مجله تاپ‌ناز‌

الگوی دامن کلوش + آموزش دوخت دامن کلوش زیبا

در این بخش تاپ آموزش مرحله به مرحله کشین الگوی دامن کلوش با روش دوخت دامن کلوش را با الگوی کشیده شده قرار داده ایم و می توانید یک دامن زیبای کلوش بدوزید.

دامن کلوش یکی از انواع دامن زیبا و راحت است که میان خانم ها بسیار طرفدار دارد و شما می توانید خیلی راحت الگوی دامن کلوش را در منزل بکشید و سپس با این الگو یک دامن کلوش زیبا بدوزید.

خیاطی کردن با الگو یکی از روش های قدیمی برای دوخت لباس است و شما می توانید با کمک الگو و یا بدون استفاده از الگو لباس های زیبایی را در منزل بدوزید.

الگوی دامن کلوش زیبا و آموزش دوخت

دامن گلوش یکی از انواع دامن یا تن پوش های شیک و جذاب می باشد و شما می توانید این دامن را با رسم الگو بدوزید.

الگوی دامن کلوش

روش رسم الگو دامن کلوش

در ابتدا پارچه را از قسمت طول تا نمایید تا شکل مربعی پیدا کند و سپس قد دامن و دور کمر را اندازه بگیرید و از گوشه مربع شروع به اندازه گیری کنید و در چند نقطه قد دامن رات باید اندازه گیری کنید و تمام این نقاط را به صورت هلالی شکل با کمک مداد به هم وصل کنید و با کمک قیچی برش بزنید.

در این مرحله از باید اندازه دور کمر را بر عدد ۴ تقسیم کنید سپس عدد بدست آمده را با عدد ۲ جمع کنید. به عنوان مثال اگر دور کمر برابر با ۷۲ است باید یک چهارم این عدد را محاسبه کنید و سپس با عدد ۲ جمع نمایید که یک چهارم ۷۲ برابر است با ۱۸ جمع عدد ۱۸ با عدد ۲ نیز با عدد ۲۰ برابر است.

از راس مربع که اندازه بلندی دامن تمام کلوش را محاسبه کردید اندازه گیری ۲۰ سانتی را شروع کنید و در چند نقطه علامت هایی را بزنید و همه این نقاط را به صورت هلال به یکدیگر وصل کنید و با کمک قیچی برش بزنید توجه داشته باشید که این قسمت برش دور کمر است. همچنین در هنگام دوخت دامن کلوش باید در قسمت دولای باز پارچه جا برای دوخت زیپ نیز در نظر بگیرید.

الگوی دامن کلوشالگوی دامن کلوش

در این مطلب تاپ ناز آموزش رسم الگوی دامن کلوش و روش دوخت آن را مشاهده کردید و در نهایت امیدواریم که از نتیجه کار راضی باشید.در بخش های دیگر سایت آموزش دوخت مقنعه کراواتی و پاپیون پارچه ای را هم بخوانید.

مطالب مشابه را ببینید!