مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی افسانه بایگان و درباره زندگی شخصی و هنری این بازیگر زن معروف

افسانه بایگان

در این قسمت بیوگرافی افسانه بایگان بازیگر ایرانی و عکس های افسانه بازیگان و همسرش مصطفی شایسته را قرار داده ایم.

بیوگرافی افسانه بایگان

افسانه بایگان بازیگر سینما و تلویزیون متولد 6 دی ماه سال 1340 در خیابان فرانسه تهران است. افسانه بایگان یکی از بازیگران پرکار ایرانی است که در بیش از 50 فیلم سینمایی ایفای نقش کرده است.

افسانه بایگان

انتخاب اسم افسانه توسط پدرش

وی در خصوص انتخاب اسمش گفته است :پدرم اسم افسانه را انتخاب کرد. مادرم با این کار مخالف بود زیرا معتقد بود، ممکن است مانند یک قصه زندگی اش پرماجرا می شود ولی پدرم گفته بود که اگر اینگونه هم شود چه اشکالی دارد؟ بالاخره هم پدرم برنده شد و من هم اسم خودم را خیلی دوست دارم زیرا قصه ها را خیلی دوست دارم.

افسانه بایگان

تحصیلات افسانه بایگان

از دبیرستان آذر تهران دیپلم گرفت اما بخاطر انقلاب فرهنگی که در آن سالها رخ داد موفق به ادامه تحصیل نشد، پدر و مادرش شدیدا علاقمند به هنر بودند مادرش خیلی به موسیقی و بازیگری علاقه داشتند پدرش هم همینطور خیلی صاحبدل بود و با بزرگان شعر و ادب و موسیقی این کشور نشست و برخاست داشت.

افسانه بایگان

بیوگرافی مصطفی شایسته همسر افسانه بایگان

همسر او مصطفی شایسته کارگردان و تهیه کننده متولد 20 فروردین ١٣٣٧ در تهران است و فعالیت در سینما را از سال 1367 با فیلم «روز با شکوه» به کارگردانی کیانوش عیاری آغاز کرد و سپس با ساخت فیلم «مادر» به کارگردانی علی حاتمی و ساخت و توزیع دهها فیلم سینمایی ایرانی با کارگردان های مختلف سینمای ایران به فعالیت خود ادامه داد.

افسانه بایگان

دختر شایسته ایران

جالب است بدانید که افسانه بایگان دومین دختر شایسته ایران شد و در سن 16 سالگی در این مسابقه شرکت کرد و نفر دوم شد. در آن سال جلوه پالیزیان توانست فینالیست شود و این دختر کرمانشاهی به عنوان دختر شایسته ایران انتخاب شد. در این مراسم رسم بر این بود که دختر شایسته سال گذشته، شنل مخصوص را روی دوش دختر شایسته جدید قرار دهد.

شایعه نسبت خانوادگی با نیما فلاح

علی ضیا مجری برنامه خوشا شیراز به افسانه بایگان گفن که شایعه شده است که نیما فلاح پسر شما است. افسانه بایگان هم تکذیب کرد و گفت من یک پسر به نام امیرعلی دارم که خارج از ایران است. همسرش مصطفی شایسته تهیه کننده سینما است.

وی در یازده سالگی در فیلم کوتاه «بوق» به ایفای نقش پرداخت؛ ولی فعالیتش در سینما و تلویزیون را در سال 1363 با بازی در مجموعه تلویزیونی پر بینندهٔ «سربداران» آغاز کرد.

افسانه بایگان

افسانه بایگان در سریال سربداران

یک سال بعد نخستین نقش سینمایی اش را در فیلم «گمشده» به کارگردانی مهدی صباغزاده در سال 1364 به دست آورد و به یکی از پرکارترین بازیگران زن سینمای ایران و سوپراستار در دههٔ شصت تبدیل شد.

بایگان این روزها در حالی فیلم 50 کیلو آلبالو را روی پرده سینما ها دارد که در حالایفای نقش در سریال پریا به کارگردانی حسین سهیلی زاده میباشد.

بازی در سریال روزهای بی قراری 2

سریال روزهای بی قراری 2 ملودرامی خانوادگی است که به کارگردانی کاظم معصومی و تهیه کنندگی امیرحسین شریفی در شهر تبریز فیلمبرداری شده است. افسانه بایگان در این سریال ایفای نقش می کند.

افسانه بایگان

فعالیت در شبکه های اجتماعی

وی در هیچ یک از شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام فعالیتی ندارد و صفحات موجود ساختگی می باشند. او در کنار بازیگری، طراحی صحنه و لباس را هم در فیلم «شکوه بازگشت» تجربه کرده است.

افسانه بایگان

برداشتن حجاب

او در آبان ماه سال 1401 در حمایت از اعتراضات در ایران، عکسی بدون حجاب از خودش منتشر نمود.

افسانه بایگان

افسانه بایگان
افسانه بایگان
افسانه بایگان
افسانه بایگان
افسانه بایگان
افسانه بایگان
افسانه بایگان

مطالب مشابه را ببینید!