مجله تاپ‌ناز‌

انحرافات جنسی | عورت نمایی | فتیشیسم | تن مالی | کودک آزاری | مازوخیسم و ….

بعضی از رفتارها را انحراف جنسی می گویند که انحرافات جنسی شامل، سادیسم و مازوخیسم جنسی، کودک آزاری، تن مالی، مبلد پوشی، تماشاگری جنسی، حیوان خواهی و هرزه درایی تلفنی می باشد و در این مطلب تاپ ناز این انحرافات را معرفی می کنیم.

آیا با انحرافات جنسی آشنا هستید؟ آیا تا به حال رفتار جنسی خاصی در خود و یا افراد دیگر مشاهده کرده اید که به نظر شما آسیب رسان باشد؟ انحراف جنسی یا پارافیلیا به رفتارها و تحریکات جنسی غیرعادی می گویند که ویژگی اصلی آنها وجود فانتزی جنسی می باشد که مدام به صورت اجباری تکرار می شود.

چقدر با انحرافات جنسی آشنا هستید؟ آیا تاکنون رفتار جنسی خاصی را در خودتان یا دیگران مشاهده کرده‌اید که به نظر غیر معمول و آسیب‌رسان باشد؟ انحراف جنسی یا «پارافیلیا» به رفتارها یا تحریکات جنسی غیر عادی اطلاق می‌شود که ویژگی اصلی آن وجود فانتزی‌های جنسی است که مدام و به طور اجباری تکرار می‌شوند. این انگیختگی‌ها و رفتار‌های ناشی از آن با اشیاء، فعالیت‌ها و موقعیت‌هایی مرتبط هستند که معمولا توسط دیگران از لحاظ جنسی تحریک کننده تلقی نمی‌شود. در این مقاله انواع انحرافات جنسی را به شما معرفی می‌کنیم.

انحرافات جنسی

انحرافات جنسی و توضیحاتی در مورد آنها

افرادی که انحراف جنسی دارند بیشتر خیال پردازی می کنند و با رفتارهای جنسی غیرمعمول درگیر می شوند و به صورت افراطی وابستگی دارند و همین باعث پریشانی فرد منحرف می شود.  انحراف جنسی می تواند به دلیل مشکلات شخصی، اجتماعی و یا حتی شغلی ایجاد شوند. رفتارهای مرتبط با این انحرفات ممکن است عواقب اجتماعی و یا قانونی جدی در پی داشته باشند، در ادامه 9 مورد از انحرافات جنسی را بررسی می کنیم.

اختلال سادیسم جنسی

افرد مبتلا به این اختلال، فانتزی‌های پایداری دارند که در آن هیجان جنسی به آسیب رسانی روحی و جسمی بر یک شریک جنسی وابسته است. این اختلال با اقدامات خشونت آمیز ملایم که در رابطه جنسی طبیعی رخ می‌دهد – برای مثال سکس خشن – متفاوت است. در برخی موارد، افراد سادیستی، می‌توانند شرکای جنسی پیدا کنند که تمایل به حضور در چنین رابطه جنسی دارند. در افراطی‌ترین حالت آن، سادیسم جنسی شامل فعالیت‌های غیرقانونی مانند تجاوز، شکنجه و یا حتی قتل می‌شود. در این صورت مرگ قربانی باعث ایجاد هیجان جنسی می‌شود.
لازم به ذکر است که اگرچه تجاوز می‌تواند نوعی بروز سادیسم جنسی باشد، اما آسیب رساندن هدف بسیاری از متجاوزان نیست و درد و رنج قربانی معمولا موجب افزایش هیجان جنسی فرد متجاوز نمی‌شود. بلکه تجاوز ترکیبی از رابطه جنسی و قدرت نمایی بر قربانی است. افرادی که به سادیسم جنسی مبتلا هستند باید تحت درمان فوری روان پزشک قرار بگیرند. این افراد ممکن است بابت فعالیت‌های جنسی‌شان زندانی شوند.

مبدل پوشی

اختلال مبدل پوشی یا ترنسوستیک (transvestic) به عملی اشاره دارد که در آن مردان دگرجنسگرا با پوشیدن لباس زنانه برانگیختگی جنسی خود را افزایش می‌دهند. این برانگیختگی جنسی اغلب شامل حضور یک شریک جنسی واقعی نیست بلکه بیشتر در ذهن فرد و به گونه‌ای است که او همزمان نقش شریک زن را نیز بازی می‌کند. بعضی از مردان، تنها با پوشیدن یک تکه لباس زنانه، مثل لباس زیر، به هدف خود می‌رسند و برخی دیگر کاملا شبیه به یک زن لباس تن می‌کنند و ممکن است مدل مو و یا آرایش مشابه با زنان داشته باشند. مبدل پوشی تنها در صورتی یک اختلال شناخته می‌شود که فرد برای رسیدن به انگیختگی جنسی، نیاز به پوشیدن لباس زنان داشته باشد.

انحرافات جنسی

اختلال تماشاگری جنسی

اختلال تماشاگری جنسی یا وایوریسم (Voyeurism) رسیدن به برانگیختگی جنسی با مشاهده یک فرد لخت، یا مشاهده کسی که در حال لباس عوض کردن یا داشتن رابطه جنسی است را شامل می‌شود به طوری که این فرد از مورد مشاهده بودن اطلاع و رضایت ندارد. این رفتار ممکن است با خودارضایی فرد وایور یا تماشاگر کامل شود. او تمایلی به برقراری تماس جنسی با کسی که به تماشایش نشسته است ندارد.

اختلال حیوان خواهی

انحراف جنسی بستیالیتی (Bestiality) و یا زوفیلیا (Zoophilia) یک جذابیت جنسی میان انسان و حیوان است. این دو اصطلاح اغلب به جای یکدیگر به کار می‌روند، در حالی که متخصصان میان آن دو تفاوت قائلند. زوفیلیا به ترجیح دادن حیوانات و جذب شدن به آن‌ها و بستیالیتی به انحرافی که شامل رابطه جنسی با حیوانات است اتلاق می‌شود. هردو این‌ها زمانی که انسان، حیوانی را برای رسیدن به هیجان جنسی به کار گیرد یک اختلال دانسته می‌شوند.

به طور دقیقتر، زوفیلیا به عنوان یک وضعیت ذهنی دیده می‌شود که فرد در آن تمایلی دائمی نسبت به حیوانات احساس می‌کند. در حالی که، بستیالیتی، زمانی است که فرد اقدام به برقراری رابطه جنسی می‌کند. افراد مبتلا به زوفیلیا الزاما به بستیالیتی مبتلا نیستند و همچنین برعکس این معادله نیز درست است. تحقیقات نشان می‌دهند که ترجیح دادن حیوانات در میان افراد مبتلا به بستیالیتی رایج نیست و همچنین بسیاری از افراد مبتلا به زوفیلیا هرگز در زندگی خود با یک حیوان رابطه جنسی برقرار نکرده اند.

 

هرزه درایی تلفنی

هرزه درایی تلفنی یا کامپیوتری یا اسکاتوفیلی (scatophilia)، نوعی انحراف جنسی است که در آن فرد با قربانیانی ناشناس تماس‌های تلفنی بامحتوای جنسی و ناخوشایند برقرار می‌کند. این انحراف با سایر انحرافات مانند تماشاگری جنسی یا عورت نمایی در ارتباط است.

پروفسور جان مانی، سکسولوژیست، این انحراف را اینگونه توصیف می‌کند: «فرد مبتلا، در تماس تلفنی خود به فرد ناشناس یا آشنا، او را تهدید یا مجبور به گوش کردن کرده و در رابطه با موضوعات جنسی به طور صریح صحبت می‌کند.» مانند بسیاری از انحرافات جنسی دیگر، خود عمل به تنهایی یک انحراف نیست، بلکه زمانی که شامل آزار رسانی به یک قربانی شود اختلال شناخته شده و غیرمجاز است.

اختلال عورت نمایی

اختلال عورت نمایی یا نمایشگری به این معناست که فرد اندام تناسلی‌اش را به شکلی غیر منتظره به فردی غریبه نشان می‌دهد. فردی که این مشکل را دارد؛ گاهی «فلشر» نامیده می‌شود و به متعجب کردن، شوکه کردن یا تحت تاثیر قرار دادن قربانی خود احساس نیاز می‌کند. این وضعیت معمولا به عورت نمایی محدود است و اعمال خطرناک دیگری در پی ندارد. با این وجود، «نمایش دادن اندام جنسی خارج از عرف» غیر قانونی است. تماس جنسی واقعی با قربانی در این انحراف جنسی نادر است. با این حال، شخص ممکن است همزمان با نمایش دادن خودش و یا در حالی که در این مورد فانتزی سازی می‌کند، خود ارضایی کند.
انحرافات جنسی

اختلال فتیشیسم

افراد فتیش (Fetishism)، به اجسام غیر زنده میل جنسی دارند. فرد مبتلا، با دست زدن یا پوشیدن یک شیء خاص از لحاظ جنسی تحریک می‌شود. برای مثلا، یک جسم مربوط به فتیش می‌تواند یک لباس مانند لباس زیر، کفش زنانه، لباس زیر زنان و …. باشد. این شیء ممکن است برای فرد جای یک رابطه جنسی واقعی را بگیرد و یا در روابط جنسی او با فرد دیگر دخیل باشد. هنگامی که فتیش به تنها برانگیزاننده میل جنسی تبدیل شود، بیمار اغلب از روابط جنسی دیگر اجتناب می‌کند.
یک اختلال مرتبط با فتیش، عضوخواهی یا پارتیالیسم (Partialism) است، که شامل برانگیخته شدن فرد توسط یک عضو از بدن، مثل پا، سینه یا باسن است. همچنین مدفوع خواهی و ادرار خواهی نیز نوعی فتیش هستند.

اختلال تن مالی

فردی که به اختلال تن مالی یا فروتوریسم (Frotteurism) مبتلاست، تمایل زیادی به مالیدن آلت تناسلی خودش به فرد دیگری (معمولا فرد غریبه) دارد که آن فرد به این کار رضایت نداشته و یا از آن مطلع نیست. در اغلب موارد تن مالی، یک جنس مذکر ناحیه تناسلی خود را به بدن یک زن می‌مالد و این اتفاق بیشتر در مکان‌های عمومی شلوغ رخ می‌دهد.

اختلال کودک آزاری

افراد مبتلا به کودک آزاری یا پدوفیلی (pedophilia)، در تخیلاتشان به طور غیرقانونی با یک کودک در ارتباط هستند و گاهی نیز رفتارهایی همسو با این تمایل از خودنشان می‌دهند. کودکانی که قربانی این اختلال می‌شوند معمولا کمتر از ۱۳ سال سن دارند. رفتار‌های پدوفیلی شامل لخت کردن کودک، اجبار کودک به تماشای خودارضایی یا خودارضایی کردن، لمس یا نوازش ناحیه تناسلی کودک، و انجام اجباری اعمال جنسی روی کودک است.

برخی مبتلایان به پدوفیلی، به عنوان «پدوفیلی انحصاری» شناخته می‌شوند، به این معنا که آن‌ها تنها به کودکان تمایل جنسی دارند و نه بزرگسالان. بعضی از مبتلایان، فعالیت خود را به عنف محدود می‌کنند، یعنی تنها با فرزندان خود یا خویشان رابطه برقرار می‌کنند و برخی کودکان دیگر را قربانی تمایلات خود می‌کنند. افراد پدوفیلی متجاوز، ممکن است قربانیان خود را در رابطه با افشاگری تهدید کنند.

اختلال مازوخیسم جنسی

افراد مازوخیست، تمایل دارند که برای رسیدن به لذت و یا هیجان جنسی، تحقیر شوند، مورد ضرب و شتم قرار بگیرند و یا به گونه‌ای مورد آزار و اذیت واقع شوند. این آزار و اذیت‌ها ممکن است تنها محدود به تحقیر کلامی باشد و یا ممکن است شامل کتک خوردن، آسیب دیدن و یا هرگونه سوء رفتار دیگر شود. افراد مازوخیست، ممکن است با بریدن یا سوراخ کردن و یا سوزاندن خودشان، فانتزی‌های خود را به عمل تبدیل کنند؛ یا ممکن است شریکی پیدا کنند که از درد رساندن یا تحقیرکردن دیگران لذت می‌برد. فعالیت‌هایی که با شریک جنسی خود انجام می‌دهند، اغلب شامل اسارت، تنبیه و تجاوز شبیه سازی شده است.
فانتزی‌های آزارگری – آزارخواهی یا سادومازوخیستی (Sadomasochistic)، درمیان بزرگسالان موافق آن، غیرمتداول نیست. در بیشتر این موارد، تحقیر و سوء رفتار به صورت فانتزی انجام می‌گیرد. افرادی که به این اعمال مبادرت می‌کنند، می‌دانند که درگیر یک «بازی» هستند و از درد و صدمه واقعی اجتناب می‌شود.
یک فعالیت مازوخیستی بالقوه خطرناک و گا‌ها کشنده، اختناق یا آسفیکسی جزئی است. در این فعالیت، فرد از طناب، بند یا کیسه‌های پلاستیکی استفاده می‌کند تا موقعیتی شبیه به خفگی در زمان ارگاسم ایجاد کند. این کار برای افزایش حجم ارگاسم انجام می‌شود، اما گاهی منجر به مرگ و میر تصادفی می‌شود.

درمان انواع انحرافات جنسی

در اغلب موارد پارافیلیا با مشاوره و روان درمانی به فرد کمک می‌شود که رفتار خود را اصلاح کند. دارو‌ها نیز گاهی ممکن است به کاهش احساس وسواس گونه و اجبارگونه‌ی فرد نسبت به رفتار‌های انحرافی کمک کرده و تعداد فانتزی‌های جنسی و رفتار‌های انحرافی او را کم‌تر کند. در برخی موارد، برای کسانی که رفتار‌های انحرافی خطرناک دارند، هورمون درمانی تجویز می‌شود. بسیاری از این دارو‌ها میل جنسی فرد را کاهش می‌دهند.
معمولا درمان انحرافات جنسی در بلندمدت امکان پذیر است؛ و عدم تمایل فرد به ادامه درمان و یا پیروی از توصیه‌ها می‌تواند در روند درمان اختلال ایجاد کنند.

مطالب مشابه را ببینید!