مجله تاپ‌ناز‌

انشا درباره شغل پرستاری + 6 انشا کوتاه و ادبی در مورد پرستاران

در این قسمت تاپ ناز 6 انشا در مورد پرستار و شغل پرستاری و همچنین قدردانی از زحمات پرستاران عزیز را گردآوری کرده ایم و امیدواریم این انشاها در مورد پرستار مورد توجه شما قرار بگیرند.

انشا در مورد پرستار فداکار برای همه دانش آموزان ادبی

مقدمه انشا در مورد شغل پرستاری
از رشته های زیر شاخه پزشکی پرستاری می باشد، کسانی که این رشته را انتخاب می کنند باید به تمام مسائل آن واقف باشند، آنها با گذراندن تحصیلات خود پرستارانی خواهند شد که به داشتن روحیه ای قوی همراه با فداکاری و ایثار زیاد احتیاج دارد. بودن در مکانی که دائم با بیماری و درد همراه است و روزانه کسانی را می بینند که با حال ناخوششان حوصله خود را نیز ندارند و این پرستاران هستند که با درک و ایثارشان به آنها حال و روحیه ای خوب هدیه می کنند.

بدنه انشا در مورد شغل پرستاری
و حال من با تصمیمی که گرفته ام می خواهم رشته پرستاری را انتخاب کنم و در آینده پرستاری باشم که همه بیماران از من خاطرات خوبی داشته باشند، من می دانم که راه سختی را در پیش خواهم داشت ، من باید علاوه بر دانش پزشکی، رازدار بیماران باشم از دانستن نوع بیماری آنها سوءاستفاده نکنم، در رسیدگی به آنها فرز و چالاک باشم، بهداشت فردی و عمومی را کاملا رعایت کنم ، فداکار باشم و از خودگذشتگی کنم، خوش اخلاق و خوش برخورد باشم و هرگز مسائل شخصی ام را با مسائل کاری ترکیب نکنم. به بیماران آرامش بدهم و دقت عمل داشته باشم. حواس پرتی در این شغل ممنوع است زیرا که با یک اشتباه کوچک امکان دارد مشکل بزرگی ایجاد شود و جان بیمار به خطر بیفتد.

این احتمال وجود دارد که همراهان بیمار از حضور در بیمارستان کلافه و خسته باشند پرستاران باید آنها را به آرامش و امید دعوت کنند. پرستاران باید همچون الگوی خود حضرت زینب(س) صبر و استقامت را سرلوحه شغلشان کنند و همواره از ایشان مدد جویند و از دست دادن بیماران با حال وخیم نباید در روحیه آنها تاثیر منفی بگذارد. خلاصه که پرستاران به همین دلیل در جامعه از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشند و در روز ولادت حضرت زینب(س) از آنها تقدیر می شود.

نتیجه گیری در مورد شغل پرستاری
با دانستن تمام مسئولیت هایی که پرستاران در شغلشان دارند از حالا با دیده ای دیگر به آنها و جایگاهشان نگاه می کنم و اگر روزی پرستاری را ببینم که خسته است به او حق می دهم و من با تمام اینها دوست دارم در آینده مانند پرستاران فداکار و خستگی ناپذیر باشم، می دانم که راه سخت و طاقت فرسایی در پیش دارم اما من تلاشم را خواهم کرد به امید خدا‌.

انشا با موضوع شغل پرستاری

شغل پرستاری یکی از مقدس ترین مشاغل در کل دنیا است و انتخاب موضوع انشا در مورد شغل پرستاری بسیار ستودنی است و می توان بهترین انشا با موشوع شغل پرستاری را نگاشت. امروز انشای ادبی در مورد روز پرستار نوشتم و با نام خداوند منان انشای زیبا در مورد شغل پرستاری را شروع می کنم. پنجم جمادی الاول، سالروز ولادت شیرزن صحرای کربلا، زینب کبراست. او که توانست با پیام رسانیِ شایسته، از بازماندگان حادثه جان سوز عاشورا نیز به نیکویی پرستاری کند و لقب «بزرگ پرستار همیشه تاریخ» را زیبنده خود کند. این روز مبارک، از سال ها پیش، روز پرستار نامیده شده است. او که با دستان نوازشگر و قلب مهربان خود، درد بیمار را تسکین می بخشد و به او نوید حیاتی دوباره می دهد. باید قدر او را دانست و به او و حرفه مقدسّش احترام گذاشت؛ همه مردم ما و همه کسانی که به سرنوشت بیماران و به سلامت کشور اهمیت می دهند، بایستی به قشر پرستار توجه و محبت و اهمیت نشان بدهند.

شغل پرستاری، از آغازین لحظات طلوع اسلام، به صورت حرفه ای مقدّس مطرح بوده است. تاریخ اسلام از پرستارانی چون ام سَلَمه، رَبیع، ام سَنان، لیلا غفاری و در رأس همه آنها، حضرت فاطمه علیهاالسلام و حضرت زینب علیهاالسلام نام می بَرَد. اینان با کمال اخلاص و حفظ حریم عفاف و نجابت، به بیمارداری و معالجه مجروحان می پرداختند. حضرت زینب سلام الله علیها ، آن وارث معدن عاطفه و شجاعت فاطمی، مقام پرستار را در دشت نینوا چنان اعتبار بخشید که امروز، روز پرستار، به زادروز آن بانوی بزرگ، شکوه و عظمت یافته است.

تاریخ انقلاب اسلامی نیز شاهد جان فشانی و از خود گذشتگی های پرستاران رشیدی است که وظیفه امداد رزمندگان غیور میهن اسلامی را به عهده داشتند. بعضی از این بزرگواران فعال در شغل پرستاری، شربت شیرین شهادت نوشیدند و برگ زرّینی در صفحه خدمات پرافتخار این قشر زحمتکش به جا نهادند. امید است که خداوند همیشه حافظ پرستاران باشد که شبانه روز در مراقبت از همنوعان خویش در بیمارستان ها و کلینیک ها کم نمی گذارند و شغل پرستاری برازنده این عزیزان است.

مطلب پیشنهادی: انشا درباره فصل تابستان + 6 انشا با موضوع فصل تابستان و تعطیلات

انشا درباره شغل پرستاری

انشا درباره پرستار

روز ملی پرستار در ایران مصادف با 5 جمادی الاول سالروز ولادت حضرت زینب س است و به همین مناسبت یک متن انشا در مورد روز پرستار و حضرت زینب سلام الله علیها را در ادامه تقدیم به شما خواهیم کرد:

امروز که قصد نوشتن کرده ام روز تولد حضرت زینب س می باشد. نام حضرت زینب را که می شنوم به یاد صبر و استقامت و شیردلی او می افتم که معلمانمان و پدر و مادرهایمان از کودکی در گوشمان خوانده اند.

پرستار، عجب واژه آشنایی است. کلمه ای که ناخودآگاه هر شنونده ای را به یاد آرامش پس از توفان، و به یاد شخصی می اندازد که در لحظات سختی، ناراحتی و ساعتی که به کمک نیاز داریم، یاری رسان ماست. انسان های بی ادعایی که به معنای واقعی کلمه، خالصانه کار می کنند و تمام تلاش خود را معطوف می سازند تا بیماران، دوران نقاهت خود را به آرامی سپری کنند.

این واژه، آدمی را به یاد مفاهیم دیگری هم می اندازد. یاد شب بیداری و یاد مردان و زنان سپیدپوشی که لحظه ای لبخند از سیمایشان دور نمی شود. و چه نامگذاری زیبایی بود اینکه روز میلاد حضرت زینب را روز پرستار نام نهادند. واقعا پرستاران از صبورترین و زحمتکش ترین قشرهای جامعه می باشند. شب هایی را که تا صبح بر بالین بیماران و نیازمندان به مراقبت، می گذارنند و توقعی هم ندارند که اجر آنچنانی برای این همه زحمت و از خودگذشتگی شان به آنها بدهند.

کاش توجه و تبریک و خسته نباشید گفتن هایمان، تنها مختص یک روز پرستار نباشد. کاش همیشه در یادمان بماند که کسانی هستند که زندگی شان را وقف دیگران کرده اند و حتی زندگی شخصی شان را هم گذاشته اند تا بقیه در آسایش بیارمند. امروز تنها بهانه ای بود برای نوشتن از این عزیزان ، باشد تا خاطرمان را مملو از یاد آنان کنیم و برای خسته نباشید گفتن، هر روز را فرصتی بدانیم.

انشا کوتاه برای تقدیر از پرستار در روز پرستار

امروز که قصد نوشتن کرده ام روز تولد حضرت زینب (س) می باشد. نام حضرت زینب را که می شنوم به یاد صبر و استقامت و شیردلی او می افتم که معلمانمان و پدر و مادرهایمان از کودکی در گوشمان خوانده اند.

و اما چه نامگذاری زیبایی بود اینکه روز میلاد حضرت زینب (س) را «روز پرستار» نام نهادند.

واقعا پرستاران از صبورترین و زحمتکش ترین قشرهای جامعه می باشند. شب هایی را که تا صبح بر بالین بیماران و نیازمندان به مراقبت، می گذارنند و توقعی هم ندارند که اجر آنچنانی برای این همه زحمت و از خودگذشتگی شان به آنها بدهند.

کاش توجه و تبریک و خسته نباشید گفتن هایمان، تنها مختص یک روز نباشد. کاش همیشه در یادمان بماند که کسانی هستند که زندگی شان را وقف دیگران کرده اند و حتی زندگی شخصی شان را هم گذاشته اند تا بقیه در آسایش بیارمند.

امروز تنها بهانه ای بود برای نوشتن از این عزیزان ، باشد تا خاطرمان را مملو از یاد آنان کنیم و برای خسته نباشید گفتن، هر روز را فرصتی بدانیم.

انشا تاثیرگذار و خواندنی در مورد پرستار

بعضی از فرشتگان خدا به شکل انسان روی زمین حضور دارند به نظر من پرستار ها یکی از آن ها هستند.

آن ها با لباس سپید شان در سخت ترین روز های هر کدام از ما که روز بیماری است و در آن شرایط ممکن است حتی نزدیک ترین افراد خانواده نیز نتوانند کنار مان باشند از ما مراقبت می کنند تا حال بهتری داشته باشیم.

این فرشتگان زمینی با این که شغل بسیار سختی دارند اما می دانند لبخند شان تا چه اندازه می تواند باعث آرامش بیمار شود به همین خاطر در هیچ شرایطی لبخند دوست داشتنی شان را فراموش نمی کنند و هر بار که بالای سر بیمار حاضر می شوند با خبر های امید بخش انگیزه ی بیمار برای مبارزه با بیماری را چند برابر می کنند.

ممکن است گاهی بیمار بی طاقت شده و آن ها را با کلام یا کاری آزار دهد اما بیش تر پرستاران برای این لحظات آمادگی دارند و سعی می کنند تا با کلام محبت آمیز ناراحتی بیمار را بر طرف کنند.

حقوقی که پرستاران می گیرند در مقابل ایثار و فداکاری آن ها بسیار نا چیز است و حتی گوشه ای از زحمات آن ها هم به وسیله ی این حقوق قابل جبران نیست، آن ها به دنبال پاداش بیش تری هستند که از طرف خداوند برای شان در نظر گرفته شده است.

شغل پرستاری یعنی عشق ورزیدن به تمامی انسان ها، آن ها عشق خود را بی دریغ نثار دیگران می کنند و در پایان کار با خستگی به خانه می روند.

با هر بیماری که روبرو می شوند یک انسان جدید به زندگی شان اضافه می شود انسانی که درد ها و غم هایش می تواند آن ها را بسیار تحت تاثیر قرار دهد پس آن ها باید از روحیه و توانایی ویژه ای بر خوردار باشند تا نه تنها خود شان با ناراحتی بیمار ناراحت و غمگین نشوند بلکه به بیمار کمک کنند تا او کمی از درد ها و مشکلات خود را به دست فراموشی سپرده و روحیه ای قوی داشته باشد.

یادمان باشد که از پرستار ها به خاطر تمام زحماتی که می کشند سپاسگزاری کنیم و اگر کسی را در خانواده داریم که شغل پرستاری را انتخاب کرده به او یاد آور شویم که چقدر کارش ارزشمند و گران بهاست.

بخوانید: انشا در مورد مادر | انشا درباره مادر فداکاری مادر خوبی های مادر انشای ساده و ادبی

انشا در مورد پرستار و شغل پرستاری

مقدمه
پرستاری شغلی است که هر کسی قادر به انجام آن نیست. شغلی که روحیه ای قوی همراه با فداکاری و ایثار زیاد می طلبد. شاید برای همه خوشایند نباشد که هر روز در محیطی که پر از درد و بیماری و تلخی است اوقات بگذرانند و حتی گاهی تندی های بیماران و اطرافیانشان را تحمل کنند.

بدنه
روزی که خواهرم می خواست رشته پرستاری را انتخاب کند همه ما می دانستیم که روزهای سختی را پیش رو خواهد داشت. اما او برای این کار ساخته شده بود. برای مهربانی و کمک به دیگران. یک لبخند زیبای او کافی بود تا حال همه را خوب کند و قوت قلبی باشد برای افراد رنجور و بیمار. حالا او چند سال است که در بیمارستانی شب و روز کار می کند و از بیماران زیادی پرستاری کرده است. بارها از او تقدیر شده و به عنوان پرستار شایسته شناخته شده است.

روزهایی که ویروس کرونا در ایران شایع شد و سیل بیماران کرونایی به بیمارستان ها جاری شد، همه ما ترس برمان داشت. می ترسیدیم فرشته نازنینی مثل او را از دست بدهیم. حتی برخی همکارانش که تصمیم به استعفا گرفته بودند به او نیز این پیشنهاد را دادند. اما او اصرار داشت که ارزش کارش در چنین روزهایی صدبرابر می شود و حالا که به او نیاز است می ماند و کمک می کند و خودش را به خدا می سپارد.

یکی از تلخ ترین لحظات عمرم زمانی بود که گریه خواهرم را دیدم، زمانی که تعدادی از همکارانش را از دست داده بود، شاهد از دست رفتن تعدادی از بیماران بود و جسم و روحش حسابی خسته شده بود. اما این پرستار فداکار فردا صبح دوباره با لبخند و انرژی به کارش برگشت.

ما در این مدت او را فقط از دور دیده ایم، زیرا خودش را در طبقه زیرزمین خانه که مستقل است، قرنطینه کرده تا ما در معرض خطر ویروس نباشیم.

پرستاری به راستی شغلی عاشقانه است و ارج و قرب زیادی دارد. امیدوارم کسی که تحمل و بردباری و مهربانی چندانی در خود سراغ ندارد سراغ این شغل نرود. وقتی رفتار ناخوشایند و بی مسئولیتی برخی پرستاران را می بینم دلم می گیرد. البته که آن ها هم حق دارند خسته و بی حوصله شوند. اما مسئولیتی که بر دوش آن هاست فراتر از بسیاری افراد دیگر است.

در مقابل ما هم مسئولیت بسیار زیادی در برابر آن ها داریم. مثلا بیماران و همراهانشان باید رعایت حال خستگی و مشکلات آن ها را بکنند و با آن ها با احترام و مهربانی برخورد کنند و قدردانی از آن ها را فراموش نکنند. همینطور در این روزهای کرونایی باید بیشتر رعایت کنیم و از بی احتیاطی و بی توجهی به گسترش این ویروس دست برداریم تا پرستاران و کادر درمان بیش از پیش دچار خستگی نشوند. کاش هر کداممان به نوبه خود باری از دوش هم برداریم تا این روزهای سخت تمام شود.

انشا در مورد پرستار یا به طور کلی انشا درباره فداکاری پرستاران این فرشتگان زمینی تنها قطره‌ای از دریای معرفت آن‌ها نسبت به بیمار را نشان خواهد داد. دانش آموزان گرامی مقاطع مختلف تحصیلی انشا درباره پرستار، ایده‌ای برای تفکر و تقویت نگارش خودتان است. لطفا کپی برداری کامل نفرمایید.

مطالب مشابه را ببینید!