انتشار تمبر یادبود بزرگان سینمای آمریکا

تماشاچی : این مجموعه تمبر ویژه با عنوان «تمبرهای یادبود کارگردانان بزرگ سینما» منتشر خواهد شد.

تصویر زمینه‌ی تمبر «بیلی وایلدر» الهام گرفته از فیلم معروف «بعضی‌ها داغش را دوست دارند» است که بیلی وایلر در سال 1959 موفق شد با این فیلم برنده جایزه اسکار شود آن با بازی «مارلین مونرو» و «تونی کورتیس» دیده می‌شود. «وایلدر» یکی از درخشان‌ترین چهره‌های فیلم‌سازی هالیوود در عصر طلایی محسوب می‌شود که شش بار موفق به کسب اسکار و 15بار نامزد این جایزه بود و از این لحاظ یکی از رکورداران تاریخ سینماست.

تمبر یادبود بزرگان سینمای آمریکا منتشر می‌شود

در تمبر متعلق به «جان فورد»، تصویری از این کارگردان بزرگ سینما که پشت زمینه‌ی آن فیلم «جست‌وجوگران» است دیده می‌شود. جان فورد کارگردان افسانه‌ای سینمای آمریکا و برنده چهار جایزه اسکار بهترین کارگردانی بود که «اینگمار برگمن»، کارگردان سرشناس سینمای جهان در توصیف‌اش وی را بهترین کارگردان دنیا دانسته بود؛ «فرانک کاپرا» وی را «پادشاه فیلم‌سازان» لقب داده بود.

در تمبر یادبود «جان هوستون»، تصویری از او که پس زمینه‌ی آن فیلم معروف «شاهین مالت» است، دیده می‌شود. وی در مدت چهار دهه فعالیت در عرصه کارگردانی،‌47 فیلم بلند ساخت و 15بار نامزد جوایز اسکار در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌نامه شد و سرانجام در سال 1949 برای فیلم «گنج‌های سیرا مادره» اسکار بهترین کارگردانی و بهترین فیلم‌نامه را کسب کرد.

نوشته های مشابه