گردشگری, سفر مدل لباس, عکس, سریال, آهنگ
مجله تاپ ناز / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار ورزشی / استقلال قهرمان جام حذفی شد

استقلال قهرمان جام حذفی شد

استقلال قهرمان شد
پس از آغاز بازي اين آبي‌پوشان بودند كه بيشتر از حريف‌شان صاحب توپ بودند اما نتوانستند موقعيت چندان خطرناكي را ايجاد كنند تا اينكه در دقيقه 13 بازي شاهيني‌ها بودند كه از سمت چپ دروازه رحمتي صاحب ضربه كرنري شدند كه اين ضربه به صورت خطرناكي به تير عمودي دروازه رحمتي خورد و اين موقعيت از دست رفت. اين اولين موقعيت شاهين بوشهر در مسابقه به شمار مي‌رفت.
به گزارش ايسنا،در دقيقه 25 بازي خسرو حيدري كرنري را به روي دروازه شاهين بوشهر كشيد اما بازيكنان استقلال نتوانستند از اين موقعيت استفاده كنند. 5 دقيقه بعد خسرو حيدري از سمت چپ دروازه شاهين توپي را به روي دروازه طالب‌لو سانتر كرد و ساموئل هرچه تلاش كرد نتوانست به اين توپ برسد و باز هم موقعيتي ديگر براي استقلال از دست رفت. دو دقيقه بعد شاهين بوشهر نيز صاحب چنين موقعيتي شد و عزيز محمدي اين توپ را به روي دروازه رحمتي كشيد كه دروازه‌بان استقلال آن را جمع كرد.
در دقيقه 33 ايوان پتروويچ از ميانه‌هاي زمين استقلال توپ خطرناكي را به سمت دروازه رحمتي شوت كرد كه باز هم دروازه‌بان آبي‌پوشان اين توپ را گرفت.
در دقيقه 40 بازي خسرو حيدري به روي دروازه شاهين بوشهر توپي را سانتر كرد و آرش برهاني به سمت اين توپ رفت اما دخالت وحيد طالب‌لو نگذاشت كه او بتواند اولين گل استقلال را به ثمر برساند. 3 دقيقه بعد علي حمودي باز هم روي دروازه شاهين بوشهر سانتر كرد و زندي اين توپ را به سمت دروازه طالب‌لو زد كه با فاصله كمي از كنار دروازه به بيرون رفت.
نيمه دوم ديدار دو تيم استقلال تهران و شاهين بوشهر نيز همانند نيمه نخست بود و موقعيت‌هاي خاصي براي دو تيم به وجود نيامد تا 90 دقيقه اين ديدار با همان تساوي بدون گل به پايان برسد و دو تيم در وقت اضافه كار را دنبال كنند.
در دقيقه 48 اين بازي خسرو حيدري از سمت راست دروازه شاهين توپي را روي دروازه ارسال كرد كه هيچ كدام از بازيكنان استقلال نتوانستند از آن استفاده كنند و اين موقعيت از دست رفت.
در دقيقه 52 سفيدپوشان شاهيني توپي را به پتروويچ رساندند و او از پشت محوطه جريمه استقلال شوتي را به سمت دروازه زد كه رحمتي آن را گرفت.
در دقيقه 54 بازي اميرآبادي از پشت محوطه جريمه سفيدپوشان بوشهري قصد شوت‌زني داشت اما توپ روي پاي او جفت و جور نشد و ضربه او از بالاي دروازه طالب‌لو به بيرون رفت.
اسماعيل شريفات نيز در دقيقه 67 صاحب يك موقعيت شوت‌زني شد كه او هم توپ را از بالاي دروازه شاهين به بيرون زد.
در دقيقه 77 منصور تنهايي در محوطه جريمه استقلال صاحب موقعيتي شد كه پتروويچ براي او ساخته بود اما با ضربه برگردان او از كنار دروازه به بيرون رفت.
استقلال كه هرچه به دقايق پاياني بازي نزديك مي‌شد، سعي مي‌كرد بيشتر روي دروازه شاهين فشار بياورد، در دقيقه 84 مهدي اميرآبادي توپي را روي دروازه شاهين ارسال كرد و زندي قصد داشت كه با ضربه سر اين توپ را بزند اما دخالت هادي شكوري از سرعت توپ زندي كاست و اين موقعيت از دست رفت. در ادامه تلاش دو تيم براي تغيير نتيجه بي ثمر بود و بازي در پايان 90 دقيقه بدون گل به پايان رسيد تا چهره تيم قهرمان در وقتهاي اضافه يا ضربات پنالتي مشخص شود.
با شروع وقت‌هاي اضافي، پرويز مظلومي محسن يوسفي و ميلاد ميداودي را به جاي اسماعيل شريفات و ميثم حسيني به زمين آورد كه در همان دقيقه اول وقت اضافي يوسفي موقعيت خطرناكي را بر روي دروازه استقلال ايجاد كرد.
در دقيقه نهم از وقتهاي اضافي موقعيت خوبي براي تيم شاهين به وجود آمد اما مدافعان استقلال از چند قدمي دروازه توپ را دفع كردند. در شروع وقتهاي اضافي دو تيم اشتياق بيشتري براي حمله به روي دروازه حريف از خود نشان مي‌دهند.
در دقيقه 102 آرش برهاني در شرايط آفسايد ضربه سري به سمت دروازه شاهين زد اما اين توپ پس از برخورد با دستان طالب‌لو به تيرك دروازه شاهين اصابت كرد و به بيرون رفت.
در آخرين دقيقه وقتهاي اضافي نيمه اول پس از سانتر خسرو حيدري توپ به ساموئل رسيد و اين بازيكن هم در شرايط نامتعادل ضربه‌اي به توپ زد اما مدافعان شاهين توپ را دور كردند.
ميلاد ميداودي در نخستين دقيقه وقت اضافي دوم موقعيت بسيار خوبي براي گلزني پيدا كرد اما دروزاه‌بان با تجربه شاهين براي مهار اين توپ كار دشواري نداشت.
در دقيقه 107 ساموئل در موقعيت تك به تك با طالب‌لو قرار گرفت اما باز هم دروازه‌بان شاهين موفق عمل كرد و اين فرصت را از استقلال گرفت.
در دقيقه 113 يركوويچ مهاجم استقلال به جاي حمودي وارد زمين شد تا بار تهاجمي تيم تهراني بيش از قبل شود. در حالي اين ديدار به آخرين دقايقش نزديك شده كه فشار استقلال بيشتر از حريف است اما تا اين دقيقه، طالب‌لو بهترين بازيكن زمين بوده است.
در دقيقه 118 فشارهاي استقلال چندين كرنر را براي اين تيم به وجود آورد اما استقلاليها از اين ضربات نتوانستند استفاده كنند. فرصتي كه براي يركوويچ فراهم شد بهترين موقعيت آبي‌ها در اين لحظات بود.
با سوت عليرضا فغاني بازي به ضربات پنالتي كشيده شد.
ضربات پنالتي:
– محسن يوسفي زننده نخستين ضربه پنالتي استقلال بود كه اين توپ به گل تبديل شد.
– مهدي نوري اولين پنالتي شاهين را به هدر داد.
– فريدون زندي هم پنالتي دوم استقلالي‌ها را به گل تبديل كرد.
– امجد شكوه مقام هم پنالتي دوم شاهين را به هدر داد. رحمتي اين توپ را گرفت.
– ساموئل هم مانند دو پنالتي ديگر استقلال توپ را به تور دروازه شاهين زد.
– علي انصاريان بازيكن سابق استقلال و پرسپوليس سومين پنالتي‌زن شاهين بود كه او با خونسردي نخستين گل شاهين را به ثمر رساند.
– با ضربه يركوويچ استقلال قهرمان جام حذفي شد. او چهارمين گل استقلال را در ضربات پنالتي به ثمر رساند. * اين خبر لحظه به لحظه تكميل شده است.
تعداد رای: 0 و امتیازات: 0