مجله تاپ‌ناز‌

نحوه انتخاب لباس افراد لاغر (نکات انتخاب لباس مردان و زنان لاغر اندام)

نحوه انتخاب لباس خانم های و آقایان لاغر

حتما نباید برای انتخاب لباس مناسب به سمت برندهای گران قیمت بروید، شما اگر ویژگی های اندام و استایل خود را بشناسید و متناسب با آن لباس انتخاب کنید، شیک پوش خواهید بود. افراد خیلی لاغر هم مثل افراد خیلی چاق دچار مشکلات متفاوتی هستند، این افراد باید لباس های خود را به گونه انتخاب کنند که اندام لاغر و ظریف آنها را پنهان کرده و اندامی پر تر به نمایش بگذارد. به همین دلیل آشنایی با اصول درست انتخاب لباس بسیار کمک کننده است. شما حتی ممکن است اندام خوبی هم داشته باشید اما با انتخاب لباس نادرست، باعث خراب کردن جذابیت اندام خود شوید.

اگر وقت و انرژی کافی برای درست کردن اندام خود ندارید و فکر میکنید لاغری ابهت شما را پایین آورده است، میتوانید با مطالعه این مقاله لباس های خود را طوری انتخاب کنید که چاق تر از چیزی که هستید به نظر بیاید. این مقاله حاوی نکاتی در مورد نحوه انتخاب لباس افراد لاغر است، پس در ادامه همراه ما باشید تا نحوه انتخاب لباس برای آقایان و خانم ها لاغر را به صورت جداگانه برای شما شرح دهیم.

نحوه انتخاب لباس مردان لاغر

لاغر بودن اندام و قد بلند میتواند یک عیب یا یک مزیت باشد. این به خود فرد بستگی دارد که چگونه میخواهد از اندام خود استفاده کند. اگر جزو افراد لاغری هستید که دوست دارند کمی پر به نظر برسند بهترین راه حل رفتن به باشگاه و ورزش کردن است تا ماهیچه بسازید، اگر فرصت این کار را ندارید، به این نکات توجه کنید:

نحوه انتخاب لباس افراد لاغر (نکات انتخاب لباس مردان و زنان لاغر اندام)

بعضی لباس ها لاغری شما را به صورت ضعف نشان میدهند!

شما باید از پوشیدن لباس هایی که بدن شما را از نظر فیزیکی ضعیف نشان میدهند اجتناب کنید. بدترین گزینه برای افراد لاغر، انتخاب لباس هایی بزرگ است. کسانی که لاغر هستند میخواهند با به تن کردن لباس هایی آزاد به مخفی کردن استخوانی بودنشان بپردازند که کاملا اشتباه است. البته استفاده از لباس های خیلی تنگ هم درست نیست. شما باید تعادل را رعایت کنید و به سراغ لباس هایی بروید که کمی گشاد باشند و حالتی عادی برای به نمایش گذاشتن بدن شما داشته باشند.

شما باید هنگام انتخاب کردن لباس حتما به سرشانه ها و آستین های لباس توجه داشته باشید. سرشانه های لباس انتخابی باید قشنگ در موقعیت خودش روی شانه قرار بگیرد و آستین ها نباید خیلی تنگ یا گشاد باشند. از شلوارهای جین خیلی تنگ هم پرهیز کنید زیرا پای شما را کوچکتر نشان خواهد داد، اکسسوری مناسب شما میتواند یک کیف یا ساعت مچی و اکسسوری های کوچک باشد. اگر همین موارد را رعایت کنید قطعا ظاهری بهتر از قبل خواهید داشت.

دقت در آیتم های انتخابی

تغییری که استفاده از آیتم های کوچک میتوانند در ظاهر شما به وجود بیاورند را دست کم نگیرید. استفاده از سویشرت، ژاکت و کت های مردانه باعث عضلانی و تو پر نشان دادن شخص با پهن تر نشان دادن شانه های او شده و ظاهری با ابهت و مردانه به او میدهد.

استفاده از پوشش چند لایه

برای این که بدن حجیم تری به نمایش بگذارید، ساده ترین راه استفاده از چند لباس روی هم میباشد. البته برای این کار حتما نباید تعداد زیادی لایه ضخیم روی هم پوشیده و خود را اذیت کنید. شما میتوانید از پارچه های نازک و سبک استفاده کنید. بهترین انتخاب برای این کار پارچه های الیاف نخی هستند. همچنین استفاده از پارچه های بافت دار مثل فلانل، پشم، مخمل، جین و … هم خوب است.

مطلب مشابه: راهنمای انتخاب لباس طبق فرم بدن و همچنین رنگ پوست به صورت اصولی

توجه به یقه لباس

برای داشتن ظاهری جذاب تر در انتخاب یقه لباس خود دقت کنید. اگر فردی لاغر هستید، طبیعتا گردنی لاغر هم دارید و باید لباسی انتخاب کنید که دور گردن شما را بگیرد. همچنین باید از طرح و رنگ هایی استفاده کنید که باعث ایجاد خطای دید شده و به بدن را درشت تر نشان میدهند. از جمله این رنگ ها، رنگ های پاستیلی یا رنگ هایی روشن مثل سفید است. در خصوص طرح هم استفاده از تی شرت هایی با طرح راه راه افقی گرینه مناسبی میباشد. این طرح به پر نشان دادن شما کمک میکند. همچنین میتوانید از پارچه های چهارخانه هم کمک بگیرید.

انتخاب کفش

برای افراد لاغر و قد بلند، استفاده از کفش های نوک گرد تناسب آنها را به هم میزند. برای به وجود آوردن توازن نوک کفش شما بهتر است چهارگوش باشد یعنی کفش های رسمی انتخاب بهتری برای شما میباشد و استفاده از کفش های نوک گرد اسپرت باعث به هم خوردن استایل شما خواهد شد پس در انتخاب کفش دقت کنید.

استفاده از کت تک

شما به عنوان فردی لاغر و بلند قد، خوب است کتی را انتخاب کنید که بلندی دقیقه تا میانه باسن شما داشته باشد و بدن شما را عریض تر نشان بدهد. همچنین رنگ آن خوب است روشن باشد. استفاده از کت های خط دار افقی تاثیر مثبتی روی استایل شما خواهد داشت. شما میتوانید به سراغ کت های دو دکمه ای بروی زیرا بلندی تنه شما کافی است و کمی حجم به شما میدهد.

نحوه انتخاب لباس افراد لاغر (نکات انتخاب لباس مردان و زنان لاغر اندام)

نحوه انتخاب لباس خانم های لاغر

از نظر استایل که بخواهیم برسی کنیم به جرت میتوان گفت که زنان لاغر طرفداران زیادی داشته و کمپانی های بسیار دست به طراحی لباس برای این افراد زده اند. اما معمولا افراد از اندامشان راضی نیستند. افراد لاغر به دنبال چاق شدن بوده و افراد چاق هم میخواهند لاغر شوند. آشنایی با نحوه انتخاب لباس میتواند شما را به استایل مورد نظرتان برساند. قوانین به خصوصی برای لباس پوشیدن افراد لاغر وجود دارد. با به کار بردن دقت کافی میتوانید تو پر به نظر برسید و این موضوع باعث استایل منحصر به فرد شما میشود. در ادامه نکاتی را برای انتخاب لباس مناسب در اختیار شما قرار میدهیم.

انتخاب لباس های شلوغ

اگر دنبال راه حلی بی دردسر و آسان برا تو پر نشان دادن بدن خود هستید به سراغ لباس های چین دار و طرح های شلوغ بروید. اکثر این لباس ها مناسب مهمانی ها بوده و باید در انتخاب آنها دقت شود. برای پر به نظر رسیدن بالا تنه، لباس هایی که دارای یقه های چین دار یا پاپیون و همچنین گل دار هستند انتخاب کنید. برای افراد لاغر استفاده از دامن های پیلی وکلوش هم مناسب است.

پنهان کردن گردن

برای این که گردن لاغر شما توی چشم نباشد، از یقه هفتی استفاده نکنید. لباس های یقه هفت باعث لاغر تر نشان دادن شما شده و حتی قد شما هم بلند تر نشان میدهد. به صورت کلی استفاده از لباس هایی که باعث پوشیدن سینه و گردن شما میشود انتخاب مناسبی است. مثلا وجود یک شال دور گردن یا یقه اسکی مناسب است. اگر به کت علاقه دارید، استفاده از کت های اسپرت هم توصیه میشود.

به سایز خود لباس و قسمت های مختلف آن دقت کنید

همانطور که در قسمت آقایان هم گفتیم، لباس شما نباید خیلی تنگ باشد و اندام استخوانی شما را نشان دهد و در عین حال اگر خیلی گشاد باشد شما را لاغر تر از چیزی که هستید نشان خواهد داد. لباس های چسبان دقیقا همین کار را انجام میدهند مخصوصا اگر رنگ تیره ای داشته باشند. به همین دلیل است که پیشنهاد میکنیم دور سایز لباس را برای پوشش لاغری خود خط کشیده و لباسی سایز خودتان تهیه کنید.

اگر میخواهید پیر نشان داده نشوید، به سراغ لباس های شل و گشاد نروید، این کار اعتماد به نفس شما را خیلی پایین می آورد. سرشانه لباس باید دقیقا روی شانه باشد، در غیر این صورت برای شما بزرگ است و به استایل شما صدمه بدی میزند. همچنین بدانید که آستین های گشاد دستان شما را لاغر و نازک نشان میدهد و به همین جهت باید به آستین لباس انتخابی هم توجه داشته باشید.

لباس آستین داری را انتخاب کنید که بخش های مختلف دست شما را پوشانده و آن را استخوانی نشان ندهد. اگر جزو خانم های قد بلند هستید، استفاده از بلوزهای قد بلند باعث بلند قد تر نشان دادن شما خواهد شد. از بلوزهای قد متوسط انتخاب کرده و به آستین آن هم دقت کنید.

انتخاب شلوار

برای خانم های لاغر انتخاب شلوار مناسب مسئله بسیار مهمی است. استفاده از شلوار های چسبان برای بدن های خیلی لاغر توصیه نمیشود ولی اگر در قسمت پاها بدن شما حجم خوبی دارد میتوانید از شلوارهای کمی تنگ تر هم استفاده کنید. شلوار های متوسط انتخابی مناسب برای افراد لاغر با قدی بلند است.

زیاد تنگ بودن شلوارهای لوله تفنگی باعث نمایش بیشتر پاها شده و آنها را در مرکز توجه قرار میدهند، که این برای افراد لاغر اصلا انتخاب خوبی نیست. افراد لاغر و چاق میتوانند از شلوار های دمپا استفاده کنند. این شلوارها از قسمت زانو به سمت پایین گشاد میشوند . این گشادی برای بدن قوس زیبایی به وجود می آورد. اگر قد بلند دارید و میخواهید پای شما کوتاه تر نشان داده شود، از شلوارهای طرح دار هم میتوانید استفاده کنید.

به خطوط لباس ها توجه کنید

به طور کلی، افراد قد بلند نباید از لباس هایی با خط های عمودی استفاده کنند. این لباس ها حس قد بلند بودن به وجود می آورند و بدن شما را از نظر عمودی بلند تر میکنند. ولی اگر خط لباس ها افقی باشد به گزینه مناسبی برای افراد لاغر تبدیل شده و بدن آنها را با ایجاد خطای دید در افراد پر نشان میدهد.

رنگ لباس

خانم های لاغر هنگام انتخاب لباس به رنگ آن توجه ویژه ای داشته باشند. استفاده از لباس هایی با رنگ روشن برای خانم های لاغر توصیه میشود. رنگ تیره بدن را لاغر تر نشان داده و بیشتر برای افراد چاق مناسب است.

مطلب مشابه: راهنمای انتخاب لباس مناسب با توجه به رنگ پوست های مختلف

مطالب مشابه را ببینید!