مجله تاپ‌ناز‌

انشا در مورد صدای زنبور؛ 3 انشا درباره صدای وز وز و بال های زنبور

در این بخش تاپ ناز 3 انشا در مورد صدای زنبور عسل و وز وز بال هایش را برای پایه دبستان ارائه کرده ایم.

انشا در مورد صدای زنبور؛ 3 انشا درباره صدای وز وز و بال های زنبور

انشا درباره صدای زنبور عسل

حتما همه می دانیم هر موجودی صدای مخصوص خودش را دارد. صدا یک نشانه است. اما بعضی موجودات هم هستند با این که تولید صدا می کنند، خودشان صدا را نمی شنوند. من این را نمی دانستم.

پارسال که بعد از کلی خواهش و التماس من، پدرم مرا به مزرعه ی یکی از دوستانش برد، برای اولین بار صدای زنبورها را شنیدم. دیدن آن همه زنبور که وز وز کنان داخل کندوها در جنب و جوش بودند یکی از اتفاقات عجیب زندگی ام بود.

دوست پدرم می گفت زنبورها موجوداتی اجتماعی هستند اما با این حال می توانند گاهی واکنش های غیر اجتماعی هم داشته باشند و به قولی وحشی بشوند. او به من گفت زنبورها ناشنوا هستند و فقط از طریق شاخک ها و پاها با هم ارتباط بر قرار می کنند.

شنیدن صدای بال زدن زنبورها برای آن ها که زنبورها را دوست دارند، تجربه ی خوب و فراموش نشدنی است. فقط در صورتی می توانی این صدا را بشنوی که در میان لشگری از آن ها باشی. کنار کندوهای عسل، دنیای دیگری وجود دارد. دنیایی که به تجربه کردنش می ارزد.

دوست پدرم که تحصیل کرده ی رشته کشاورزی است می گفت: این همه صدا که می شنوی به دلیل آن است که زنبورها در ثانیه دویست بار بال می زنند. شنیدن این موضوع شگفتی من را بیشتر کرد. آن جا بود که فهمیدم چرا وقتی زنبوری را به تنهایی می بینم صدای بال زدن اش را نمی شنوم.

شگفت آور تر این که او با تجربه ای که طی سال ها به دست آورده بود و منبع علمی هم داشت، از تغییر صدای بال زدن ها می فهمید آن ها در وضعیت نرمال هستند یا نه. او می گفت: وقتی زنبورها عصبانی می شنوند صدای بال زدن های شان هم تغییر می کند. در این موقع است که باید با نهایت احتیاط به آن ها نزدیک شد.

عصر آن روز که به خانه بر می گشتیم من دیگر می دانستم این موجود عجیب و مفید ده ها میلیون سال است که همچنان به زندگی پر ارزش اش ادامه می دهد . عصاره ی جادویی که او به نام عسل به مردم زمین می دهد یکی از پر خاصیت ترین خوردنی های جهان خلقت است.

مطلب مشابه: انشا در مورد فرهنگ آپارتمان نشینی؛ 3 انشا درباره زندگی در آپارتمان

انشا درباره زنبور و وز وز بال هایش

” وز …. وز… ” این صدای زنبوری است که دور سرم می چرخد و دست بردار هم نیست. امروز همراه خانواده به این باغ زیبا آمدیم تا ناهار را این جا بخوریم.

قدم زنان به تماشای گل های زیبایی آمدم که با شروع بهار در همه جای باغ خود نمایی می کنند اما این زنبور سمج دست از سرم بر نمی دارد، هر جا که می روم با من می آید و تلاش من برای دور کردنش بیهوده است.

بیش تر ترسم این است که تقلای من برای دور کردن زنبور باعث شود تا او عصبانی شده و نیشم بزند.

صدای زنبور یاد آور خاطره ی دو سال پیش است که چند زنبور به من حمله کردند و دست و صورتم را نیش زدند، بعد از آن اتفاق تا چند روز از درد به خود می پیچیدم، صورتم نیز به خاطر نیش یکی از زنبور ها کاملا باد کرده بود و نمی توانستم در هیچ جمعی حاضر شوم.

تقریبا یک هفته طول کشید تا اثرات نیش زنبور از دست و صورتم ناپدید شود.

اما با همه ی ترسی که از زنبور ها دارم نمی توانم از آن ها متنفر باشم زیرا زنبور ها بی نهایت برای طبیعت و انسان مفید هستند.

صدای آن ها زندگی بخش است و عسلی که تولید می کنند کامل ترین غذا برای انسان و سایر موجودات می باشد.

در بهار هر جا که گل و سبزه ای روییده باشد محل مناسبی برای زنبور ها می باشد تا غذای مورد نیاز شان را تامین کنند و از این طریق به تولید عسل بپردازند.

به همین علت است که با نزدیک شدن به هر گلی می توان صدای وز وز آن ها را شنید که مشغول خوردن شهد گل ها هستند، و همین شهد گل های مختلف تبدیل به عسلی بی نظیری می شود که با استفاده از آن بسیاری از بیماری ها را می توان درمان کرد.

وز وز زنبوری که دست بردار نبود و همه جا دنبالم می کرد دیگر به گوشم نمی رسد، به نظر می رسد سرگرمی بهتری پیدا کرده است، خوشحال از این که خاطره ی نیش زنبور ها تکرار نشده، کنار بقیه افراد خانواده بر می گردم تا همه کنار هم ناهار بخوریم.

مطلب مشابه: انشا بهترین خاطره من چیست؟ 2 انشا زیبا درباره خاطره های من

انشا درباره صدای زنبور به روش جانشین سازی

مقدمه

می‌گویند ما صدای وزوز می‌دهیم و خیلی ها از شنیدن صدای ما می‌ترسند و فرار می‌کنند! من که چیزی نمی‌شنوم، اما حتما صدای زیبایی است. ما زنبورها در هر ثانیه دویست بار بال می‌زنیم و این حتما صدای فوق العاده ای ایجاد می‌کند.

بدنه

بعضی وقت ها غصه می‌خورم از اینکه ما زنبورها ناشنوا هستیم و برای ارتباط برقرار کردن فقط از شاخک ها و پای‌مان استفاده می‌کنیم. چقدر قشنگ می‌شد اگر من صدای دوستانم را می‌شنیدم. چه می‌شود کرد؟ به هر حال زندگی ما خیلی زیباست. همیشه همدم گل ها و گیاهانیم و دسته جمعی با زنبورهای دیگر زندگی می‌کنیم و عسل می‌سازیم. اگر انسان ها اذیت‌مان نکنند و از کشته شدن نترسیم هیچوقت نیش نمی‌زنیم. راستی چرا از صدای ما می‌ترسید؟

نتیجه

صدای وزوز ما می‌تواند یک موسیقی زیبا در طبیعت باشد؛ فقط کافی است چشم هایتان را ببندید و خوب گوش کنید.

مطلب مشابه: انشا باران + 11 انشای زیبا در مورد باران و توصیف روزهای بارانی و بارش

مطالب مشابه را ببینید!