مجله تاپ‌ناز‌

اسپری روان کننده هافمن: راه‌حل از بین بردن زنگ زدگی قطعات فلزی

اسپری روان کننده هافمن: راه‌حل از بین بردن زنگ زدگی قطعات فلزی

زنگ‌زدگی و سولفاته شدن فلزات، یکی از اتفاقات رایج برای فلزاتی است که در مجاورت هوا یا رطوبت قرار دارند. این موضوع می‌تواند در عملکر اجسام فلزی تاثیر منفی بگذارد یا کارایی آن‌ها را مختل کند.

یکی از روش‌هایی که می‌توان به وسیله آن از این اتفاق جلوگیری کرد، ایجاد لایه پوششی یا محافظتی روی سطوح یا اجسام فلزی است. ایجاد لایه پوششی باعث می‌شود تا اکسیژن یا رطوبت نتواند به طور مستقیم با سطح فلزات واکنش نشان دهد و به اکسیداسیون یا سولفاته شدن آن منجر شود.

روش‌های زیادی برای از بین بردن زنگ‌زدگی‌ها یا ایجاد لایه‌های محافظتی وجود دارد؛ با یک جستجو در اینترنت می‌توانید نمونه‌های زیادی از ترکیبات خانگی ضدزنگ را مشاهده کنید اما مسئله این‌جاست که بابت درصدهای ترکیب و موارد دیگر، این ترکیبات خانگی نتیجه خیلی کاملی را ارائه نمی‌دهند.

تولیدات صنعتی در این موارد بیشتر پاسخگوی نیاز شما خواهند بود. یکی از نمونه‌های قوی در بازار ایران، اسپری روان‌کننده و ضدزنگ هافمن است که در شرکت صنایع رنگ اطلس فام سهند تولید می‌شود.

در این مطلب قصد داریم تا این اسپری را به طور کامل معرفی و بررسی کنیم. همراه ما باشید.

اسپری روان‌کننده هافمن

شرکت صنایع رنگ اطلس فام، از سال 1390 خط تولید اسپری‌های خود را راه‌اندازی کرد و تا کنون یکی از تامین‌کنندگان اصلی انواع اسپری در حوزه صنعت رنگ کشور است. اسپری روان‌کننده هافمن یکی از محصولات این شرکت است که در مصارف مختلف، کاربردهای بسیاری دارد.

اسپری روان‌کننده هافمن MD-40، جهت روان‌کنندگی و ازبین بردن چربی حاصل از عوامل جوی روی سطوح مختلف کاربرد دارد.

اسپری روان کننده هافمن: راه‌حل از بین بردن زنگ زدگی قطعات فلزی

مصارف عمومی اسپری روان‌کننده هافمن

اسپری روان‌کننده هافمن جهت تمیز کردن از انواع فلزات یا تیغه‌های فلزی مانند چاقو، قیچی، ارَه یا تیغ کاربرد دارد. همچنین اگر لولای در شما نیاز به روان‌کاری دارد، این اسپری گزینه بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

ایجاد لایه پوششی برای بالا بردن عمر وسایل فلزی هم یکی از کاربردهای عمومی این اسپری است. شما می‌توانید وسایلی مانند ریش‌تراش خود را با این اسپری تمیز کنید و از سایش یا خوردگی در دستگاه خود جلوگیری کنید.

کاربرد اسپری روان‌کننده هافمن در مصارف مربوط به خودرو

یکی از اصلی‌ترین کاربردهای اسپری روان‌کننده مربوط به مصارف خودرو است. اسپری بودن این محصول به شما این امکان را می‌دهد تا به نقاطی که دسترسی به آن مشکل است هم نفوذ داشته باشید.

به همین جهت می‌توانید از این اسپری برای تمیز کردن کثیفی و جرم یا رسوبات سولفاته از نقاط مختلف خودروی خود استفاده کنید. همچنین استفاده از این اسپری هنگام نصبت قطعاتی مانند پیچ‌ و مهره، مانع از ایجاد زنگ‌زدگی در آن‌ها می‌شود.

به طور کلی کاربرد این اسپری در پاک‌سازی و از بین بردن زنگ‌زدگی‌های موجود در قطعات، بدنه خودرو و دیگر لوازم است. همچنین ایجاد لایه محافظتی یکی دیگر از امکاناتی است که این اسپری در اختیار شما می‌گذارد تا از به وجود آمدن زنگ زدگی در سطوح مختلف جلوگیری کنید.

در آخر: اسپری روان‌کننده هافمن، مناسب برای روانکاری و جلوگیری از زنگ‌زدگی قطعات

اسپری روان‌کننده هافمن با قابلیت‌ از بین بردن زنگ‌زدگی اتصالات پیچ و مهره، جلوگیری از زنگ‌زدگی قطعات فلزی، روان‌کننده محل‌های حرکتی مانند لولا، چرخ، زنجیر، بلبرینگ و غیره است. این اسپری که توسط شرکت صنایع رنگ اطلس فام سهند در ایران تولید می‌شود، بابت کیفیت بالا و قیمت مناسب، یکی از بهترین روانکارها و ضدزنگ‌های بازار است.

مطالب مشابه را ببینید!