مجله تاپ‌ناز‌

املت قارچ | آموزش طرز تهیه غذای ساده و مقوی املت قارچ

آموزش طرز تهیه املت قارچ

املت قارچ غذایی خوش طعم است که در بسیاری از کشورهای آسیایی به عنوان یک صبحانه کامل و مقوی میل می شود. می توانید صبح زمستانی خود را با خوردن این املت بی نهایت خوشمزه شروع کنید و در اول روز انرژی مضاعفی داشته باشید.

 

مواد لازم

  • تخم مرغ 8 عدد
  • فلفل هندی قرمز کوچک خرد شده 1 عدد
  • پیازچه کوچک خرد شده 6 عدد
  • روغن بادام زمینی 2 قاشق غذاخوری
  • سبزی دلخواه برای تزیین غذا

املت قارچ

طرز تهیه

4 تخم مرغ را درون کاسه ای بشکنید و نصفی از پیازچه و نصفی از فلفل خرد شده که دانه های آن را دور ریخته اید را اضافه کنید و با یک چمگال این مخلوط را خوب هم بزنید.

یک تابه گود را روی دمای توسط گاز قرار دهید و نصفی از روغن را درون این ماهیتابه بریزید و سپس تابه را تکان دهید تا روغن تمام سطح درون آن را بپوشاند.

حالا تخم مرغ را درون تابه بریزید، تابه را کمی به صورت چرخشی، تکان بدهید تا مخلوط تخم مرغ، تمام سطح تابه و اطراف آن را به میزان یک سانتی متر بالا بیاید.

نصفی از قارچ را بر روی مخلوط تخم مرغ بریزید. بگذارید تا به مدت 30 ثانیه بر روی حرارت پخته شود تا هنگامی که سطح زیرین آن خودش را بگیرد و سفت تر شود. سپس املت را از وسط بر روی هم تا کنید.

سپس ماهیتابه را خم کنید تا تخم مرغ هایی که هنوز پخته نشده اند و مایع می باشند، در گوشه آن جمع شوند و بگذارید که تا 30 ثانیه بر روی حرار باقی بماند.

حالا املت را برگردانید تا طرف دیگر آن هم به مدت 30 ثانیه پخته شود و به رنگ طلایی روشن در بیاید.

املت را درون یک ظرف دربسته بگذارید تا گرم بماند. این کار را با تخم مرغ، فلفل، پیاز، روغن و قارچ خای باقی مانده هم تکرار نمایید.

املت ها را از وسط برش بزنید و می توانید روی آنها را با سبزی دلخواه خود تزیین کنید و کمی سس سویا هم بر روی آنها بریزید و حالا می تواند این غذای خوشمزه را میل کنید.

امیدواریم از طعم املت با قارچ لذت برده باشید در بخش های دیگر طرز تهیه املت گوجه و ریحان و طرز تهیه املت بادمجان و گوجه فرنگی را هم بخوانید.

مطالب مشابه را ببینید!