مجله تاپ‌ناز‌

راهنمای انتخاب لباس زیر و موارد مهمی که باید بدانید

نکاتی برای انتخاب لباس زیر

انتخاب درست لباس زیر به اندازه لباس های دیگر و یا حتی بیشتر اهمیت دارد و می تواند در سلامت شما نقش داشته باشد و این موضوعی است که خیلی از افراد به آن توجهی نمی کنند. هرگز در انتخاب لباس زیر بی توجه عمل نکنید چرا که لباس زیر نامناسب می تواند به لباس های شما فرم ناماسبی دهد و از جذابیت ظاهری لباس های تان کم کند. جدای از این لباسی که نامناسب باشد در گذر زمان می تواند منجر به بروز آسیب ها و حساسیت های پوستی از جمله عفونت و قارچ در نواحی بدن تان شود. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا راهنمای عملی برای انتخاب لباس زیر مناسب بیان کنیم.

جنس لباس زیر

قبل از هر چیز بنکته مهم اینکه در انتخاب درست جنس لباس زیر دقت کنید. لباس زیر مناسب 100 % از جنس نخ بوده و این موضوع باعث جلوگیری از رطوبت و تعریق بدن می شود. الیافی که در ساخت لباس زیر استفاده می شود مثل پنبه ، کتان و کنف به علت خاصیت موئینگی تعریق بدن را به خود جذب می کنند و نه تنها مانع ایجاد بوی نامطبوع در پوست شده بلکه سبب خنکی پوست و بدن افراد می شود.

متاسفانه به علت تبلیغات اشتباه این باور وجود دارد که لباس های از جنس پلاستیک و یا نایلون و سایر الیاف مصنوعی مناسب ترند اما در واقعیت این گونه لباس ها در بلند مدت سبب ایجاد حساسیت پوستی می گردند و در واردی بروز عفونت های پوستی هم مشاهده شده است. قبل از خرید هر لباس زیری با دقت جنس و کیفیت آن را بررسی کنید چرا که لباس های ارزان قیمت نامرغوب که جنس نامناسبی دارند باعث آسیب هایی از قبیل کمر درد ، بیماری های پوستی مثل قارچ و عفونت و همچنین سبب خستگی ماهیچه های بدن می شود.

توصیه می شود خانم های هر روز لباس زیر خود را عوض کنند چون خطر ابتلا به خارش و قارچ های پوستی وجود دارد. قارچ های که در محیط های گرم و مرطوب رشد می کنند بنابراین بعد از استفاده از آب از دستمال کاغذی استفاده کنید و تعویض لباس زیر را به حمام رفتن بعدی موکول نکنید.

راهنمای انتخاب لباس زیر و موارد مهمی که باید بدانید

سایز لباس زیر

مسئله مهم دیگری که وجود دارد و به اندازه جنس لباس دارای اهمیت است سایز مناسب لباس زیر است. سایز تنگ لباس زیر زنانه (شورت) سبب ایجاد  عفونت و آسیب به واژن می شود. البته اگر لباس زیر بیش از حد هم گشاد و آزاد باشد شکل جذابی به بدن نمی دهد. بنابراین لازم است سایز مناسبی انتخاب کنید که از هر آسیبی به دور باشید. نکته دیگر اینکه تنگی بیش از حد لباس زیر مانع گردش خون در بدن شده و اگر در لگن ، سینه و یا حلقه آسین ها باشد باعث خستگی زود رس و درد در این نواحی می شود. این پایان ماجرا نیست و اگر عادت به پوشیدن لباس زیر تنگ دارید بد نیست بدانید که به علت اختلال در حرکات دودی دستگاه گوارش آسیب می بیند و منجر به بروز کهیر های فشاری در پوست بدن شما می گردد.

چطور خود را سایز بگیریم؟

برای انتخاب مناسب ترین سایز باید با کمک یک متر اندازه کمر و باسن خود را به دست آورید. اندازه کمر عبارت است از خط کمر یعنی بالای ناف و زیر آخرین استخوان دنده شما. برای تعیین سایز باسن متر را روی دور قسمت برآمده باسن قرار دهید و اندازه آن را به دست آورید.

لباس زیر مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

  • کش کمر لباس زیر باید به گونه ای باشد که لباس خوش فرم به نظر برسد و بنابرایتن مناسب ترین کش ، کش های الاستیک می باشد .کش های نایلون ، لیکرا یا اسپندکس بهترین کش های الاستیک موجود در بازار هستند.
  • کیفیت رنگ استفاده شده در لباس زیر از اهمیت بالایی برخوردار است. دقت داشته باشید لباس زیر از رنگ های مصنوعی شیمیایی نباشد چون بدون شک با گذر زمان به پوست شما آسیب می رساند.
  • شورت های که خانم ها برای دوران پریودی انتخاب می کنند باید کاملا راحت و نخی باشد و از بروز هر نوع باکتری و عفونت جلوگیری کند.
  • در دروان بارداری لباس زیر باید برای شما کاملا راحت باشد. افراد حامله به علت بزرگ شدن شکم و باسن نمی توانند از لباس های قبلی استفاده کنند و لباس های جدید باید به گونه ای باشد که نه خیلی تنگ به نظر برسد و نه اینکه خیلی گشاد باشد. مناسب ترین جنس برای تهیه لباس های زیر نخی هستند.

سخن آخر

در این مقاله راهنمای عملی برای تهیه انواع لباس زیر مردانه و زنانه ارائه شد تا با رعایت این نکات لباس مناسبی تهیه کنید و از آسیب به بافت بدن تان جلوگیری کنید . امیدوارم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

مطلب مشابه: نکاتی برای خرید لباس زیر زنانه | نکاتی مهم برای نگهداری و خرید لباس زیر

مطالب مشابه را ببینید!