مجله تاپ‌ناز‌

بیوگرافی امیرحسین آرمان | عکس های امیرحسین آرمان و همسرش و زندگی شخصی

بیوگرافی امیرحسین آرمان

امیرحسین آرمان بازیگر سینما و تلوزیون متولد 14 ابان سال 1361 در شهر تهران است. او مدرک طراحی داخلی دارد و در کلاس های بازیگری مصطفی اسکویی شرکت کرده است.

امیرحسین آرمان

نخستین تجربه بازیگری امیرحسین آرمان

نخستین تجربه بازیگری او در فیلم ازدواج به سبک ایرانی به کارگردانی حسن فتحی در سال 83 بود. او پس از این فیلم در چندین فیلم سینمایی دیگر از جمله فیلم صد سال به این سال ها ایفای نقش کرد که در این فیلم بسیار خوش درخشید. پس از این فیلم در فیلم های نازنین، در امتداد شهر، شیفت شب، یک حبه قند و … هم ایفای نقش کرد.

امیرحسین آرمان

بازی در سریال کیمیا و مشهور شدن

سرانجام با حضور در سریال های تلوزیونی کیمیا به کارگردانی جواد افشار و پریا کاری از حسین سهیلی زاده به اوج شهرت خود رسید.

امیرحسین آرمان

ازدواج و همسرش

او هنوز مجرد است و ازدواج نکرده است و البته به عشق اعتقاد دارد و عاشق هم شده است.

امیرحسین آرمان

خوانندگی امیرحسین آرمان

او خوانندگی هم می کند و خوانندگی را از سال 82 با ترانه به سوی تو آغاز کرده است و تا به حال 6 آهنگ از خود منتشر کرده است. او اجراهای زنده در محافل هنری و تلویزیونی را هم در کارنامه اش دارد که از میان آنها می توان به اجرای زنده ترانه هایش در جشن منتقدین سینما اشاره کرد که نخستین اجرای زنده او حساب می شوند.

امیرحسین آرمان

او قطعه ترفند که تیترژ برنامه فرمول یک بود را با آهنگسازی امیرعلی بهادری و ترانه احمد امیرخلیلی در برنامه علی ضیا خوانده است.

امیرحسین آرمان

گفتگو با امیرحسین آرمان

ازچه سالي وچه شد كه نام اميرحسين آرمان ميان نام بازيگران نام آشناي كشور قرار گرفت؟
امیرحسین آرمان: سال1381 بود. با شركت در كلاس‌هاي مرحوم مصطفي اسكويي فن بازيگري را آموخته و سال 83 بود كه به‌طور حرفه‌اي وارد عرصه سينما شدم. «ازدواج به سبك ايراني » كاري از حسن فتحي نخستين فيلمي بود كه در آن نقش‌آفريني كردم.

امیرحسین آرمان

آموختن آكادميك بازيگري چقدر در موفق بودن يك بازيگر مؤثراست؟
امیرحسین آرمان: كشش به سوي اين حرفه اگر در ذات فرد باشد با به بالفعل شدن منجر به موفقيت مي‌شود. تكنيك بازيگري آموختن، به حتم به بهبود نقش آفريني كمك مي‌كند ولي لزوم كار نيست و بي‌آموزش نيز مي‌توان بازيگر موفقي بود كه نمونه از اين دست بسيار است.
 بين علاقه و توانايي تفاوت بسياري است.داشتن قدرت بازيگري و توان آن ركن اصلي است كه بايد به آن رسيد، وقتي به اين نقطه رسيدي آسوده نقش‌آفريني مي‌كني و با مخاطب ارتباط برقرارخواهي كرد و به مرور اين جنس از نقش‌آفريني و ارتباط با مخاطب عميق‌تر و سريع‌تر نيز مي‌شود كه رسيدن به مرز دلچسب بودن از ديد تماشاگر از آمال هر بازيگري است كه نشان از قدرت بازيگري وي دارد.
امیرحسین آرمان درحالي از تكنيك‌هاي آموزشي بازيگري مي‌گويد كه معتقد است به خاطر فرد خاص يا ديده شدن بازيگر نشده است بلكه هميشه در وجودش حس خوبي نسبت به حرفه بازيگري داشت كه درنهايت آن را به هدف مبدل كرد و به آن رسيد. رسيدني كه درابتداي راه خوب گام برداشته است و اگر چنين ادامه دهد نام آشناتر از اين كه اكنون است در سينما خواهد بود. 

    امیرحسین آرمان

وقتي مقابل دوربين قرار مي‌گيريد چگونه غرق نقشي مي‌شويد كه شما نيست ولي چنان ساده برخورد مي‌كنيد كه گويي شما هماني هستيد كه در فيلم است؟
امیرحسین آرمان: بايد نقش را شناخت واين شناخت با مطالعه شكل مي‌گيرد. مطالعه مردم كه به اصل مردم شناسي برمي‌گردد. مطالعه توانايي‌ها كه به قدرت خود و شناخت ازخود داريد و بايد خود را به دقت از توان جسمي و كلامي و… درآينه خوب نگاه كرد تا نقش خوب آفريد، نقشي كه ارتباط با مخاطب را راحت برقرار كند.

 مطالعه ديگر چگونه مواجه شدن با نقش است، اين‌كه چگونه به نقش بنگري و ازچه زاويه‌اي به دنياي آن ورود داشته باشي كه طبيعي‌ترين بازيگري را شكل‌دهي كه به دل تماشاگر بنشيند در اين فضا نحوه فيلمبرداري و كارگرداني نيز نقش مؤثري دارد و اين سه ضلع مثلث كه از بازيگر شروع شده و با تأثيرات هدايت كارگردان و تجهيزات فيلمبرداري به هم متصل مي‌شود ستون‌هاي يك هنرآفريني موفق است.

امیرحسین آرمان

چرا گيشه‌ها كم فروش شدند و تماشاچيان مشتاق بي‌اشتياق؟
امیرحسین آرمان: بايد  ريشه‌اي نگاه كرد تا ريشه‌اي مشكل حل شود. كمبود سوژه‌هاي اثرگذار، تعداد كم سينماها، بي‌توجه‌اي به خواسته مردم و… باعث كم شدن صف كشيدن‌هاي مردم براي ديدن يك فيلم سينمايي است درحالي كه سابقه نشان داده است اگر فيلم خوب ساخته و اكران شود مردم با همان اشتياق براي ديدن مي‌آيند و ركود فروش گيشه‌ها از بين مي‌رود. اين‌كه فيلم‌هاي مناسب براي اكران با مانع مواجه مي‌شوند يكي ديگر از مشكلات سينماي امروز است.

امیرحسین آرمان

ازميان سينما و تلويزيون كدام براي «آرمان» هدف است؟
 امیرحسین آرمان: تاكنون به صورت جدي به تلويزيون فكر نكرده‌ام ولي درهاي ورود به اين دنيا را نبسته و شايد روزي با حضوري بيشتر دراين فضا كاركردم.

امیرحسین آرمان

نقطه اوج ازديدگاه كنوني «آرمان» به عنوان يك بازيگر جوان كه با انتخاب‌هاي سنجيده تاكنون موفق جلوه كرده است چيست؟
امیرحسین آرمان: هرفردي دردنياي حرفه‌اي خود ايده‌آلي دارد و مقصودي، وقتي كه پا دراين عرصه هنري گذاشتم هدفگذاري‌هايي كرده بودم كه به‌هم‌ريختگي سال های اخير سينما نقطه‌هاي تعيين شده‌ام را تغييرداد ولي اين به‌هم ريختگي ريتم و كند شدن مسير رشد باعث تغيير مسيرم نشد بلكه موجب شد مقاوم‌تر به سوي هدف حركت كنم و آن رسيدن به جايگاه خوب بازيگري در نگاه مردم والبته خودم است كه تا خود از خود راضي نباشي موفقيت به سوي تو حركت نمي‌كند.

امیرحسین آرمان

امیرحسین آرمان در کنار فاطمه معتمدآریا

امیدواریم بیوگرافی امیرحسین آرمان بازیگر خوب کشورمان مورد توجه شما عزیزان قرار گرفته باشد.

بخوانید : بیوگرفی عباس غزالی

مطالب مشابه را ببینید!