مجله تاپ‌ناز‌

اسباب کشی و برآورد قیمت هزینه‌هایش

اسباب کشی از جمله اتفاقاتی است که وقتی به اتمام می‌رسد، رد پای آن را می‌تواد در ابعاد مختلف زندگی پیدا کرد. از ارتباطاتمان با افراد خانواده گرفته تا سرمایه‌‎های نقدی و غیرنقدی ما مثل اثاثیه منزل. در این مطلب قصد داریم تا با دقت و جزئیات بیشتر به برسی هزینه‌های اسباب کشی بپردازیم.

اسباب کشی و برآورد قیمت هزینه‌هایش

هزینه‌های اسباب کشی یک خط صاف و ثابت را طی نمی‌کند و مولفه‌های مختلفی بر روی آن می‌توانند موثر واقع شوند. از حجم و مقدار اثاثیه گرفته تا وجود یا عدم وجود آسانسور در منزل شما.

اسباب کشی چه هزینه‌هایی دارد؟

بیایید کمی دقیق تر به مسئله نگاه کنیم. شما برای بسته بندی اثاثیه منزل خود دو راه در پیش رو دارید که هر کدام از این راه‌ها هزینه‌های مختلفی برای شما دارند.

اولین و کم هزینه ترین راه

کم هزینه ترین راه برای اسباب کشی راهی است که برای بسته بندی اثاثیه منزل به سراغ وسایلی بروید که از قبل در دسترس شما بوده‌اند. به عنوان مثال قید خرید کارتن اسباب کشی را بزنید و بجای آن از کارتن‌های موجود در انباری یا جا‌های دیگر استفاده کنید. یادتان باشد که این کار به ظاهر کم هزینه می‌تواند آسیب‌های مالی زیادی به شما وارد کند. به این دلیل که کارتن‌های اسباب کشی کهنه و نامناسب، کاربردی سوای اسباب کشی دارند و بسیاری از آن‌ها توان نگه‌داری اثاثیه شما را در درون خود ندارند. ممکن است به کوچک ترین ضربه پاره شوند یا در صورت ورود فشارهای بیرونی، محتویات آن‌ها آسیب ببیند. در این روش شما وسایل خود را بدون هیچ گونه ایمنی سازی اصولی در درون کارتن‌های غیر استاندارد می‌چینید آن‌ها را یا شخصا یا با کمک شرکت‌های باربری و اسباب کشی به منزل جدید می‌رسانید.

اسباب کشی و برآورد قیمت هزینه‌هایش

بنابراین شاید شما با استفاده از این کارتن‌ها هزینه های خود را پایین بی‌آورید، اما به همان اندازه احتمال آسیب دیدگی اثاثیه خود را بالا می‌برید.

کم هزینه بر ولی بسیار ایمن

روش دومی که شما می‌توانید در بسته بندی اثاثیه منزل خود از آن استفاده کنید، تهیه لوازم مرغوب اسباب کشی می‌باشد. در این روش شما وسایل خود را بر حسب ارزش تفکیک کرده و برای بسته بندی آن‌ها تصمیم گیری می‌کنید. به عنوان مثال برای بسته بندی ظرف ظروف حساس و شکستنی مثل ظروف کریستالی در بوفه‌ها از نایلون حبابدار یا بابل رپ استفاده می‌کنید. نایلون‌ حبابدار یک لایه محافظ بر روی وسایل حساس شما ایجاد می‌کند این لایه قابلیت این را دارد تا 80 درصد از احتمال آسیب دیدگی اثاثیه شما کم کند. هزینه این نایلون‌های حبابدار به مقدار خرید شما و کیفیت بابل رپ بستگی دارد. اما در گران ترین حالت و مرغوب ترین نایلون حباب دار، شما قرار نیست هزینه قابل توجهی پرداخت کنید.

کارتن اسباب کشی شاید اصلی ترین لازمه اسباب کشی محسوب شود. یادتان باشد که شما بخش زیادی از اثاثیه ارزشمند و ساده منزل خود را به دست کارتن‌های اسباب کشی می‌سپارید و به منزل جدید انتقال می‌دهید. بنابراین لازم است در تهیه کارتن اسباب کشی قید کارتن‌های رایگان و کهنه یا نازک را بزنید و اثاثیه خود را پس از مقاوم سازی با پلاستیک حبابدار در درون کارتن اسباب کشی بچینید. به این دلیلی که کارتن اسباب کشی از 5 لایه مقوای ضخیم تهیه شده که می‌تواند اثاثیه شما را در برابر انواع آسیب‎‌های اسباب کشی در امان نگه‌دارد .

بقچه‌ لباس، وسیله‌ای که هیچ وقت کهنه نمی‌شود

سالیان درازی است که انسان‌ها لباس‌های خود را در درون بقچه‌های لباس می‌گذارند و از مکانی به مکان دیگر جابه‌جا می‌شوند. این روزها شاید بقچه‌های لباس شکل و ظاهر قبل را نداشته باشند، اما همچنان بهترین وسیله برای جابه‌جایی لباس‌ها و سایر منسوجات محسوب می‌شوند. شما می‌توانید لباس‌های خود را به راحتی تا کرده و در درون بقچه لباس بچینید تا بدون اشغال کردن فضای زیاد آن‌ها را در کمد‌های منزل جدید جای دهید.

اسباب کشی و برآورد قیمت هزینه‌هایش

بقچه‌های لباس قیمت‌های مختلفی دارند که ابعاد و جنس بقچه آن را تعیین می‌کند. طبیعتا هرچه جنس بقچه مرغوب تر و سایز آن بزرگ تر باشد قیمت آن هم بالاتر می‌رود. اما یادتان باشد که استفاده از بقچه لباس محدود به زمان اسباب کشی نیست و از این بقچه‌ها می‌توانید بعد از اتمام اسباب کشی نیز استفاده کنید.

اسباب کشی و هزینه‌های پنهانش

تا به حال به این فکر کره‌اید که منظور از هزینه‌های پنهان اسباب کشی چه چیزی می‌تواند باشد؟

هزینه‌های اسباب کشی را نمی‌توان تنها بر روی کاغذ محاسبه کرد. بخش زیادی از این هزینه‌ها غیر قابل تشخیصی هستند و تنها در بطن ماجرا مشخص می‌شوند. شاید یخچال شما آسیب دیده باشد و شما تا قبل از انجام اسباب کشی اطلاعی از آن نداشته باشید.

شاید هم در حین اسباب کشی یکی از اثاثیه گران قیمت شما دچار آسیب شود و هزینه زیادی بر روی دست شما بگذارد. همه این‌ هزینه‌ها در گروه هزینه‌های پنهان اسباب کشی قرار می‌گیرند و بهترین راه برای کاهش آن‌ها راهی نیست جز رعایت نکات اصولی و سپردن کار به دست افراد متخصص.

مطالب مشابه را ببینید!