مجله تاپ‌ناز‌

از بین بردن چربی کابینت با روش های ساده و راحت

چربی های کابینت منظره ای زشت را ایجاد می کنند ولی می توانید با روش های ساده و به صرفه این چربی ها را از بین ببرید. در ادامه با تکنیک های خاص برای از بین بردن چربی های کابینت آشنا می شوید که به کابینت ها آسیبی وارد نمی کند.

کابینت یکی از مکان هایی است که در معرض چربی آشپزی قرار می گیرد و خیلی از افراد نمی توانند آنها را خوب تمیز کنند. باید یادتان باشد که چرب ماندن کابینت می تواند باعث ابتلا به بیماری شود و بهتر است این چربی ها را پاک کنید.

روش های از بین بردن چربی کابینت

کابینت و کانتر از مکان هایی هستند که اگر به آنها به مدت یک هفته توجه نکنید، چربی زیادی به خود می گیرند و مکانی برای رشد باکتری و عفونت می شوند. تمیز کردن مرتب کابینت شاید سخت و طاقت فرسا باشد ولی شما می توانید با روش هایی که در ادامه برای شما بیان می کنیم از شر چربی های خلاص شوید.

از بین بردن چربی کابینت با روش های ساده و راحت

خمیر دندان

کسانی که را اصولی پاک کردن کابینت را نمی دانند ممکن است دچار مشکل شوند. برای این که بتوانید براحتی کابینت را تمیز کنید می توانید از خمیر دندان استفاده کنید. روش های خانگی هیچ آسیبی به محیط نمی زنند و شما می توانید خیلی راحت از آنها استفاده کنید و همچنین هزینه هایی که برای انواع مواد شوینده می دهید را به حداقل برسانید. خمیر دندان قدرت زیادی در لکه زدایی دارد و اگر می خواهید آسیبی به کابینت نرسد باید کمتر از دیگر روش ها استفاده کنید و بیشتر برای لکه های بسیار سخت و ماندگار از آن بهره ببرید. برای استفاده کردن از این روش کافی است کمی خمیر دندان را روی لکه ها بریزید و 5 دقیقه صبر کنید. پس از این مدت زمان می توانید با استفاده از یک اسفنج خمیر دندان را از روی سطح چربی ها پاک کنید و تاثیرات شگت انگیز این روش را ببینید. پس از این تمام خمیر دندان را با اسفنج نم دار تمیز کنید و با یک حوله نم دار تمام سطح کابینت را تمیز کنید.

نکته : سعی کنید برای پاک کردن همه قسمت های کابینت از خمیر دندان استفاده نکنید و تنها برای لکه های خیلی سخت از خمیر دندان کمک بگیرید.

 

سرکه و آبلیمو

چنانچه لکه های کابینت شما سخت شده است و مدت زیادی آنها را تمیز نکرده اید می توانید از این ترکیب استفاده کنید که بسیار موثر است. آب لیمو سرکه ترکیبی شگفت انگیز است و هر نوع لکه ای را در زمانی کوتاه از بین می برد آب لیمو و سرکه سفید را در اسپری بریزید و سعی کنید نسبت آنها با هم برابر باشد. لازم نیست که تمام بخش های کابینت را اسپری کنید و خیس کنید بلکه فقط روی لکه ها این ترکیب را اسپری کنید. بعد از اسپری کردن باید کابینت ها را با استفاده از حوله خشک کنید تا چیزی روی آن نماند.

نکته : استفاده از این روش مقرون به صرفه و ساده می باشد و علاوه بر لکه زدایی می تواند باعث براق شدن و تمیز شدن کابینت ها نیز شده و به محیط زیست آسیبی نمی رساند.

 

آب و دستمال

یکی از روش های ساده و ابتدایی برای تمیز کردن هر چیزی استفاده از آب و دستمال است. بهتر است از دستمال مرطوب استفاده کنید و مطمئن شوید که کابینت های شما ضد آب است و در صورت استفاده از آب برای شستن خراب نمی شوند و زنگ نمی زنند هر چند کابینت های امروزی همه ضد آب هستند و شما می توانید خیلی راحت آنها را بشویید. در موقع تمیز کردن کابینت ها سعی کنید از دستمال های نرم استفاده کنید و از هر نوع اسکاچ و سیم ظرفشویی دوری کنید زیرا ممکن است باعث ایجاد خط و خش روی کابینت شوید.

نکته : یادتان باشد که هیچ وقت دستمال خیس را بر روی کابینت ها نکشید و فقط دستمال را با مقدار بسیار کمی آب مرطوب کنید.

سرکه سفید

دیگر روشی که امروز استفاده می شود این است که برای تمیز کردن لکه های چربی از روی کابینت ها از سرکه سفید استفاده کنید. در واقع سرکه سفید خطرات کمی دارد و مانند مواد شوینده قوی به ریه آسیب وارد نمی کند و همچنین کابینت های شما مدت زمان بیشتری سالم می مانند. برای استفاده از این روش باید مقداری از سرکه سفید را با آب در اسپری بریزید و برای تمیز کردن از آن استفاده کنید.

نکته :  یادتان باشد که ولرم بودن آب می تواند به شما کمک کند تا بهتر لکه ها را از بین ببرید بنابراین برای هر بار تمیز کردن بهتر است مقدار کمی از این ترکیب را تهیه کنید تا از اضافه آمدن مواد پیشگیری کنید.

 

جوش شیرین

خواص جوش شیرین برای تمیز کردن سطوح باور کردنی نیست. برای استفاده از این ماده بهتر است آن را با کمی آب مخلوط کنید تا حالت خمیری به خود بگیرد و بعد روی لکه های سخت روغن و چربی روی کابینت قرار دهید و پس از ده دقیقه با استفاده از یک دستمال مرطوب آنها پاک کنید. بهتر است برای پاک کردن جوش شیرین از روی کابینت ها از وسایلی مانند چاقو و قاشق استفاده نکنید. پس از تمیز کردن با جوش شیرین باید تمام کابینت را با آب تمیز کنید تا لکه های سخت روی کابینت نماند.

نکته : بعد از تمیز کردن کابینت ها حتما آن ها را با استفاده از یک حوله خشک کنید تا لکه های آب و جوش شیرین از روی آن ها پاک شود.

مطالب مشابه را ببینید!