مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی الهام عرب مدل جذاب ایرانی از دستگیری تا ازدواج و انتشار عکس های خصوصی

الهام عرب یکی از مشهورترین مدل‌ها و بلاگر‌های ایرانی است که به گفته خودش اصالت مصری دارد. ما امروز در مجله اینترنتی تاپ ناز از حضور او در برنامه احسان علیخانی تا دستگیری، مهاجرت و همینطور زندگی حرفه‌ای و شخصی‌اش را خواهیم نوشت.

دوران کودکی و تحصیلات

الهام عرب در سال 1368 در تهران دیده به جهان گشود.

الهام عرب در یک خانواده پنج نفره بزرگ شده است. وی فرزند دوم خانواده است. در مورد خانواده وی اطلاعات بیشتری وجود ندارد. او در ایران به دنیا آمده و بزرگ شد. الهام فارغ التحصیل لیسانس رشته حقوق است. او در مصاحبه‌ای گفت: دوست داشتم رشته تحصیلی خود را ادامه بدهم اما بنا به دلایلی که یکی فوت پدرم بود، نتوانستم به ادامه تحصیل بپردازم.

از ورود به عرصه مدلینگ تا کار به عنوان منشی

از ورود به عرصه مدلینگ تا کار به عنوان منشی

الهام عرب از همان دوران نوجوانی و جوانی به خاطر داشتن چهره‌ زیبا زیر نظر خیلی از مزون‌های لباس بود.

او مدتی به مدلینگ مشغول شد و توانست نسبتا در این حوزه مشهور شود. به گفته خود او مدتی به عنوان منشی قاضی به کار مشغول شده بود. اما به دلیل نداشتن علاقه؛ به همان کار خود برگشت و در حوزه مدلینگ به فعالیت مشغول شد.

الهام اصالتا مصری است!

الهام عرب  چندین بار در مصاحبه‌هایش اعلام کرده است که  اصالتا از عرب‌های مصری با دین اسلام و مذهب شیعه است. اما تا به کنون خبری دقیق در این باره پخش نشده است.

بازگشت به کار مدلینگ

بازگشت به کار مدلینگ

الهام عرب بعد از بازگشت به حرفه خود یعنی مدلینگ این‌بار با مزون‌ها و برند‌های مختلفی مشغول به کار شد. الهام هر روز در حرفه خود پیشرفت می‌کرد تا جایی که با بیش از نصف مزون‌های معروف تهران همکاری می‌پرداخت. در همین حین او در فضای مجازی نیز شروع به فعالیت کرد و توانست در این حوزه نیز موفق شود. وی در دوران کوتاهی که در اینستاگرام بود توانست چند هزار نفر دنبال کننده پیدا کرده و نام خودش را بر سر زبان‌ها بیاندازد.

مطلب مشابه: بیوگرافی نگین میرصالحی​ مدل و بلاگر ایرانی از ازدواج تا انتشار عکس های خصوصی

حضور در برنامه ماه عسل و آغاز شهرت

حضور در برنامه ماه عسل و آغاز شهرت

به جرعت می‌توان گفت اصلی‌ترین دلیل شهرت الهام عرب از برنامه ماه عسل احسان علیخانی آغاز شد.

الهام عرب در سال 1394 در برنامه پُر مخاطب ماه عسل حضور پیدا کرد. الهام عرب به عنوان یک پرز لباس عروس در برنامه ماه عسل شرکت کرد و در خصوص شغل خود توضیحاتی به احسان علیخانی ارائه داد.

حضور الهام عرب در برنامه ماه عسل باعث ایجاد جنجال‌ها و حاشیه سازی‌های بسیاری در فضاهای مجازی و شبکه‌های اجتماعی شد.

در حین پخش برنامه ماه عسل نظرات مختلفی از سوی بینندگان به دست عوامل این برنامه تلویزیونی محبوب رسید که در آن‌ها به حضور یک مدل معروف بی حجاب در یک برنامه پخش شده از رسانه ملی اعتراضات بسیاری داشتند.

الهام عرب پس از به اتمام رسیدن این قسمت از برنامه ماه عسل در تلویزیون، فورا صفحات شخصی خود در شبکه‌های اجتماعی از جمله صفحه رسمی خود در اینستاگرام را از حالت عمومی به حالت پرایویت یا خصوصی تغییر داد و تمامی عکس‌های قبلی بی حجابش را از این صفحات پاک کرد؛ اما کار از کار گذشته بود و بسیاری از کسانی که وی را از قبل می‌شناختند عکس‌های زیادی از صفحه شخصی الهام گرفتند و پخش کردند.

حضور در برنامه ماه عسل و آغاز شهرت

تنها با گذشت چند ساعت از پخش این قسمت از برنامه تلویزیونی ماه عسل، تصاویری از عکس‌های بی حجاب این مدل خوش چهره ایرانی در شبکه‌های اجتماعی مختلف و فضاهای مجازی در میان کاربران دست به دست شد و همه عوامل برنامه از جمله احسان علیخانی را وارد جنجال زیادی کرد. این مسئاله باعث توبیخ شدن احسان علیخانی شد. نکته جالب این مسئاله این بود که الهام در حال گفتگو با احسان علیخانی بیش از 100 هزار نفر دنبال کننده پیدا کرد.

دستگیری الهام عرب

الهام عرب  بعد از جنجال‌های فراوان و قول‌هایی که به عوامل برنامه ماه عسل داده بود مدتی به فعالیت مشغول نشد و خبری از او نبود.

اما با گذشت مدتی وی صفحه خود را از حالت خصوصی باز کرد و به روند قبلی خود برگشت. او عکس‌های خود را که به عنوان مدل پوشاک بود پخش کرد.

وی در همه عکس‌ها بدون حجاب ظاهر شد. اما اصلی‌ترین دلیل بازداشت وی منتشر کردن عکس‌های خود با لباس‌های عروسی بود. الهام عرب در سال 1395 به همراه دیگر مدل‌ها بازداشت شد.

مطلب مشابه: بیوگرافی مهناز اسرافیلی مدل و آرایشگر معروف؛ درباره زندگی شخصی و مهاجرت او

الهام عرب در دادگاه

الهام عرب در دادگاه

الهام عرب بعد از دستگیری در جلسه کنفرانس مطبوعاتی دادستانی با مقنه حضور پیدا کرد حتی دستانش را با دستکش مشکی پوشانده بود.

او در آغاز اعلام کرد که داوطلبانه در آنجا حاضر شده تا با انتقال تجربیاتش به دیگر زنان، آنها را از مرتکب شدن به اشتباهی که خودش انجام داده منع کند.

الهام گفت: من فکر می‌کنم همه انسان ها عاشق زیبایی و شهرت هستند و دوست دارند دیده شوند،  اما مهم این است که به چه قیمت می خواهند دیده شوند و در مقابل دیده شدن چه چیزهایی را از دست می دهند.

بازیگران سینما نیز دیده می شوند اما چیزی را از دست نمی‌دهند و حتی بسیاری از ارزش هایشان را هم حفظ می کنند اما یک مدل به تناسب این کار حجابش را از دست می دهد و شناخت و مشهور بودنش در ازای از دست دادن آبرویش است. الهام عرب در ادامه صحبت‌هایش در حضور دادستان تهران گفت: شبکه اینستاگرام یکی از مهمترین ابزارها برای به انحراف کشیده شدن جوانانی است که گمان می‌کنند مدل شدن و انتشار تصاویرشان در اینترنت، یک موفقیت است.

در حالی که همه دختران آرزوی ازدواج و تشکیل خانواده دارند، اما همه می‌دانند که مردان و پسران اگرچه ممکن است با دختران این‌چنینی مرتبط شوند، ولی هرگز مایل به ازدواج با آنها نمی‌شوند. الهام گفت: شرکت ها و کمپانی های مدلینگ که به صورت زیرزمینی فعالیت میکنند هیچ پولی به مدلینگ ها پرداخت نمی‌کنند و فقط از آنها می‌خواهند که برای تبلیغ برندها حجاب را کنار بگذارند و لباسهایی که آنها می‌گویند را بپوشند و عده ای از این شرکتها نیز حتی پیشنهادات بی شرمانه ای نیز میدهند.

مدتی از این موضوع گذشت و طرفداران وی این شایعه را پخش کردند که وی دستگیر شده است و در زندان اوین است. بعد ها خوداعلام کرد که دستگیر نشده و کاملا آزاد است.

مغازه داری

مغازه داری

الهام عرب بعد از جنجال هایی که داشت تصمیم گرفت در یکی از پاساژهای خیابان هفت‌ حوض تهران مغازه لباس‌ فروشی باز کند.

وی مدتی به این کار مشغول بود و تبلیغات محصولاتش را انجام میداد. مدتی بعد با بازیگر معروف ایرانی سحر قریشی به تبلیغات یک مزون دعوت شد اما این‌ بار تمام نکاتی که قبلا رعایت نکرده بود را رعایت کرد.

مطلب مشابه: بیوگرافی ربکا قادری مدل جذاب ایرانی؛ درباره زندگی شخصی و عمل های زیبایی متعدد

زندگی شخصی و ازدواج

زندگی شخصی و ازدواج

الهام عرب در ایران ازدواج کرد اما هرگز هویت همسر او فاش نشد. حاصل این ازدواج دختری به نام نیلا است. دختر وی هم اکنون 9 ساله است. الهام با انتشار پستی درباره تولد دخترش نوشت: دختر عزیزم، ضربان قلبم، نفسم پا به پای کودکیت با تو راه می روم و با تو بهترین و زیباترین روزهای زندگیم را سپری می کنم. تمام تلاش خود را می کنم تا زندگی ایده آلی برای نیلا بسازم. چون هیچ عشقی مانند عشق مادر به فرزند وجود ندارد و من تمام عشقم و وجودم را نثار دخترم می کنم. اما ازدواج الهام سرانجامی نداشت و مدتی بعد به جدایی ختم شد. اما الهام آن قدر به دخترش علاقه مند است که در یکی از استوری هایش اینگونه مینویسید: آن قدر دوستت دارم که اگر به عقب برگردم با این که می دانم کار اشتباهی است، اما باز هم گذشته را تکرار می‌کنم.

مهاجرت به دبی؛ کاری دردناک برای الهام

مهاجرت به دبی؛ کاری دردناک برای الهام

الهام عرب برای این که بتواند راحت تر زندگی کند تصمیم به مهاجرت گرفت. وی بعد از دریافت پاسپورتش به دبی مهاجرت کرد.

اما این مهاجرت برای وی خیلی دردناک بود به این دلیل که نمیتوانست دخترش نیلا را با خود ببرد. طبق قانون دخترش تا زمانی که 18 ساله نشده نمیتواند بدون اجازه پدرش ایران را ترک کند. البته دختر الهام چندین بار برای مدت کوتاه با وی بوده است و هم اکنون در تهران پیش پدرش زندگی میکند.

مطلب مشابه: بیوگرافی الناز نوروزی مدل ایرانی؛ از زندگی شخصی تا کارهای هنری و بازی در فیلم هندی

موفقیت الهام در دبی

موفقیت الهام در دبی

الهام عرب بعد از مهاجرت دردناکش به دبی به حرفه خود یعنی مدلینگ مشغول شد. او با برند‌های مشهوری به فعالیت پرداخت و توانست در مدت کوتاهی درآمد های زیادی از این راه بدست آورد.

الهام با یکی از بزرگترین فروشگاه های فروش لباس عروسی در دبی دعوت به همکاری شد. موفقیت های وی هم اکنون نیز بیشتر وبیشتر شده است و حتی در دیر کشور ها همچون ترکیه نیز به فعالیت مشغول است.

الهام عرب و عرفان علیرضایی

الهام عرب و عرفان علیرضایی

عرفان علیرضایی یکی از کمدین های معروف ایران است که در شبکه های اجتماعی دابسمش های خنده‌داری منتشر میکند. او در سال 1396 در برنامه خندوانه رامبد جوان حضور پیدا کرد و در استند‌آپ کمدی بسیار خوب عمل کرد، اما به موفقیت زیادی نرسید.

اما عرفان با کمک الهام عرب توانست اسمی برای خود دست و پا کند و به یکی از کمدین های معروف ایران تبدیل شود. عرفان و الهام کلیپ های طنز زیادی با هم درست کردند که باعث شد هر دو از قبل تر معروف شوند. 

عرفان علیرضایی در یکی از لایوهای خود این موضوع را اعلام کرده که من به کمک الهام عرب شناخته شدم و از او بسیار ممنون هستم. او به من در طراحی کلیپ‌ها و ویدئوها کمک کرد تا بتوانم خروجی خوبی داشته باشم. الهام تجربیات خود را در اختیار من گذاشت و من هم سعی کردم از آن ها به نحو احسنت استفاده کنم.

مطلب مشابه: بیوگرافی شرمینه شهریور مدل ایرانی؛ درباره زندگی شخصی و در آمد او از یوتیوب

پیام تولد الهام عرب برای دخترش

پیام تولد الهام عرب برای دخترش

الهام با انتشار پستی در تولد دخترش نوشت: تولدت مبارک زیباترینم. هر روز بیشتر به این پی میبرم که تو بهترین هدیه‌ای بودی که خدا به من داده. تو نمیدونی که مادر بودن چه لذتی داره. خداروشکر میکنم برای بودنت، برای مهربانیهایت، صبوریهایت، و وصف حال الان من کاری غیرممکن است. بدان که قدر تمام زیبایی های این دنیا که البته قابل شمارش نیست دوستت دارم.

من عرب هستم!

من عرب هستم!

الهام عرب در محرم سال 1395 با انتشار عکسی از عزاداری امام حسین (ع) نوشت: دوستان گلم من عرب مصر و شیعه هستم، ما عزاداری می کنیم واسه امام حسین اما شکل عزاداریمون خیلی ساده تره و اصلا از خونه بیرون نمیایم، زیارت عاشورا میخونیم.

مطلب مشابه: بیوگرافی نیلوفر بهبودی مدل جذاب ایرانی؛ درباره دستگیری و مهاجرت از ایران و زندگی شخصی او

غم دوری الهام از دخترش

غم دوری الهام از دخترش

الهام عرب در واکنش به دوری بلند مدت از دخترش نوشت: چهار سال شد که ازت دورم، نمیتونم بگم ناراحت نیستم، نمیتونم تظاهر کنم نمیتونم جلوی اشکامو بگیرم وقتی عکساتو میبینم زوم میکنم رو دستات میبینم دارن رشد میکنن هنوز یادمه وقتی تو بیمارستان بدنیا آوردمت برای بار اول که دیدمت با اون دستای کوچولوت ، بزرگ شدنتو دارم از دست میدم اما بدون من دست نمیکشم حتی اگه تمام دنیا برخلاف من باشه برای داشتن تو صبر میکنم ،نمیجنگم ،چرا که به حکمت او مطمئنم میدانم بهترینها را برای من میگزیند با تمام وجود میسپارمت به او که میدانم بیشتر از همه حواسش بهت هست بدون مامان الهام خیلی دوست داره. خدا بدون منتظر سورپرایزای قشنگت هستم. ممنون که همیشه بهترین بنده هات رو سر راه من قرار میدی ممنون که نیلای منو هر چند از من دوره داری انقدر غنی از خانواده بار میاری. در جدیدترین عکس های منتشر شده در پیجش الهام بعد از 4 سال با کمک خانواده‌اش توانست دخترش نیلا را ببیند.

درآمد الهام عرب

درآمد الهام عرب

الهام عرب در دبی آزادانه فعالیت های مدلینگ خود را انجام می دهد و تقریبا تمام درآمد خود را از طریق مدلینگ به دست می آورد؛ البته فروشگاهش در تهران همچنان دایر است. 

این مدل خوش چهره و جذاب ایرانی تا به حال با برند های مدلینگ مختلف و آژانس ها و شرکت های متفاوتی در دبی همکاری کرده است.  

هم چنین همان طور که گفتیم این مدل زیبا و جذاب ایرانی مدل لباس عروس نیز است، با توجه به این که حرفه‌ی مدلینگ پروژه ای است درآمد مدل ها در این شغل متفاوت است. وی می گوید تمام خرج سفرش را شرکت های عربی میدهند و الهام فقط به عنوان مهمان دعوت میشود. وی میگوید: از من استقبال زیادی صورت می گرفت چه در دبی چه در ترکیه هوای من رو دارن و نمیزارن سختی بکشم.

مطلب مشابه: بیوگرافی کیمیا حسینی مدل زیبای ایرانی؛ درباره زندگی شخصی و شغل وی

الهام عرب در فضای مجازی

الهام عرب در فضای مجازی

الهام عرب چندین بار پیج اینستاگرام خود را بسته و دوباره باز کرده است. هم اکنون الهام در اینستاگرام به فعالیت میپردازد و بیش از 100 هزار دنبال کننده دارد. وی بیشتر عکس های شخصی و کاری خود را منتشر کرده و بعضی اوقات تبلیغات نیز انجام میدهد.

الهام زندگی‌ای به شدت لاکچری دارد که میتوانیم طرز زندگیش را در پیج شخصیش ببینیم،  همچنین الهام از سفر های خودش ولاگ نیز تهیه میکند.

مطالب مشابه را ببینید!