مجله تاپ‌ناز‌

انشا با موضوع خانواده | چند موضوع انشا در مورد خانه و خانواده برای دبستان و دبیرستان

انشا خانواده

انشا با موضوع خانه و خانواده را برای کودک و نوجوان در پایه دبستان و دبیرستان آماده کرده ایم.

انشا درباره خانه و خانواده

اگر تاکنون شبی سرد و برفی، بدون سرپناه در خیابانی خلوت که احتمال رفت و آمد افراد تبهکار و سگ های ولگرد وجود دارد، سر کرده باشید حتما قدر آن را بیشتر از دیگران خواهید دانست.
بله، منظورم خانه است.

خانه سر پناهی است برای زندگی کردن که انسان را از گرما، سرما، برف، باران، دزد، حیوانات، افراد تبهکار و خطرات حفظ می کند.

خانه ها با مصالح مختلفی ساخته می شوند. بعضی خانه ها گلی هستند، بعضی با سنگ ساخته می شوند، بعضی با چوب، برخی با چادر برخی با برف، بعضی هم با آهن و آجر.

خانه ها شکلهای مختلفی دارند. بعضی خانه ها ویلایی هستند و حیاط و فضای باز دارند و بعضی خانه ها آپارتمانی هستند و دارای طبقات و واحد های مختلف در یک ساختمان هستند.

اندازه ی خانه ها هم با هم فرق می کند، بعضی خیلی بزرگ ودارای اتاق های زیادی هستند که اگر یک طرفش بمب بترکانی طرف دیگر خبردار نمی شود.

داشتن خانه بزرگ خیلی لذت بخش است، می توان راحت مهمانی گرفت، بازی کرد و …

بعضی خانه ها هم خیلی کوچک هستند و زندگی در آنها هرچند به لذت بخشی خانه های بزرگ نیست، اما اگر محبت بین افراد خانواده باشد این خانه ها خیلی دلچسب هستند چون باعث می شوند بیشتر کنار هم و نزدیک به هم باشیم.

در خانه ها افراد مختلفی زندگی می کنند، در بیشتر خانه ها خانواده زندگی می کنند. هر خانواده مجموعه ای از پدر و مادر و فرزندان است. گاهی در یک خانه چند خانواده با هم زندگی می کنند و گاهی هم اصلا خانواده ای زندگی نمی کنند؛ مثل یتیم خانه، که بچه های بی سر پرست در آن زندگی می کنند. در بعضی از خانه ها هم اصلا کسی زندگی نمی کند مثل کعبه که خانه خداست ولی هیچ کس داخل آن زندگی نمی کند و چون جای مقدسی است خداوند آن را خانه اش نامیده مثل مسجد که آن نیز خانه خداست، چون خدا نیاز به خانه ندارد.

خلاصه اینکه خانه ها شکلها و اندازه های مختلفی دارند، بعضی زیبا بعضی زشت اند، بعضی ها باعث افتخار و بعضی باعث خجالت اند، بعضی مقاوم و بعضی سست هستند و زود خراب می شود؛ اما آنچه که از همه مهم تر است این است که خانه محل آرامش انسان باشد. گاهی ممکن است خانه ای بزرگ و جادار و زیبا و مقاوم باشد اما انسان در آن خانه دلتنگ باشد و بین افراد خانواده محبت وجود نداشته باشد و دعوا و دشمنی، آرامش را از بین ببرد ولی درمقابل خانه ای کوچک و خشتی پر باشد از مهربانی و آرامش و دوستی بین افراد خانواده.

پس اگر شما هم در خانه ای که محل آرامش است زندگی می کنید شکرگزار خدا باشید.

انشا با موضوع خانواده | چند موضوع انشا در مورد خانه و خانواده برای دبستان و دبیرستان


انشا در مورد دوست داشتن خانواده

مقدمه:

انشایی که امروز می خوانیم در مورد روز هایی است که با خانواده زندگی می کنیم و حس خوبی از این وضعیت داریم، می دانیم که هیچ چیز به اندازه صمیمیت در بین خانواده اهمیت ندارد و باید آن را به بهترین شکل ممکن حفظ کنیم.

تنه انشاء:

ما خانواده ای هستیم که هم دیگر را به شدت دوست داریم و به هم حس خوب منتقل می کنیم.

خانواده من شامل شش عضو است که شامل پدر , مادر , پدربزرگ , مادربزرگ , برادر و من می‌شوند . همه ما در یک آپارتمان زندگی می‌کنیم که بخشی از یک جامعه زیبا را تشکیل می‌دهد.

ما یک خانواده صمیمی هستیم و این چیزی است که بیشتر دوست دارم . اعتبار حفظ خانواده و حفظ یک پیوند مستحکم بدون شک نزد پدربزرگ و مادربزرگ من است که ارزش‌های خوبی به ما داده‌اند که معنای و قدرت زندگی را با یکدیگر درک می‌کنیم.

مادر بزرگم در طول روز از زمانی که مادرم در حال کار و بازگشت به خانه است از ما مراقبت می کند، ما به این نکته پایبندیم که هر روز شام خود را با هم بخوریم، این اتفاق باعث می شود که صمیمیت میان ما از بین نرود و حس خوبی به ما منتقل شود. چون پدر و مادر در طول روز و زمان ناهار خانه نیستند، پس بهترین فرصت این است که شام در مورد روز و همین طور اتفاقاتی که برای ما رخ داده است صحبت کنیم.

نتیجه گیری:

ما اعضای خانواده خود را در هر شرایط یاری می کنیم و می دانیم که آن ها نیز چنین حسی نسبت به ما دارند، در وقت سختی و مشکلات آن ها پشت ما هستند و از ما به خوبی حمایت می کنند.


انشا زندگی در کنار خانواده و فواید آن

ما در قبال خانواده خود وظایفی داریم که باید به آن ها عمل کنیم، در هر شرایطی باید در کنار خانواده بود، خانواده همه چیز ماست، می تواند ما را در هر شرایطی کمک کند و در واقع اگر خودتان هم درگیر مشکل و گرفتاری شدید نخست به فکر خانواده خواهید بود و دوست دارید همواره آن ها را ببینید، در این وضعیت خانواده نقش مهمی در زندگی هر انسانی خواهد داشت.

فراموش نکنید که خانواده اولین اجتماعی است که معاشرت را در آن می آموزیم و این بسیار مسئله مهمی است و نباید به هیچ عنوان فراموشش کنیم. خداوند بزرگ نعمت خانواده را در اختیار ما قرار داده است و این قطعا ارزش بسیار بالایی خواهد داشت.

افرادی که صاحب خانواده نیستند به خوبی این متن و انشا را درک می کنند، می دانند وقتی که درگیر مشکلات، تلخی های روزگار و همین طور لحظات پر از اندوه می شوند چه کسی آن ها را نجات می دهد و مجددا به شرایط خوب باز می گرداند.

انسان هایی می توانند موفق تر باشند که همواره حمایت خانواده را در زندگی داشته باشند، آن ها در هر شرایط می توانند به خانواده تکیه کنند و این خود عنصر مهمی برای کسب موفقیت های گسترده و روزافزون می باشد.

در ادامه دعوت می کنیم انشا امام رضا، انشا کلاس درس، انشا آدم فضایی و انشا درباره کفش را بخوانید.

مطالب مشابه را ببینید!