مجله تاپ‌ناز‌

آموزش استروبینگ صورت به صورت مرحله به مرحله

در این مطلب با نحوه استروبینگ صورت ویژه خانم ها و دختران جوان در رده سنی مختلف آشنا می شوید و امیدواریم این مطلب آرایشی مورد توجه شما قرار بگیرد.

استروبینگنوعی هایلایت است که ملایم تر از کانتورینگ است و از این روش برای ایجا درخششی طبیعی استفاده می شود و به همین دلیل بهتر است شما به کمک آموزش هایی که در مورد استروبینگ صورت موجود است مهارت لازم در این مورد را به دست آورید تا بتوانید میکاپ بی نقص داشته باشید.

آموزش استروبینگ صورت

برای میکاپ و آرایش صورت روش های زیادی وجود دارد و شما می توانید به کمک گریم، کانتورینگ، استروبینگ و … عیوب موجود در ظاهر خود را رفع کنید.

 

روش انجام استروبینگ

در این روش کمی هایلایتر روی نقاط برجسته مانند پیشانی و بالای استخوان گونه، وسط لب پایینی و قسمت پایین پل بینی زده می شود و انجام این کار نیاز به صرف مدت زمان زیادی ندارد و به همین دلیل افراد پر مشغله می توانند به راحتی به کمک استروبینگ درخشش طبیعی و زیبایی را در میکاپ خود ایجاد کنند. در ادامه این مطلب مراحل استروبینگ را توضیح می دهیم.

آموزش استروبینگ صورت به صورت مرحله به مرحله

۱. آبرسانی پوست

چنانچه پوست شما چرب است باید کرم مرطوب کننده ای که بدون چربی است را به پوست صورت خود بزنید و اگر پوست صورت شما خشک است بهتر است از مرطوب کننده هایی که دارای خاصیت آبرسانی قوی هستند استفاده کنید.

 

۲. انتخاب هایلایتر متناسب با پوست

چنانچه تمایل ندارید که چهره شما بعد از انجام استروبینگ حالتی یخ زده داشته باشد بهتر است از هایلایتری با درخشش کم استفاده کنید.

 

۳. هایلایت قسمت های بازتاب دهنده نور

در این مرحله باید قسمت های که بازتاب دهنده نور می باشند را هایلایت کنید. اگر مایل هستید جلوه طبیعی به صورت بدهید بهتر است از هایلایت در امتداد استخوان گونه تا شقیقه و پایین پل بینی و زیر استخوان ابرو و گوشه چشم و بالای کمان لب استفاده کنید. باید توجه داشته باشید در استفاده از هایلایتر نباید زیاده روی کنید زیرا صورت شما حالت چرب و روغنی پیدا می کند و نور را بیشتر بازتاب می دهد.

باید توجه داشته باشید که چانه و پیشانی در افرادی که پوست چرب دارند در حالت معمولی درخششی کم دارد و به همین دلیل نیاز نیست که هایلایتر روی این قسمت ها زده شود.

 

۴. مخلوط نمودن هایلایتر با انگشت یا برس آرایشی

برای جلوگیری از لکه شدن میکاپ و از بین بردن خطوطی که روی صورت در اثر استفاده از هایلایتر استفاده شده اند می توانید لبه قسمت های هایلایت شده را با کمک انگشت یا برس آرایشی یا اسفنج نم دار کنید.

 

۵. استروبینگ برای پوست چرب

آرایش پوست چرب ترفندهایی خاص دارد به همین دلیل بهتر است از برنزه کننده مات و هایلایتر و رژگونه ای که دارای درخشش کمی است استفاده کنید.

استروبینگ جلوه ای خاص به پوست می دهد و به همین دلیل بهتر است در قسمت هایی که دچار جوش یا التهاب پوستی می باشند از هایلایتر استفاده نکنید.

 

مطالب مشابه را ببینید!