مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی و عکس های السا فیروزآذر + ازدواج و اطلاعات زندگی شخصی و هنری

السا فیروزآذر

بیوگرافی السا فیروزآذر

 نام اصلی السا فیروز آذر
 تاریخ تولد 1362/6/25 تهران
 محل زندگی السا فیروز آذر تهران
 ملیت ایرانی
مدرک تحصیلی السا فیروز آذرفارغ التحصیل رشته معماری
پیشهبازیگر، منشی صحنه،دستیار کارگردان
شروع سال فعالیت1369
وضعیت ازدواجمجرد

السا فیروزآذر

 

السا فیروزآذر بازیگر و منشی صحنه متولد 25 شهریور سال 1362 در تهران است. او نویسنده سینما و تلویزیون و کارگردان تئاتر نیز می باشد.

تحصیلات

السا مدرک کارشناسی معماری را از دانشگاه غیرانتفاعی رویان نور و کارشنای ارشد در رشته ادبیات نمایشی را از دانشگاه غیر انتفاعی سوره اخذ کرده است.

 

السا فیروزآذر

شروع بازیگری

او از سن 5 سالگی و با سینما بازیگری را شروع کرد و در سن 8 سالگی در فیلم کاکادو نخستین نقش اصلی اش را بازی کرد.

او در سن 18 سالگی فعالیتش را در زمینه بازیگری به صورت جدی تر ادامه داد. سپس در سینما و پشت صحنه منشی صحنه و دستیار کارگردان در چند فیلم بود.

 

السا فیروزآذر

تدریس

از سن 23 سالگی تدریس را در زمینه هنر و مکاتب هنری شروع کرد و بعد از گرفتن مدرک ارشد در رشته ادبیات نمایشی کارگاه های فیلمنامه نویسی و بازیگری هم به زمینه های تدریس او اضافه شد.

 

السا فیروزآذر

کارگردانی تئاتر

او بعد از ساخت چند فیلم کوتاه تجربی برای اولین بار در سن 35 سالگی در سال 1397 فیلم کوتاه سکوت پرهیاهو را ساخت.او در همین سال تئاتر روانشناختی فلسفی را با 30 بازیگر به نام هزار و یک شب کارگردانی کرد. بعد از نوشتن چند فیلمنامه برای اولین بار فیلم نامهی از تهران متنفرم به کارگردانی یاسمن نصرتی در حال ساخت می باشد.

 

السا فیروزآذر

ورزش حرفه ای

او از کودکی کاراته کار کرده است و از سن 14 سالگی کیوکوشین را ادامه داده است و کمربند مشکی دارد. او به ورزش بسیار علاقه دارد و هنوز هم ورزش می کند.

 

السا فیروزآذر

علاقه به بازی دیگران

او در یک مصاحبه گفت که به بازی نگار جواهریان و ترانه علیدوستی علاقه دارد و به بازی باران کوثری در فیلم حیران و بازی الناز شاکردوست در فیلم در میان ابرها هم علاقه مند است. از میان بایگران خارجی هم به بازی های رابرت دنیرو بسیار علاقه دارد.

 

السا فیروزآذر

ازدواج و همسرش

او در سن 18 سالگی عاشق شد و به مادرش گفت که قصد ازدواج دارد. قبل از ورود به دانشگاه رابطه داشت ولی از نامزدش جدا شد. او نامزدش را توسط فرد دیگری امتحان کرد که نتوانست سربلند موفق شود و به او خیانت کرد.

 

 

elsa 8 e1560525139856 السا فیروزآذر السا فیروزآذر السا فیروزآذر

مطالب مشابه را ببینید!