استانبول مقصد نخست برتر گردشگری اروپا در سال ۲۰۱۳

استانبول

یک سازمان معتبر گردشگری اروپایی شهر استانبول را به عنوان مقصد برتر گردشگران اروپا انتخاب کرد.

در شرایطی که شهر استانبول ترکیه یکی از شانس‌های کسب میزبانی مسابقات المپیک در سال ۲۰۲۰ به شمار می‌رود، یکی از سازمان‌های معتبر در

صنعت گردشگری اروپا این شهر را به عنوان مقصد برتر گردشگری این قاره در سال ۲۰۱۳ انتخاب کرد. (هتل های استانبول)

به گزارش روزنامه حریت‌، استانبول براساس آمارهای سازمان «انتخاب مصرف‌کنندگان اروپایی» که مقر آن در شهر بروکسل بلژیک قرار دارد،‌ در سه ماهه نخست سال ۲۰۱۳ رشد ۲۴ درصدی ورود گردشگر را در مقایسه با زمان مشابه در سال گذشته تجربه کرد.

استانبول که از آن به عنوان شهری در دو قاره نام برده می‌شود، از آثار تاریخی ارزشمندی از دوره‌های مختلف بهره تاریخی می‌برد و از مدت‌ها قبل رقابت تنگاتنگی با مادرید در اسپانیا و توکیو در ژاپن را برای کسب میزبانی مسابقات المپیک ۲۰۲۰ آغاز کرده است.

پیش‌بینی می‌شود در سال جاری میلادی استانبول میزبان حدود ۱۰ میلیون گردشگر باشد که این امر می‌تواند درآمد ۱۰ میلیارد دلاری را برای این شهر و اقتصاد ترکیه به همراه داشته باشد. (نقشه استانبول)

دولت ترکیه قصد دارد تا سال ۲۰۲۳ درآمد این کشور را از محل صنعت گردشگری به دو برابر افزایش داده و با میزبانی از سالانه ۵۰ میلیون گردشگر، ۵۰ میلیارد دلار ارز وارد چرخه اقتصادی ترکیه کرده و این کشور را در جمع پنج مقصد برتر گردشگری جهان قرار دهد. (تور استانبول)

نوشته های مشابه