغییر پیدا کرده است؛ حتما باید آن را عوض کرد. تحت چنین شرایطی آمونیاک قدرت از بین بردن بوی بد را نخواهد داشت.‌

همچنین از آمونیاک با درصد خلوص بسیار کم باید استفاده کرد. استفاده از آمونیاک با درصد خلوص بالا می تواند باعث ایجاد بیماری های تنفسی مختلف شود. همچنین در تشدید بیماری های تنفسی مختلف نیز تاثیر بسزایی دارد. از آمونیاک باید در مقدار کم استفاده کرد؛ زیرا استفاده بی مورد از آمونیاک می تواند باعث افزایش خطر ابتلاء به بیماری های تنفسی شود.

تمیز کردن داخل ماشین

متاسفانه برخی از افراد به طور مداوم در داخل کابین خودرو سیگار می کشند. همچنین از روش های مختلف برای نابودی این بوی بد استفاده نمی کنند. تحت چنین شرایطی از بین بردن بوی بد داخل کابین بسیار سخت خواهد بود.‌ بهترین شیوه برای از بین بردن بوی بد، تمیز کردن داخل ماشین می باشد. در این صورت بوی بد داخل کابین به راحتی از بین خواهد رفت.

به نوعی یکی از شیوه های نوین و کاربردی برای نابودی این بوی بد تمیز کردن دد مرحله ای داخل کابین می باشد. همچنین پس از تمیز کردن بوی مطبوع در داخل خودرو جاری خواهد شد. برای تمیز کردن داخل ماشین جهت از بین رفتن بوی ناشی از سیگار باید از شوینده های مختلف استفاده کرد. شوینده های مختلف می توانند به نابودی سلول ها و مولکول های بوی بد کمک شایانی کنند.

همچنین پس از تمیز کردن خودرو حتما تا نیم ساعت شیشه ها را باید باز گذاشت. در این صورت بوی بد برای همیشه از بین خواهد رفت. درصد قابل توجهی از افراد از این شیوه برای از بین بردن بوی سیگار کمک می گیرند.

استفاده از دارچین

از دیگر شیوه های از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین استفاده از دارچین می باشد. در این روش باید ۳ قاشق پودر دارچین را با نیم لیتر آب مخلوط کرد. این ترکیب قدرت فوق العاده ای در از بین بردن بوی بد دارد. همچنین پس از بین رفتن بوی بد، رایحه خوش دارچین در داخل کابین خودرو می توان احساس کرد.

پس از هر بار سیگار کشیدن، این ترکیب در داخل خودرو باید اسپری کرد. اسپری کردن دارچین و آب داخل کابین می تواند به ایجاد رایجه خوش کمک کند. همچنین مولکول های دارچین تاثیر بسزایی در کاهش عوارض ناشی از سیگار دارند. پس از یک بار استفاده از شیوه با معجزات آن در نابودی بوی بد می توان پی برد. همچنین با افزایش مقدار دارچین می توان راحت تر بوی بد داخل کابین را نابود کرد.

شامپو و سایر شوینده های شیمیایی

knockout

برخلاف تمامی باورهای رایج بوی بد سیگار در قسمت سقف جمع می شوند. به نوعی مولکول های بوی بد سیگار قدرت بالا روندگی دارند. درصد قابل توجهی از این مولکول ها در قسمت سقف تجمع پیدا می کنند. برای نابود سازی این بوی بد فقط باید از شامپو یا یک شوینده شیمیایی کمک گرفت. هرگونه شوینده شیمیایی می تواند به راحتی بوی بد سیگار را نابود کند.

برای اجرای این راهکار باید قسمت های مختلف سقف خودرو را با یک شوینده مناسب تمیز کرد. پس از تمیز کردن سقف هرگونه بوی بد داخل کابین نابود خواهد شد. همچنین در تمیز کردن سقف خودرو باید به تمامی نکات مهم توجه داشت. در غیر این صورت آسیب های جبران ناپذیری به قسمت سقف وارد خواهد شد.

پیش از استفاده از شوینده باید قدرت پاک کنندگی آن را نیز مورد بررسی قرار داد. برای قدم برداشتن در مسیر پاکیزگی و ایجاد رایحه خوش در داخل کابین باید از یک شوینده مناسب استفاده کرد.

عرق نعناع

از شیوه های نوین و کارآمد برای از بین بردن بوی سیگار از داخل ماشین می توان به عرق نعناع اشاره کرد. عرق نعنا به راحتی می تواند بوی بد ناشی از سیگار را از بین ببرد. همچنین این عرق مولکول های بوی سیگار را در کسری از ثانیه نابود خواهد کرد.

این عرق در کنار نابودی بوی بد سیگار در روزهای گرم سال، به خنک شدن هوای داخل کابین نیز کمک خواهد کرد. برای اجرای این شیوه باید چند بار عرق نعنا را در داخل کابین اسپری کرد. به سرعت عرق نعنا پس از اسپری کردن مولکول های بوی بد را نابود می کند. در نهایت رایحه خوش و خنک عرق نعنا جایگزین بوی بد می شود.

سخن آخر

به کمک شیوه های مختلف به راحتی می توان بوی بد سیگار را از بین برد. در سایه شیوه های مختلف می توان در کوتاه ترین زمان ممکن بوی بد ناشی از سیگار کشیدن را نابود کرد. همچنین دستورالعمل اجرای هر شیوه متفاوت می باشد. بر اساس شرایط و موقعیت موجود می توان از هر یک از روش های بالا برای نابودی بوی سیگار کمک گرفت. برخی از روش ها در کنار نابودی بوی سیگار به کاهش عوارض سیگار نیز کمک می کنند.

مطالب مشابه را ببینید!