مجله تاپ‌ناز‌

افزایش استفاده از اتریوم در قراردادهای هوشمند و پروژه های دیفای

افزایش استفاده از اتریوم در قراردادهای هوشمند و پروژه های دیفای

افزایش استفاده از اتریوم در قراردادهای هوشمند، پروژه‌های دیفای و یا سایر پروژه‌ها باعث شده تا خرید اتریوم در دستور کار کاربران بیشتری قرار بگیرد و حجم معاملات این ارز دیجیتال جذاب افزایش پیدا نماید. این افزایش خرید اتریوم حتی باعث شده تا در پاره‌ای از مواقع اتریوم خود را از بیت کوین جدا کرده و روند متفاوتی نسبت به آن داشته باشد. در این مقاله در کنار شما هستیم تا به بررسی کامل افزایش استفاده از اتریوم در قراردادهای هوشمند و پروژه‌های دیفای پرداخته و تاثیر آن را در بازار اتریوم ارزیابی کنیم. به نظر شما آیا اتریوم می‌تواند در بلندمدت جایگزین بیت کوین شود و قابلیت‌های شبکه بلاکچین اتریوم می‌توانند آن را ارز دیجیتال بهتری نسبت به بیت کوین با یک شبکه بلاک چین معمولی قلمداد کنند؟ بیایید با هم بررسی کنیم. 

افزایش استفاده از اتریوم در قراردادهای هوشمند 

قراردادهای هوشمند را می‌توانیم یکی از المان‌های اصلی تغییر نظام مالی در جهان قلمداد کنیم که حتی تاثیر بسیار زیادی روی کسب‌وکارهای معمولی هم گذاشته است. این روزها استفاده از قراردادهای هوشمند تنها به بازار ارز دیجیتال محدود نشده و شاهد استفاده از آن در کسب‌وکارهای معمولی هم هستیم. اگر این موضوع را در کنار این نکته قرار دهیم که بیشترین میزان استفاده از یک ارز دیجیتال برای قراردادهای هوشمند به اتریوم برمی‌گردد، عملا اتریوم می‌تواند نقش بسیار تاثیرگذاری در این باره داشته و مدیران کسب‌وکارها به ناچار نیاز به تهیه اتریوم دارند.

دقیقاً همین‌جاست که تفاوت وجود یک شبکه بلاکچین قدرتمند، با کاربردهای بسیار جذاب برای اتریوم نسبت به بیت کوین خود را نشان می‌دهد. هر چند بیت کوین به عنوان پادشاه بازار ارز دیجیتال فاصله زیادی با هر ارز دیجیتالی حتی اتریوم دارد، اما همین نقطه ضعف اصلی در نداشتن یک بلاکچین کاربردی باعث شده تا شانسی برای اتریوم برای رد شدن از بیت کوین هم در نظر بگیریم. البته بالا رفتن میزان خرید اتریوم تنها به کاربرد آن برای قراردادهای هوشمند نیست و می‌تونیم نکات دیگری را نیز در این باره بررسی کنیم.

افزایش استفاده از اتریوم در قراردادهای هوشمند

جذابیت‌های روز افزون پروژه‌های دیفای 

عملکرد پروژه‌های دیفای روزبه‌روز شرایط بهتری به خود می‌گیرد و این موضوع باعث شده تا سرمایه‌گذاران نگاه حرفه‌ای‌تر و متفاوت‌تری نسبت به گذشته نسبت به این پروژه‌ها داشته باشند. پروژه‌های دیفای حتی باعث شده‌ تا دیگر ‌ریسک‌های سرمایه‌گذاری در بازار کریپتوکارنسی نیز کاهش پیدا کند و سرمایه‌گذاران به روش‌های دسترسی داشته باشند که امکان رسیدن به سود با کمترین میزان ریسک را برای آنها فراهم کند. 

این موضوع هم از جمله عواملی است که حجم معاملات اتریوم را تحت تاثیر قرار داده و باعث افزایش تقاضا برای خرید توکن‌های اتر شده است. در حال حاضر اصلی‌ترین ارز دیجیتالی نقش اصلی برای پرداخت هزینه‌ها در پروژه‌های دیفای را ایفا می‌کند، اتریوم است. با این حساب یک بستر بسیار عالی برای سرمایه‌گذاری در دسترس کاربران قرار دارد که حجم ورود سرمایه‌های بسیار زیادی را نیز برای آن شاهد هستیم و اتریوم تبدیل به قلب اصلی ین روش سرمایه‌گذاری شده است. بنابراین بدیهی است که افزایش تعداد این پروژه‌ها در آینده نه‌چندان دور تقاضا برای خرید اتریوم را به صورت تصاعدی افزایش دهد و افزایش قیمت‌هایی به مراتب بیشتری را نسبت به پیش‌بینی‌های معمول برای اتریوم شاهد باشیم. 

البته هنوز به نقطه‌ای نرسیدیم که بخواهیم اتریوم را ارز دیجیتال جذاب‌تری نسبت به بیت کوین تلقی کنیم، اما هر چه هست این کاربردها باعث شده تا اتریوم کم‌کم تبدیل به ارز دیجیتال بهتری برای کاربران بیرون از بازار ارز دیجیتال شود. اتفاقی که در آینده احتمالا باید تاثیرات اصلی آن را در روند معاملات اتریوم شاهد باشیم.

مطالب مشابه را ببینید!