مجله تاپ ناز / مطالب خواندنی و اخبار / اخبار اقتصادی / افزایش حقوق کارمندان در سال 97 و میزان افزایش حقوق سال 97

افزایش حقوق کارمندان در سال 97 و میزان افزایش حقوق سال 97

افزایش حقوق کامرندان در سال 96 و میزان افزایش حقوق سال 96

افزایش حقوق کامندان شاغل و همچنین بازنشستاگن در سال 97 اعلام شد. طبق لایحه بودجه سال 97 حقوق کارمندان و بازنشستگان و درصد افزایش حقوق در سال 97 معلوم شد.

 

حقوق بازنشستگان و شاغلین برای سال 97 و درصد افزایش حقوق

رئیس سازمان اداری و استخدامی با تشریح جزئیات لایحه دائمی شدن قانون خدمات کشوری گفت:امتیازات حقوق و مزایای کارمندان دولتی در این لایحه 20 تا 50 درصد افزایش یافته است که دولت متناسب با مشاغل و شرایط خود این افزایش ها را اعمال می کند.

جمشید انصاری با بیان این که جداول مربوط به امتیازات حقوق و مزایا در لایحه دائمی شدن قانون خدمات کشوری بین 20 تا 50 درصد افزایش یافته است افزود:دولت متناسب با مشاغل و شرایط خود این افزایش ها را برای ایجاد عدالت میان کارکنان دولت اعمال می کند.
وی گفت:با تصویب این لایحه، از ابتدای سال آینده واحدهای عملیاتی دولت با مقررات مستقل اداره می شوند به طوری که کارکنان آنها در منافع آن واحدهای عملیاتی یا در کوتاهی هایی که انجام می دهند شریکند.
انصاری با بیان اینکه در اجرای حکم ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه تلاش می کنیم عدالت را در پرداخت ها برقرار کنیم افزود:اگر در گذشته دستگاه هایی از طریق مجلس شورای اسلامی برای کارکنان خود افزایش حقوق می گرفتند بر اساس لایحه دائمی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری، از این پس فقط دستگاه هایی مشمول افزایش حقوق از این طریق می شوند که تا کنون از این راه استفاده نکرده و مشمول آن نبوده اند.
وی درباره نظامات جذب و استخدامها گفت:در این لایحه در این زمینه تغییر چندانی انجام نشده است.رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور افزود:قانون مدیریت خدمات کشوری جزو پنج قانون مادر کشور و بر اساس آن تکالیف قانونی دولت در ارائه خدمات مشخص شده است.
انصاری گفت:شرایط بازنشستگی و حقوق مزایای بازنشستگان لشکری و کشوری بر اساس فصل 13 قانون مدیریت خدمات کشوری تغییرات اساسی کرده است.
وی افزود:در ماده 109 اصلاحی این قانون آمده است که در دوره زمانی با افزایش حقوق بازنشستگان، هیچ بازنشسته ای دریافتی کمتر از 85 درصد حقوق کارمند شاغل مشابه نداشته باشد.انصاری گفت:دولت ضریب ریالی برای سنوات را در این لایحه به طور میانگین برای سال آینده 10 درصد پیش بینی کرده است.
وی با بیان اینکه در گذشته پاداش پایان خدمت 30 برابر کل حقوق بود افزود:در این لایحه پاداش پایان خدمت کارکنان دولت نیز به 30 برابر حداکثر حقوق که 7 برابر حداقل حقوق کارکنان است محدود شده است.

رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت:ممکن است افرادی باشند که حقوق آنها از حداقل بیشتر باشد و این افراد تابع نظامات نباشند اما پاداش آنها نیز در این لایحه محدود شده است.

میزان افزایش حقوق بازنشستگان و کارمندان در سال 97 چند درصد است؟

[امتیاز دهنده: 0 نفر و میانگین امتیاز: 0]

3 دیدگاه ها

  1. شما که نمیتونید حقوقا رو اضافه کنید لااقل ساعات کاری را کم کنید.تا مابتونیم شغل دوم داشته باشیم. برای آلودگی هوا هم مفیده.نترسید نمیگیم از دولت قبلی تقلید کردید.تو رو خدا سر جون آدما لجبازی نکنید.

  2. من بادوتابچه و۱۶سال سابقه کارسختی کاروزیان آورحقوقم سه تومنه هرکی هم ندونه فکرمیکنه من کارگرحفاری خداتومن حقوقمه مسعولان عزیزرسیدگی کنیدلطفا

  3. پس کی قراره حقوق ها اضافه بشه فقط وعده میدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *