مجله تاپ‌ناز‌

نکات ویژه اقامت در هتل و راهنمای انتخاب هتل ایده آل برای شما

اقامت در هتلی در هر نقطه ای از دنیا قوانین و مقررات خاص خود را دارد و اگر قصد دارید به راهی دور سفر کنید و مدت زمانی را در هتل های این شهر مستقر شوید باید بعضی از نکات را بدانید تا بتوانید از سفر خود لذت ببرید و دچار مشکل نشوید. از نکات مهمی که برای اقامت باید به آن توجه داشت، رزرو کردن هتل پیش از سفر مردن به مقصد مورد نظر است و همچنین نکات مهم دیگری را باید بدانید که در ادامه این مطلب توضیح می دهیم.

یکی از مهمترین نکات در طی سفر به شهرها و کشورهای مهم، نحوه اقامت و محل اقامت است که باعث راحتی شما در سفر می شود و پیش از سفر باید اطلاعات کامل را کسب کنید تا با خیالی آسوده راهی مسافرت شوید.

خیلی از هتل ها در مورد نحوه ارائه خدمات به مشتریان خود اطلاعات می دهند و شما می توانید خلی راحت از طریق سایت ها و یا تماس گرفتن با هتل اطلاعات لازم در این مورد را کسب کنید پس یکی از نکات مهم در انتهاب یک محل مناسب برای اسکان توجه به نوع خدماتی است که ارائه می دهند. دومین ویژگی دیگر برای بررسی یک محل مناسب برای اسکان قیمت هتل و محل اقامت است که بر حسب نوع خدماتی که ارائه می دهند متغیر است، ولی اگر می خواهید یک سفر کم هزینه داشته باشید باید هتل های معمولی را انتخاب کنید که البته امکانات خوبی را هم فراهم کرده اند ولی نکات دیگری برای اقامت در هتل وجود دارند که در ادامه این بخش به این موارد اشاره می کنیم.

نکات مهم برای اقامت در هتل

همان گونه که می دانید هر هتلی یک سری قوانین و مقررات خاص خود را دارد و شما به عنوان ارباب رجوع باید به این قوانین پایبند باشید ولی برای اینکه نکات مهم برای اسکان در هتل ها را بدانید در این بخش همراه ما باشید.

درست انتخاب کنید

یکی از نکات مهم در مورد هتل ها این است که باید شما یک هتل مناسب و دلخواه برای اسکان خود انتخاب کنید. باید توجه کنید که مدت زمانی که شما قصد دارید در هتل اسکان داشته باشید روی انتخاب تاثیر می گذارد افرادی که سفر کوتاهی دارند بهتر است تا هتل ارزان قیمت را انتخاب کنند ولی اگر قصد دارید تا مدت زمانی طولانی تر را در سفر باشید باید هتل هایی که امکانات بیشتر ارائه می کنند را انتخاب کنید.

قبل از رزرو هتل نیازهایتان را بررسی کنید

برای انتخاب یک هتل و رزرو کردن آن پیش از هر کاری باید نیازهای خود را بررسی کنید و مشخص کنید که چه چیزهای نیاز دارید. مثلا بعضی از عزیزان دوست دارند هتل آنها نزدیک به محل گردشگری و یا اماکن زیارتی باشد در این صورت باید هتل های نزدیک به اماکن را رزرو کنید و البته بعضی از امکانات مانند داشتن گاز و … در بعضی از هتل ها برای بعضی ها مهم است.

نکات ویژه اقامت در هتل و راهنمای انتخاب هتل ایده آل برای شما

هتل آپارتمان گزینه مناسبی است

چنانچه مدت زمان اقامت شما در یک شهر کم است و می خواهید تا هزینه های سفر خود را کمتر کنید بهتر است از هتل آپارتمان برای اقامت استفاده کنید. این هتل ها امکانات رفاهی مناسبی را ارائه می کنند و مهمان سرا هستند یکی از مهمترین امتیازات هتل آپارتمان ها داشتن وسایل آشپزی است و شما می توانید با خرید کردن وسایل غذایی هزینه های رستوران را در هنگام سفر حذف کنید.

طبقه سوم به بعد را انتخاب کنید

دیگر نکته ای که برای اقامت در یک هتل بدانید این است که اقامت در طبقه های سوم به بعد دارای ویو مناسب تری است البته زمانی می توانید آن را انتخاب کنید که ساختمان آسانسور داشته باشد. باید توجه داشته باشید که در هتل ها بیشتر آمار دزدی ها از طبقه اول است.

 

 

هتل ها نسبت به متل ها در اولویت هستند.

هتل ها امنیت بیشتری نسبت به متل دارند و با توجه به اینکه محل استقرار متل ها بیشتر در خارج از شهر است امنیت آن کمتر می شود و اگر وسیله نقلیه دارید و قصد اقامت در متل را دارید باید وسیله خود را رو به روی اتاق پارک کنید تا امنیت حفظ شود.

غذاهای سالم استفاده کنید

بعضی از افراد در زمان های سلف سرویس های هتل ممکن است پرخوری کنند و همین باعث می شود که در هنگام سفر با بیماری های گوارشی روبرو شوند که این امر سفر را به کام افراد تلخ می کند و می تواند هزینه های زیادی به همراه داشته باشد پس باید به میزان کافی غذا خورد و از خوردن غذاهای مانده خودداری کرد.

در صورت آلرژی اتاق های مناسب را انتخاب کنید

چنانچه جزو آن دسته از افرادی هستید که آلرژی دارید باید اتاق هایی را برای اقامت خود انتخاب کنید که وسایل آلرژی زای کمتری داشته باشد اتاق های موکت دار تخت هایی که پتوهای پرزی دارند می توانند باعث حساسیت شوند پس باید اتاق های انتخاب شود که این موارد را نداشته باشند.

دیگر نکات:

  • هتل هایی که نزدیک به مرکز شهر و مکان های گردشگری هستند انتخاب کنید.
  • حواستان را جمع کنید تا وسایل خود را در هتل گم نکنید.
  • در صورت حساسیت دارو داشته باشید
  • هنگام خارج شدن از هتل دیگران را خبردار نکنید
  • برای بیدار شدن ساعت کوک کنید

با خواندن نکات بالا می توانید بدون دغدغه به رزرو هتل اقدام کنید و سفری بدون مشکل و با امنیت کامل داشته باشید.

مطالب مشابه را ببینید!