الکل باعث افزایش حس گرسنگی و چاق شدن می شود

e1484392068768

الکل عوارض زیادی برای سلامتی دارد. مشروبات الکی مغز را در حالت ضعف قرار می دهند که باعث افزایش حس گرسنگی در فرد مست می شود.

 

الکل مغز را در حالت ضعف قرار میدهد

با مصرف الکل احتمال ابتلا به سرطان بیشتر می شود. خیلی از سرطان ها مانند سرطان سینه، سرطان دهان, سرطان کبد، سرطان روده بزرگ، سرطان حنجره، سرطان روده کوچک و روده بزرگ با مصرف الکل می آیند. نکته جالب این تحقیق آن است که افزایش احتمال این سرطان ها تنها برای افراد معتاد به الکل ذکر نشده بلکه مصرف هر اندازه از آن توسط انسان می تواند احتمال ابتلا به سرطان را در مصرف کننده بیشتر کند.
مصرف الکل مشکلات عصبی، زوال عقل و سکته مغزی را به دنبال دارد، برای گروهی از مردم مشکلات قلبی و عروقی به همراه دارد و خطر ابتلا به فشار خون بالا و فیبریلاسیون دهلیزی را بالا می برد. اضطراب ، افسردگی و خودکشی های ناشی از آن در افرادی که الکل مصرف می کنند، بیشتر دیده می شود، سوءتغذیه، بیماری کبدی، هپاتیت الکلی و سیروز کبد و آسیب دائمی به مغز نیز ازجمله عوارضی است که در دراز مدت سراغ فرد می آید.

ضعف مغز با مصرف الکل

متخصصان دریافته اند که الکل مغز را در حالت ضعف قرار می دهد و باعث افزایش حس گرسنگی می شود.

در این بررسی الکل در موش علائمی را در مغز فعال کرده که به بدن می گوید غذای بیشتری لازم دارد.

1 e1484392054349

مصرف الکل باعث تمایل بیشتر به غذا و افزایش حس گرسنگی میشود

متخصصان انگلیسی که این نتایج را در نشریه “نیچر کامیونیکیشنز” گزارش کرده اند معتقدند همین مساله احتمالا در مورد انسان هم صدق می کند.

الکل باعث افزایش فعالیت نورونی به نام “ای جی آر پی” شده و اینها سلول های عصبی هستند که موقع گرسنگی فعال می شوند.

در این مطالعه محققان موسسه “فرانسیس کریک” برای سه روز مقدار زیادی الکل به موش ها دادند و موش ها با مصرف الکل بیش از میزان معمول غذا خوردند.

بنابر این گزارش، الکل خود حاوی مقدار زیادی کالری است و در حال حاضر حدود دو سوم بزرگسالان در انگلیس اضافه وزن دارند یا بیش از حد چاق هستند.

پروفسور “سر ایان گیلمور” از موسسه Alcohol Health Alliance UK می گوید:الکل مسئول بیش از 60 نوع بیماری است و کسانی که عادت به نوشیدن الکل دارند خود را در معرض خطر حتی بیشتری قرار می دهند. به علاوه احتمال خوردن غذاهای ناسالم هم بیشتر می شود.

وی افزود:الکل و چاقی عامل 90 درصد موارد مرگ ناشی از نارسایی کبد است.

حس گرسنگی با مصرف بی رویه الکل بیشتر می شود

مطالب مشابه را ببینید!