مجله تاپ‌ناز‌

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

یکی از معیارهای زیبایی در بانوان اندام ساعت شنی می باشد. افرادی که چنین اندامی دارند؛ جزء خوش شانس ترین بانوهای زیبا و خوش اندام هستند‌. در پاسخ به سوال اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ باید اشاره کرد، فقط تعداد محدودی از لباس ها برای چنین اندامی مناسب می باشد. در این اندام منحنی های بسیار زیادی در بدن فرد وجود دارد. در واقع هر بانویی که چنین اقدامی دارد؛ آزادانه می تواند بسیاری از لباس های مورد علاقه خودش را بپوشد.

انواع سرهمی، پیراهن با برش متفاوت، شومیز، شلوار بوتکات و… بهترین لباس برای این اندام به شمار می آید. برای افرادی که به دنبال اثبات زیبایی اندام خود به دیگران هستند؛ انواع شلوار جذب و مام به شدت توصیه می شود. پیراهن های دم ماهی به شکلی متفاوت زیبایی اندام ساعت شنی را به رخ می کشد. این افراد به دلیل کمر باریک، باسن خوش فرم و ران های عریض بهترین کاندیدا برای پوشیدن انواع لباس های مجلسی هستند.

همچنین اغلب لباس های ساحلی نیز برای این فرم بدنی بسیار ایده آل است. با انتخاب لباس مناسب می توان منحنی های بدن ساعت شنی را به بهترین شکل ممکن جلوه داد. در غیر این صورت با وجود داشتن چنین اندامی زیبایی، فرصت جلوه بی نظیر آن را از دست خواهید داد.

لباس مناسب اندام ساعت شنی چیست؟

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

بر اساس جدیدترین معیارهای زیبایی، بهترین فرم بدنی اندام ساعت شنی می باشد. در این اندام دور کمر بسیار ایده آل بوده و فرم پاها و باسن کاملا استاندارد است. برای خلق زیبایی بیشتر در استایل باید بهترین لباس را برای این اندام انتخاب کرد. در غیر این صورت هر بانویی موفق به اثبات شیک پوشی خود نخواهد شد‌. بسیاری از لباس های زنانه مناسب این اندام هستند. در واقع برخلاف سایر فرم های بدنی در پوشیدن هر لباسی بانوان با اندام ساعت شنی آزاد هستند.

در صورتی که سایر فرم های بدنی از چنین ویژگی برخوردار نیستند. اغلب لباس ها و شلوارهایی که از کمر جذب هستند؛ زیبایی این اندام را بیشتر نمایان می کنند. علت اصلی این مسئله کمر باریک در چنین افرادی می باشد. انحنای کمر باریک، زیبایی بدون حد و مرزی را پس از هر بار لباس پوشیدن به وجود می آورد.

انواع لباس اندام ساعت شنی

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

بر اساس جدیدترین بررسی های صورت گرفته لباس مناسب اندام ساعت شنی شامل موارد ذیل هستند. با پوشیدن چنین لباس هایی می توان به پارامترهای شیک پوشی بیشتر از هر زمانی نزدیک شد. همچنین در کنار انتخاب نوع لباس باید به رنگ آن نیز توجه کرد. در صورتی که رنگ لباس نیز درست انتخاب شود؛ زیبایی نهایی غیر قابل وصف خواهد بود. حتما لباس های زیر را باید برای اندام ساعت شنی انتخاب کرد.

سرهمی زیر مانتویی

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

یکی از لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی سرهمی زیر مانتویی می باشد. این لباس مناسب اندام ساعت شنی است؛ زیرا منحنی های بدن را به شکلی متفاوت نمایش می دهد. در انتخاب سرهمی باید نهایت دقت را به خرج داد. فقط برخی از سرهمی های موجود در بازار مناسب این اندام هستند. سرهمی زیر مانتویی باید از جنس کرپ یا مازراتی باشد. چنین سرهمی هایی به راحتی بعد جدیدی از زیبایی اندام را به رخ می کشند.

همچنین دوخت و طراحی سرهمی باید استاندارد باشد. در غیر این صورت اندام فرد زیبا و بدون نقص به نظر نخواهد رسید. این سرهمی را از زیر مانتو می توان در استایل های مختلف استفاده کرد. همچنین بر اساس رنگ مانتو باید بهترین نمونه انتخاب شود. سرهمی هایی با رنگ های تیره به شدت توصیه می شوند.

رنگ های تیره هارمونی فوق العاده متفاوت و خاصی از زیبایی را می توانند به ارمغان بیاورند. همچنین استایل کردن رنگ های تیره به مراتب راحت تر می باشد. از خرید سرهمی زیر مانتویی به جنس حریر باید به شدت خودداری کرد. چنین سرهمی هایی ارزش خرید ندارند؛ زیرا اندام و هیکل فرد را بد فرم نشان می دهند.

شلوار بگ و نیم بگ

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

افرادی که به دنبال راحتی در استایل روزمره هستند؛ باید شلوار بگ و نیم بگ را انتخاب کنند. چنین شلوارهایی به راحتی با هر شومیز و مانتویی ست می شوند. همچنین شلوارهای بگ و نیم بگ فرم بدن را به خوبی نمایان می کنند. بهترین نمونه شلوارهای بگ و نیم بگ پارچه ای و جین هستند. این شلوارها را با هر تیشرت و بلوزی می توان ست کرد. این شلوارها به خوبی زیبایی اندام را به رخ می کشند.

همچنین در استایل های روزمره به کمک چنین شلواری می توان بعد جدیدی از شیک پوشی را لمس کرد. این شلوارها راحت و کاملا به روز هستند. به جای استفاده از شلوارهای اسکینی در استایل روزمره می توان از نیم بگ و بگ استفاده کرد. در فصل پاییز و زمستان می توان از شلوارهای بگ پشمی و یا با پارچه کتان ضخیم نیز استفاده کرد. تحت چنین شرایطی استایل دو تکه زیبا و خاصی خواهید داشت.

لباس مناسب این اندام انواع شلوار راسته و نیم بگ می باشد. با خرید چند شلوار بگ و نیم بگ می توان تجربه ای متفاوت زیبایی را در استایل تجربه کرد. هارمونی که این شلوار در استایل های کژوال به وجود می آورد؛ غیر قابل وصف است.

مطلب مشابه: مد و استایل کژوال (Casual) چیست؟ + انواع تیپ و استایل آن

پیراهن دم ماهی

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

یکی از لباس های مجلسی مناسب اندام ساعت شنی پیراهن دم ماهی می باشد. بسیاری از افرادی که اندام ساعت شنی دارند؛ برای لباس عروس نیز پیراهن های دم ماهی را انتخاب می کنند. این پیراهن کمر را باریک تر نشان خواهد داد. همچنین فرم برش لباس تا انتها در راستای منحنی های بدن می باشد. این پیراهن مجلسی باسن را عریض تر و ران را خوش فرم تر نشان می دهد. این لباس برای استایل مجلسی بهترین گزینه به شمار می آید.

بالاتنه چنین لباس هایی به صورت قایقی و یا یقه دلبری می باشد. از خرید پیراهن های دم ماهی به جنس حریر و ساتن براق باید به شدت خودداری کرد. این لباس به هیچ عنوان نمی توانند زیبایی بدن را نمایان کنند. همچنین پیراهن دم ماهی از جنس ساتن مات بهترین انتخاب به شمار می آید. برای قدم برداشتن در مسیر مد و زیبایی باید نسبت به خرید پیراهن دم ماهی اقدام کرد.

این پیراهن ها به خوبی هیکل و فرم بدن را با نهایت زیبایی نشان می دهند. همچنین برای ایجاد زیبایی بیشتر می توان دنباله لباس را طولانی تر کرد. معمولا پیراهن دم ماهی آماده ای برای این اندام وجود ندارد. به جای خرید پیراهن های آماده با کمترین هزینه می توان پیراهن دم ماهی اختصاصی را جهت دوخت انتخاب کرد.

پیراهن ساحلی

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

یکی از استایل های آزاد و راحت برای روزهای گرم سال پیراهن ساحلی می باشد. پیراهن ساحلی آزادی لازم را در اختیار فرد قرار می دهد. با پوشیدن این پیراهن در طول روز می توان راحتی و شیک پوشی را به خوبی لمس کرد. پیراهن های ساحلی بعد جدیدی از شیک پوشی را می توانند در استایل هر فردی به ارمغان بیاورند. قد پیراهن ساحلی باید تا مچ پا باشد؛ در غیر این صورت مناسب اندام ساعت شنی نخواهد بود.

پیراهن ساحلی که از قسمت زیب سینه به صورت آزاد و کمر کش باشد؛ راحتی بیشتری را می تواند برای فرد به ارمغان بیاورد. پیراهن ساحلی با دیگر اجزای یک استایل کووالانسی نظیر: مانتو، کراپ کت و انواع صندل تابستانه می توان ست کرد. در انتخاب پیراهن ساحلی مناسب باید دقت بسیار زیادی به خرج داد. بسیاری از پیراهن های ساحلی موجود در بازار جنبه مجلسی دارند و برای استفاده در استایل روزانه گزینه مناسبی به شمار نمی آیند.

جنس پارچه پیراهن ساحلی باید مورد توجه قرار بگیرد. پارچه پیراهن ساحلی باید از ضخامت استانداردی برخوردار باشد. در صورتی که ضخامت کمتر باشد؛ پارچه حالت بدن نما پیدا خواهد کرد.

پیراهن مدل کلاسیک

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

یکی دیگر از لباس های مناسب اندام ساعت شنی، پیراهن مدل کلاسیک می باشد. این لباس فاخر از کمر کمی گشاد است و حالت کلوش دارد. این لباس قسمت های حجیم و خوش فرم بدن را به خوبی نمایان می کند. همچنین با انتخاب پیراهن مدل کلاسیک طرحدار می توان جذابیت حداکثری را در استایل به وجود آورد. پیراهن مدل کلاسیک بسیار فاخر و منحصر به فرد می باشد. این پیراهن جذاب را می توان با یک کت کوتاه مازراتی استایل کرد.

برای ایجاد جذابیت بیشتر می توان از انواع کفش پاشنه بلند نیز استفاده کرد. برای ایجاد جلوه ای متفاوت از زیبایی در استایل حتما همراه با این پیراهن باید از کمربند استفاده کرد. هدف از استفاده از کمربند در این استایل، افزایش میزان زیبایی اندام در قسمت کمر می باشد. هرچقدر کمر باریک تر به نظر برسد؛ چاشنی متفاوتی از زیبایی را در استایل می توان لمس کرد.

پیراهن مدل کلاسیک با طرح های راه راه و چهارخانه انتخاب خانم های شیک پوش می باشد. این پیراهن ها موج جدیدی از زیبایی را در استایل روزانه و مجلسی قابل لمس خواهد کرد. در انتخاب و خرید پیراهن کلاسیک باید به پارامترهای مختلف توجه نمود. بسیاری از پیراهن های کلاسیک موجود در بازار که از پارچه های بی کیفیت دوخته شده اند؛ ارزش خرید ندارند.

شلوار پلیسه و شومیز گشاد

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

برای ترکیب زیبایی و ظرافت در اندام ساعت شنی می توان از شلوار پلیسه و انواع شومیز گشاد استفاده کرد. یکی از ترندهای امروزی شلوار پلیسه می باشد. شلوارهای پیله دار بسیار زیبا، جذاب و فاخر هستند. ترکیب این شلوار با شومیز گشاد بسیار خاص و متفاوت می باشد. شلوار انتخابی باید رنگ روشن و به نوعی داشته باشد. تحت چنین شرایطی شلوار زیبایی بیشتری را در استایل به وجود می آورد.

کمر شلوار پلیسه باید ترجیحا کشی باشد. برای اضافه کردن عنصر خلاقیت در پوشش روزانه شومیز را باید در داخل شلوار قرار دارد. سپس از روی شلوار یک کمر پهن چرمی بست. هدف از بستن کمربند ایجاد خطای دید در استایل می باشد. به نوعی زاویه کمر و باسن تغییر پیدا خواهد کرد.

در این استایل بهتر است از کفش های پاشنه بلند استفاده کرد. این کفش باعث کشیده تر شدن قد خواهند شد. شلوار پلیسه ای بهترین انتخاب برای یک استایل روزمره می باشد. ترکیب این شلوار با شومیزهای ساتن نیز یک انتخاب مناسب برای استایل مجلسی می باشد.پس از پوشیدن این لباس جلوه ای از زیبایی را می توان لمس کرد.

پیراهن مدل پپلوم

لباس مناسب اندام ساعت شنی پیراهن مدل پپلوم می باشد. این پیراهن قسمت بالاتنه را نیز همانند پایین تنه خوش فرم نشان می دهد. این پیراهن حالت کلوش دارد و به راحتی زیبایی خاصی را در استایل به وجود می آورد. این پیراهن کمر را باریک تر از هر زمانی نشان خواهد داد. جنس پارچه پیراهن باید سیلک، مازراتی و یا لنین باشد. در چنین جنس پارچه هایی زیبایی پیراهن بیشتر نمایان می شود.

پیراهن مدل پپلوم با هر استایل به راحتی ست خواهد شد. رنگ این لباس نیز در ایجاد زیبایی بیشتر کاملا دخیل است. پیراهن مدل پپلوم باید رنگ روشن و نود داشته باشد. تناژهای رنگی روشن برای افراد با اندام ساعت شنی بهترین انتخاب هستند. این پیراهن ها به راحتی نواقص این اندام را پوشش می دهند. همچنین آزادی و راحتی لازم را در اختیار فرد قرار می دهد.

بسیاری از سلبریتی های اروپایی از پیراهن مدل پپلوم استفاده می کنند. این پیراهن ها در طرح های متنوع و جذابی به فروش می رساند. نمونه های بدون طرح این پیراهن بیشتر جهت خرید توصیه می شوند. طرح های این لباس می تواند با ایجاد منحنی در راستای بدن هیکل فرد را بد فرم نشان دهد.

سرهمی کمربنددار

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

از دیگر لباس های مناسب برای اندام ساعت شنی سرهمی کمربنددار می باشد. لباس هایی که کمربنددار دارند، به شکلی متفاوت زیبایی اندام را به رخ می کشند. افرادی که چنین اندامی دارند؛ حتما سرهمی کمربنددار را باید جهت خرید انتخاب کنند. این لباس بدن فرد را حجیم تر نشان نخواهد داد و به راحتی قسمت باسن را پوشش می دهد.

برای اضافه کردن چاشنی زیبایی به لباس های ساعت شنی باید از کمربند مناسب استفاده کرد. کمربندهای چرمی که اکسسوری مختلف دارند؛ بهترین انتخاب به شمار می آیند. ابعاد کمر باید یک چهارم فاصله بین کمر تا باسن باشد. استفاده از کرم های بیش از حد پهن می توان باعث عدم زیبایی استایل شود. همچنین هدف از پوشیدن سرهمی پوشاندن قسمت های حجیم بدن می باشد.

به نوعی فرد در چنین لباس هایی احساس راحتی بیشتری می کند. سرهمی کمربند دار از جنس پارچه نخ پنبه و کتان بهترین انتخاب جهت خرید می باشد. از خرید سرهمی های کمربند دار با پارچه های نامناسب باید خودداری کرد. این سرهمی ها قد را کوتاه نشان می دهند. قسمت کمر سرهمی باید کاملا تنگ و یکپارچه باشد. کمترین میزان از گشادی در قسمت کمر می تواند فاجعه بزرگی را در استایل فرد به وجود بیاورد.

مطلب مشابه: اکسسوری های ضروری زنانه و دلایل اهمیت استفاده از آن ها

دامن گشاد

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

در فصول گرم و سرد سال با انتخاب یک دامن گشاد با جنس مناسب می توان به بهترین شکل ممکن زیبایی اندام زنانه خود را نمایان کرد‌. لباس مناسب اندام ساعت شنی دامن گشاد و با پارچه ساده می باشد. دامن های گشاد از جنس حریر و کرپ بهترین انتخاب هستند. این دامن ها قسمت پایین تنه را به خوبی پوشش می دهند؛ در نهایت فرد احساس راحتی کاملی خواهد داشت.

در فصول سرد سال می توان از دامن های گشاد از جنس کتان ضخیم، پشم و حتی بافت استفاده کرد. این دامن ها را می توان با کت های کوتاه خردار به راحتی ست کرد. دامن گشاد باید کمر کاملا کشی داشته باشد. بسیاری از دامن های موجود در بازار که قیمت بسیار مناسبی دارند؛ بهترین انتخاب برای هیکل ساعت شنی هستند. افرادی که اندام ساعت شنی دارند و به دنبال ایجاد یک تغییر بزرگ در استایل خود هستند؛ باید دامن گشاد را انتخاب کنند.

این دامن را می توان با انواع کت و سارافون نیز به خوبی ست کرد. در استایل های دامن دار به هیچ عنوان نباید از کمربند استفاده کرد. استفاده از کمربند در این استایل موجب کوتاه دیده شدن قد خواهد شد. یک بانوی خوش سلیقه و شیک پوش تحت هر شرایطی باید به این نکته توجه کند. پس از ست کردن دامن با سارافون زیبایی چشم نوازی را فرد تجربه خواهد کرد‌.

تونیک های کوتاه

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

یکی دیگر از لباس های مناسب اندام ساعت شنی تونیک کوتاه می باشد. برای قسمت بالاتنه در اندام ساعت شنی می توان از انواع تونیک استفاده کرد. تونیک با شلوار انتخابی ایده آل برای اندام ساعت شنی می باشد. قد تونیک باید به گونه باشد، که باسن را به خوبی بپوشاند. در صورتی که تونیک قد کوتاه تری داشته باشد؛ فرم بدن حالت زیبا و بدون نقص خود را از دست خواهد داد. تونیک های گشاد و طرح دار انتخاب مناسبی برای اندام ساعت شنی به شمار می آیند.

همچنین تونیک یکپارچگی خاصی را در استایل به وجود می آورد. تونیک های کوتاه باید از پارچه با کیفیت و درجه یکی دوخته شده باشند. تونیک دوخته شده با پارچه بی کیفیت می تواند خطرات بسیار بزرگی را در استایل به وجود بیاورد. آستین های تونیک باید سه ربع یا کوتاه باشند؛ زیرا تحت چنین شرایطی استایل مطابق سلیقه فرد خواهد بود‌.

تونیک کوتاه باید یقه کاملا پوشیده و سرتاسری داشته باشد. بهترین راهکار برای ایجاد تغییر بزرگ در استایل با کمترین هزینه تونیک کوتاه می باشد. تونیک های کوتاه باعث ایجاد تغییرات بزرگ و گسترده ای در استایل خواهند شد.

دامن های پلیسه دار

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

از دیگر آیتم های مناسب برای اندام ساعت شنی دامن پلیسه دار می باشد. دامن پلیسه حجم بدن در ناحیه پایین تنه را کاهش می دهد. به نوعی باعث ایجاد یک تناسب خاص در قسمت بالاتنه و پایین تنه خواهد شد. دامن های پلیسه با رنگ های تیره و پاستیلی بهترین انتخاب به شمار می آیند. این دامن ها به راحتی با مانتو و انواع شومیز ست می شوند.

همچنین با خرید یک دامن پلیسه با کیفیت فرد می تواند استایل های جدید و متنوعی را ایجاد کند. برای زیبایی بیشتر قسمت جلویی شومیز یا سارافون را باید در داخل دامن قرار داد. مانتوهای کراپ نیز برای دامن پلیسه بهترین انتخاب هستند. دامن های پلیسه دار برای استایل مجلسی نیز بهترین انتخاب به شمار می آیند. برای ایجاد حالت کژوال در این استایل می توان از کتانی های اسپرت نیز استفاده کرد.

کتانی به همراه دامن انتخاب مناسبی به شمار می آید. همچنین در خرید دامن باید به پارامترهای مختلف توجه کرد. بهترین ترکیب رنگ برای دامن و سارافون و حتی شومیز تناژ رنگی سیر و روشن می باشد. تحت چنین شرایطی تناژ رنگی سیر و روشن بیشترین میزان از زیبایی را می تواند به وجود بیاورد.

شلوار راسته و با قد بلند

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

از دیگر انتخاب های مناسب برای اندام ساعت شنی شلوار راسته و با قد بلند می باشد‌. جنس و رنگ شلوار بسیار مهم است. با انتخاب شلوار با جنس ضخیم تر می توان اصالت را به استایل اضافه کرد. قد شلوار هرچقدر بلندتر باشد؛ اندام فرد کشیده و خوش فرم تر به نظر خواهد رسید. همچنین جنس پارچه شلوار باید به گونه ای باشد، که بدن نما و روشن نباشد.

شلوارهایی به رنگ روشن می تواند قسمت دور کمر و باسن را پهن تر نشان دهد. شلوار راسته و با قد بلند تیره رنگ به راحتی می تواند ناحیه کمر را تا حد امکان باریک نشان دهد. بر روی شلوار راسته حتما باید از کمر استفاده کرد. عدم استفاده از کمربند می تواند قد فرد را کوتاه تر نشان دهد. برای قسمت بالاتنه نیز باید لباسی انتخاب کرد، که جنس پارچه آن کاملا مشابه به شلوار راسته باشد.

در نهایت قد شلوار باید به گونه تنظیم شود، که روی کفش قرار بگیرد. بر اساس استایل انتخابی می توان از انواع کفش کتانی و همچنین مجلسی پاشنه بلند در این استایل استفاده کرد. با انتخاب چنین رهنمودی زیبایی حداکثری را فرد تجربه می کند.

کت و ژاکت های بلند

اندام ساعت شنی و لباس مناسب این اندام چیست؟ (تصاویر از اندام های ساعت شنی)

لباس مناسب اندام ساعت شنی کت و ژاکت بلند می باشد. برای تجربه راحتی و آزادی حداکثری می توان از انواع کت و ژاکت بلند در استایل استفاده کرد. تحت چنین شرایطی چارچوب جدیدی از زیبایی را در استایل می توان به وجود آورد. همچنین بستن دکمه های ژاکت را تا انتها نباید فراموش کرد. عدم بستن دکمه های ژاکت می تواند قسمت بالاتنه را چاق تر از پایین تنه نشان دهد.

در نهایت ژاکت انتخابی باید ۱۰ الی ۱۵ سانتی بلندتر باشد. رنگ کت و ژاکت باید کاملا یکسان باشد؛ در غیر این صورت فرم بدنی جلوه خوبی نخواهد داشت. حتی به نوعی فرد چاق تر به نظر خواهد رسید. به هیچ عنوان از کت های اپل دار باید در این استایل نباید استفاده کرد.

کلام آخر

لباس مناسب اندام ساعت شنی آزادی و راحتی لازم را برای فرد به ارمغان می آورد. همچنین لباس در عین راحتی باید رنگ و هارمونی مناسبی را در استایل به وجود بیاورد. عدم استفاده از لباس مناسب می تواند منحنی های بدن فرد را تغییر دهد. استفاده از انواع پیراهن، دامن و شلوار در این فرم بدنی مجاز می باشد. استفاده از کمربند در برخی از استایل های خاص می تواند معجزه تکرار نشدنی از زیبایی را در استایل فرد به وجود بیاورد.

مطالب مشابه را ببینید!