مجله تاپ‌ناز‌

انشا خانواده و برگزیده بهترین انشا با موضوع خانواده و خانه

چند انشا خانواده کوتاه و بلند

در این بخش چند موضوع انشا خانواده را برای مقاطع مختلف تحصیلی گردآوری کرده ایم با ما همراه باشید.

انشا خانواده

انشا کوتاه درباره خانواده

خانواده جایی است که همه ی ما در آن به دنیا می آییم و از همان کودکی چیز های زیادی را در این جمع آموخته و تجربه می کنیم.

در واقع هر کدام از ما راه و رسم زندگی کردن را از خانواده یاد می گیریم و خانواده کانون گرمی است که ما را در آغوش پر مهر و محبت خود می پروراند و باعث رشد و پیشرفت ما می شود.

پیشرفت و موفقیت از همان ابتدا و از خانواده شروع می شود چون کسانی که یک خانواده را تشکیل می دهند همیشه برای موفقیت هم تلاش می کنند و یک دیگر را به سوی پیشرفت سوق می دهند و پشتوانه ای قوی و محکم برای هم هستند.

همچنین پدر و مادر خانواده نیز همیشه تلاششان برای موفقیت فرزندانشان است و دوست دارند پیشرفت و ترقی آن ها را ببینند و لذت ببرند.

مطمئنا اگر خانواده ها وقت کافی برای آموزش و تربیت فرزندانشان نگذارند آن ها آینده ی موفقی نخواهند داشت و این خانواده است که باید عزت نفس و اعتماد به نفس را از همان کودکی در وجود فرزندان بپروراند و فرصت کافی برای آن ها بگذارد تا آن ها همه چیز را یاد بگیرند و راه درست و غلط را از هم تشخیص بدهند و برای به دست آوردن چیزهایی که می خواهند تلاش کنند.

خانواده به ما یاد می دهد که هر بار زمین خوردیم باید بلند شویم و از نو شروع کنیم و این اطمینان را به ما می دهد که در هر صورت از ما حمایت خواهد کرد.

اعضای خانواده تجربه هایشان را در اختیار هم می گذارند تا از شکست های یک دیگر درس گرفته و راه رسیدن به موفقیت برای هر یک از اعضا کوتاه تر و هموارتر شود.

تلاش و پشتکار چیزهایی هستند که شاید ما با تجربه و از دست دادن فرصت ها بتوانیم درکشان کنیم و به این نتیجه برسیم که بدون آن ها موفقیت معنایی ندارد اما اگر خانواده زودتر ما را به تلاش تشویق کند و داشتن پشتکار را به ما یاد بدهد ما می توانیم به خوبی از فرصتی که در اختیار داریم استفاده کنیم و زودتر از آن چه که فکرش را می کردیم بتوانیم آدم موفقی باشیم.

در مقابل، خانواده هایی که درگیر مسائل حاشیه ای و مشکلات دیگر هستند نمی توانند از فرزندانشان خوب حمایت کنند و فکر و ذهنشان دائم درگیر مشکلات است و به همین ترتیب این فرزندان هستند که فرصت ها را یکی پس از دیگری از دست می دهند و راه رسیدن به موفقیتشان دشوارتر می شود.

نقش خانواده در موفقیت هر کس غیر قابل انکار است چون رسیدن به موفقیت از همان کودکی و از خانوده آغاز می شود و اگر هر یک از ما به تنهایی این راه را در پیش بگیریم حتما راهی سخت و دشوار پیش رو خواهیم داشت و درصد موفقیت آن پایین خواهد بود.

مطلب مشابه: انشا با موضوع خانواده | چند موضوع انشا در مورد خانه و خانواده برای دبستان و دبیرستان

انشا با موضوع خانواده خوب چه نقشی در موفقیت دارد؟

مقدمه
قطعا خانواده خوب در هر مسیری از زندگی شما نقش بسیار مهم و کلیدی را ایفا می کند، آن ها فداکاری های زیادی را انجام می دهند تا شما به اهدافی که در ذهن دارید برسید و از سختی ها، مشکلات، گرفتاری ها دور شده و زود تر زندگی سر و سامان گرفته و کم تر درگیر رخداد های تلخ و منفی شوید.

تنه انشا
از یاد نبرید که خانواده یکی از بخش های مهم و ارکان اصلی در هر جامعه است و نخستین قسمت از شروع یک شخصیت هستند، آن ها می توانند آینده شما را تا حد زیادی رقم بزنند، خانواده ای را که در آن پدر و مادر هر دو سعی و تلاش خود را بر موفقیت و بی دغدغه زندگی کردن فرزند می گذارند و همواره در این تلاش هستند که اصل خانواده را از حاشیه دور کنند.

در مقابل خانواده ای که پدر خلافکار است و مادر نیز با توجه به مشکلاتی که در زندگی بوجود آمده است، ترجیح می دهد این زندگی را دیگر ادامه ندهد، تمامی این مشکلات می تواند باعث شود فرزند خانواده خود را در شرایط از هم پاشیده ببیند و درگیر رخداد های تلخ و مشکلات بسیار بزرگی شود.

نقش هر کسی در خانواده برای شکل گیری شخصیت یک کودک بسیار مهم است و نباید فراموش کرد که انسان های موفق نیز همیشه وابسته به خانواده هستند.

نتیجه گیری
زندگی هر کدام از ما پر از دغدغه های عجیب و غریبی است که وقتی به آن ها می نگریم ممکن است درگیر ترس و اندوه شویم، اما وقتی خانواده را در کنار خودمان احساس می کنیم قطعا این غم، گرفتاری، اندوه و ترس زود تر از بین می رود. اعضای خانواده اولین شخصیت هایی هستند که در هر شرایط و وضعیتی می توانند برای شما دلسوز بوده و کمک تان کنند.

مطلب مشابه: انشا در مورد پدر + موضوع انشا در مورد پدر و زحماتش برای دانش آموزان

پایه هفتم انشا من خانواده ام را دوست دارم

مقدمه:
انشایی که امروز می خوانیم در مورد روز هایی است که با خانواده زندگی می کنیم و حس خوبی از این وضعیت داریم، می دانیم که هیچ چیز به اندازه صمیمیت در بین خانواده اهمیت ندارد و باید آن را به بهترین شکل ممکن حفظ کنیم.

تنه انشاء:
ما خانواده ای هستیم که هم دیگر را به شدت دوست داریم و به هم حس خوب منتقل می کنیم.

خانواده من شامل شش عضو است که شامل پدر , مادر , پدربزرگ , مادربزرگ , برادر و من می‌شوند . همه ما در یک آپارتمان زندگی می‌کنیم که بخشی از یک جامعه زیبا را تشکیل می‌دهد.

ما یک خانواده صمیمی هستیم و این چیزی است که بیشتر دوست دارم . اعتبار حفظ خانواده و حفظ یک پیوند مستحکم بدون شک نزد پدربزرگ و مادربزرگ من است که ارزش‌های خوبی به ما داده‌اند که معنای و قدرت زندگی را با یکدیگر درک می‌کنیم.

مادر بزرگم در طول روز از زمانی که مادرم در حال کار و بازگشت به خانه است از ما مراقبت می کند، ما به این نکته پایبندیم که هر روز شام خود را با هم بخوریم، این اتفاق باعث می شود که صمیمیت میان ما از بین نرود و حس خوبی به ما منتقل شود. چون پدر و مادر در طول روز و زمان ناهار خانه نیستند، پس بهترین فرصت این است که شام در مورد روز و همین طور اتفاقاتی که برای ما رخ داده است صحبت کنیم.

نتیجه گیری:
ما اعضای خانواده خود را در هر شرایط یاری می کنیم و می دانیم که آن ها نیز چنین حسی نسبت به ما دارند، در وقت سختی و مشکلات آن ها پشت ما هستند و از ما به خوبی حمایت می کنند.

مطلب مشابه: انشا مادر | انشا درباره مادر فداکاری مادر خوبی های مادر انشای ساده و ادبی

مطالب مشابه را ببینید!