اطلاعاتی در مورد سود سهام عدالت | چه کسانی به سایت سهام عدالت مراجعه کنند

اعلام زمان واریز سود سهام عدالت در سال 96

رئیس سازمان خصوصی سازی می گوید بلاتکلیفی ١٠ ساله مشمولان سهام عدالت امروز پایان یافت و سود سهام مشمولان از سال آینده پرداخت می شود.
میر علی اشرف عبدالله پوری حسینی در مراسم رونمایی ساماندهی طرح سهام عدالت که ١٧ اسفند در سالن اجلاس سران برگزار شد، بیان کرد:امروز به بلاتکلیفی حدود ٥٠ میلیون از هم میهنانمان پایان دادیم و بعد از ١٠ سال وضعیت سهام عدالت ساماندهی شد.

رئیس سازمان خصوصی سازی ادامه داد:١١ سال بود مردم منتظر بودند تکلیفشان روشن شود. تا امروز همه وعده بود و می گفتیم ان شاءالله. امروز ولی صورت حساب بیش از ٤٩ میلیون نفر در سایت سهام عدالت موجود است.

اطلاعاتی در مورد سود سهام عدالت | چه کسانی به سایت سهام عدالت مراجعه کنند

سود سهام عدالت

وی استفاده از عبارت آزادسازی را برای سهام عدالت دقیق ندانست و گفت:یکی از موضوعاتی که تاکنون بدون تکلیف مانده است و مانع از آن می شود که از عبارت آزادسازی استفاده کنیم نحوه حضور 49 میلیون نفر در مجامع عمومی شرکت های واگذار شده است. تاکنون راهکاری برای این امر مصوب نشده، ولی سازمان خصوصی سازی راهکارهایی را برای تصمیم گیری ارائه کرده و امیدواریم هرچه سریع تر در این خصوص تصمیم گیری شود.

معاون طیب نیا با بیان اینکه در حال حاضر امکان خرید و فروش سهام عدالت وجود ندارد، گفت:قسمت ملموس سهام عدالت بهره مندی از سود سهم است و از امروز دارندگان برگه های سهام عدالت مالک مجازی بخشی از سهام در اختیار خود هستند.

وی با بیان اینکه دو دهک پایین جامعه (اعضای کمیته امداد و بهزیستی) مالک تمامی سهام خود هستند، گفت:برای چهار دهک دیگر جامعه از امروز 530 هزار تومان از محل سود سهامشان شارژ می شود و مالک مجازی این بخش از سهام یک میلیون تومانی خود هستند.

پوری حسینی درباره استفاده از سامانه توضیح داد:از امروز و به ترتیب افرادی که کد ملی آنها به هفت، هشت، 9 و پس از آن صفر و … ختم می شود تا 26 اسفند ماه اجازه می یابند وارد سامانه شده و صورت حساب خود را دریافت کنند و از روز 27 اسفند ماه افراد فارغ از آن که کد ملی آنها با چه عددی پایان می یابد می توانند وارد سامانه شده و صورت حساب خود را دریافت کنند.

پوری حسینی همچنین اواخر سال آینده را زمان پرداخت سود سهام عدالت عنوان کرد.

 

جدول زمان بندی مراجعه به سامانه سهام عدالت

در همین حال در پی انتشار اطلاعیه سازمان خصوصی سازی برخی منابع در فضای مجازی از مشخص شدن زمان پرداخت سود سهام عدالت خبر دادند که بررسی اطلاعیه سازمان خصوصی سازی نشان می دهد فعلا زمان دقیق پرداخت سود و مبلغ آن مشخص نیست. چندی پیش رئیس سازمان خصوصی سازی، از احتمال پرداخت سود 100 تا 200 هزار تومانی سهام عدالت از اواسط سال آینده خبر داده بود.
جدول زمان بندی مراجعه به سامانه سهام عدالت منتشر شد. بر اساس این اطلاعیه، جدول مشمولان سهام عدالت به ترتیب شماره آخر کد ملی افراد برای مراجعه به این سامانه منتشر شد و مشمولان می توانند برای اطلاع از صورتحساب سهام عدالت خود از روز سه شنبه 17 /12 /95 با توجه به رقم سمت راست کد ملی خود به سامانه www.samanese.ir مراجعه کنند. همچنین شماره تلفن 021832338 برای سوالات مردم در نظر گرفته شده است.

جدول مشمولان سهام عدالت به ترتیب شماره آخر کد ملی

اطلاعاتی در مورد سود سهام عدالت | چه کسانی به سایت سهام عدالت مراجعه کنندسهام عدالت

جدول مشمولان سهام عدالت

اعلام مشمول بودن یا نبودن هر فرد در طرح سهام عدالت، اعلام وضعیت متوفی بودن مشمول، صدور صورت وضعیت تسویه اقساط و صدور قبض پرداخت مانده ارزش تسویه نشده سهام عدالت از خدماتی است که در این سامانه برای مشمولان در نظر گرفته شده است.

جدول زمانبندی مراجعه به سایت سهام عدالت با کد ملی

مطالب مشابه را ببینید!