مجله تاپ‌ناز‌

اشتباهات رایجی که خانم ها در طول روز انجام می دهند

با انجام دادن بعضی از کارهای اشتباه روزانه در منزل فقط باعث تحمیل هزینه های غیرضروری در زندگی خود می شوید. در این مطلب لیست کارهای اشتباهی که خانم ها در طول روز در منزل انجام می دهند را معرفی می کنیم.

کارهای نادرستی که خانم ها در طول روز انجام می دهند

تمیز کردن منزل شاید به ظاهر کار ساده ای باشد که اینطور نیست. ممکن است بعضی از کارها کمی تکراری و خسته ننده باشند. بنابراین برای انجام دادن آن به بهترین شکل، لازم است از نکاتی مهم در رابطه با آن آگاه شوید که حتی بعضی از افرادی که کارشان این موضوع هستند نیز از آن بی خبر می باشند.

 

کارهای روزانه ای که اشتباه انجام می دهید

 

1. شستشوی پنجره در هوای گرم

به نظر می رسد که این کار راهکار بسیار مناسبی است تا در روزهای آفتابی با وجود نور اضافی بر روی پنجره ها آلودگی آن ها را از بین برد. گرمایی که از نور آفتاب بر روی پنجره ایجاد می شود باعث زودتر خشک شدن سطح پنجره گشته و بر روی سطح آن خطوط و رگه هایی هم باقی می گذارد. به جای آن سعی کنید این کار را در روزهای ابری انجام دهید.
نکته:برای اینکه پنجره هایی فوق العاده درخشان داشته باشید، یک قاشق غذاخوری آرد ذرت را با یک لیتر آب ولرم مخلوط کرده و در یک بطری اسپری بریزید. سپس این محصول را بر روی شیشه خود اسپری کرده و با روزنامه و پارچه و به همان صورتی که با شوینده های دیگر انجام می دهید سطح شیشه را پاک کنید.

 

اشتباهات رایجی که خانم ها در طول روز انجام می دهند

 

2. تعویض پیوسته روتختی در دکوراسیون اتاق خواب

اگر از آن دسته افرادی هستید که خودتان را موظف به تغییر زود به زود روتختی می کنید، مرتکب اشتباه شده اید. به جای اینکه لحاف جدیدی برای خود پهن کنید، رویه روتختی خود را برگردانید. لحاف خود را در بالای لایه ای که برگردانده اید قرار دهید و بعد از آن با سنجاق آن را سفت و محکم کرده و ببندید. سپس آن را به سمت دیگر فشار و حرکت دهید تا به خوبی جا افتاده و سمت دیگر آن نیز مرتب شود بعد از آن می توانید سنجاق را خارج کرده و درآورید.

 

3. وزن اضافه ماشین لباسشویی در رختشویخانه

وسوسه ای در همه ما وجود دارد که حجم زیادی از لباس های کثیف خود را داخل ماشین لباسشویی بریزیم تا ظرف یک روز تمام آن ها شستشو شوند، اما باید به این مسئله دقت کنید که با ادامه دادن به همین روند، مجبور می شوید هم هزینه زیادی صرف تعمیر ماشین لباسشویی خود کنید و هم زمان بسیاری را صرف این کار نمایید.

 

اشتباهات رایجی که خانم ها در طول روز انجام می دهند

اشتباهات روزانه خانم ها در منزل داری

ظرفیت ماشین لباسشویی ها متفاوت است، اما سعی کنید فضایی خالی برای حرکت مخزن ماشین در رختشویخانه خود باقی بگذارید. این کار به خیساندن و فرآیند شستشو کمک خواهد کرد.

 

4. خالی نکردن جاروبرقی

بسیاری از ما صرفا از آن جهت به جاروبرقی نگاه می کینم که با کمک آن می توانیم خانه خود را تمیز و مرتب نگه داریم، اما باید کمی منصفانه تر نگاه کرده و به رسیدگی به این وسیله بعد از انجام کارش نیز توجه کنیم. به جای اینکه مخزن جاروبرقی خود را بعد از اینکه به طور کامل از گرد و غبار و بقیه ذرات، پر شده و دیگر مکشی ندارد خالی کنید، زمانی که دو سوم آن پر شد این کار را انجام دهید. مراقب باشید که موی به هم پیچیده شده و مواردی از این قبیل می توانند باعث سوختن موتور جارو برقی شوند. برای جلوگیری از این اتفاق آن ها را از پیچ باز کرده و یا برش دهید. بعد از آن هم این را بدانید که استفاده از رولی که نمی چرخد نمی تواند باعث تمیزی دکوراسیون خانه شما شود.

 

5. غافل شدن از سطوح دور از دسترس

معمولا سطوحی که از تمیز کردن آن ها غافل هستیم سطوحی هستند که دسترسی زیادی به آن ها وجود ندارد، اما نباید از آن ها غافل شد؛ برای مثال کولر و فنی که در تابستان روشن می شود گرد و غباری را که در زمستان به همراه داشته منتشر می کند؛ بنابراین در هنگام تمیز کردن دکوراسیون خانه خود دقت کافی را داشته باشید تا هیچ جایی از چشمتان نیوفتد. می توانید برای این کار از یک نردبان کمک بگیرید تا دسترسی راحت تری به همه جا داشته باشید.

 

6. شستشوی چاقو ها در ماشین ظرفشویی

اینکه تمامی ظروف خود را داخل ماشین ظرفشویی قرار بدهیم کار خیلی درستی به حساب نمی آید. بسیاری از سرآشپز ها چاقوهای گران قیمت خود را داخل ماشین ظرفشویی که حاوی ترکیبات قلیایی است قرار نمی دهند، چراکه لبه های آن ها را کند می کند؛ بنابراین چاقوهایی که دوست دارید تیزتر بمانند را با دست خود و با آب گرم و صابونی شستشو دهید.

 

7. شستشوی شیشه حمام با مواد شیمیایی

زمانی که به حمام می روید و دوش می گیرید، شیشه های حمام شما حتی با وجود تلاشتان برای تمیز و براق ماندن آن ها رفته رفته و به مرور کثیف و کدر می شود. مردم اغلب به دنبال محصولات خاصی در فروشگاه ها برای تمیز کردن سطوح خود هستند، اما اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که ترجیح می دهید از مواد غیر شیمیایی استفاده کنید، سرکه سفید را به عنوان یک جایگزین مناسب به شما پیشنهاد می کنیم.
نکته: بهتر است این کار را در زمانی انجام دهید که فضای حمام شما کمی رطوبت دارد.

اشتباهات رایج روزانه خانم ها

مطالب مشابه را ببینید!