مجله تاپ‌ناز‌

انشا محل زندگی؛ 3 انشا درباره محل زندگی و شهر ما برای پایه های مختلف

در این بخش 3 انشا در باره محل زندگی و شهر من را برای پایه های مختلف تحصیلی ارائه کرده ایم که به صورت کامل همراه با مقدمه، بدنه و نیجه گیری نوشته شده اند.

انشا محل زندگی؛ 3 انشا درباره محل زندگی و شهر ما برای پایه های مختلف

انشا در مورد جایی که من زندگی می کنم

مقدمه: محل زندگی من بهترین و زیباترین است چون من با عشق و علاقه در آن زندگی می کنم و از همه چیزش لذت می برم. محل تولد هرکس برای خودش جذابترین و عالی ترین است چون در آنجا پا به زمین گذاشته و برایش ارزشمند است. وطن یا زادگاه هرکسی می تواند مقدس ترین برایش باشد.

بدنه: هرکس دارای تاریخ تولد و مکان تولدی است که در شناسنامه اش ثبت می شود و این مکان برایش بهترین مکان روی زمین است. ما در ایران متولد می شویم و برای حفظ وطن تا پای جان هستیم که همانا وطن پرستی از ایمان است و باید مانند پوست و گوشت و خون از وطن مراقبت کرد.

محل زندگی من همان جایی است که من در سنین کودکی همراه مادر در کوچه باغ های خاکی و گندم زارها می دویدم و باد موهای طلایی مرا پریشان می کرد. محل زندگی من خاستگاهش بهار است و شادی و سلامتی، هر صبح با صدای گنجشک و پرندگان از خواب بیدار می شوم و حالم خوب می شود. من با دیدن آسمان صاف و بی دود محل زندگی خودم دانستم که خبری از دود و سر و صدا و فریاد ماشین های فرسوده و قدیمی نیست و همه درختان در خوبی و خوشی سرسبزند.

من از دیار دریا و مهرم و وطنم پر از خوبی و سلامتی است و اینجا کسی با کسی قهر نیست و همه از حال هم خبر دارند. محل زندگی من باصفاترین است و غروب بساط چای به راه است و همه دور هم در محفلی دوستانه جمع می شوند. محل زندگی من ایران است و پر از مهر و عشق و جاودانگی، محل زندگی من سرای امید است و پر از نغمه باران. محل زندگی من با افتخار ترین جای جهان است و در آن همه مردم به عشق و فداکاری معروفند و همه جایش سرای مردان بزرگ است.

نتیجه گیری: وطن پرستی از ایمان است و بر انسان ها فرض است که از وطن خویش به خوبی و نیکی یاد کند. هر کس بهترین و زیباترین خاطراتش متعلق به وطن است. بهتر است که بهترین نوشته ها و دارایی های ادبی خویش را برای وطن بنویسیم و نگاه داریم.

مطلب مشابه: انشا درباره نعمت های خدا؛ 3 انشا زیبا برای پایه دبستان

انشا در مورد محل زندگی ما

محل زندگی ما جایست با آب و هوایی بسیار دلنشین چه روز هایی گرم و افتابی آن و چه روز های سرد و برفی آن چه روزهایی که بر روی درختان شگوفه های رنگارنگ نشسته اند چه روز هایی که برگ های زیبا و سبز و خوشرنگ .. چه روزهایی که هیچ لباسی بر تن درختان نیست و چه روز هایی که برف بر روی درختان نشسته را دوست دارم

من جای جای محل زندگی خود را کوچه, خیابان ,دوستان و هم محلیانم همه جای محل زندگی خورد را دوست دارم و به آن افتخار میکنم غذا های محلی بسیارند و لباس های محلی زیبا و مردانی شاد داریم

محل زندگی من یعنی جایی که در آن احساس امنیت و شادی می کنم.

مطلب مشابه: انشا خوشبختی با 3 انشا زیبا در مورد رسیدن به خوشبختی و وصف آن

انشا کوتاه درباره محل و شهر زندگی ما

ما دریک گوشه ی این سرزمین خاکی چشم به جهان گشودیم . جهانی که هر منطقه آن محل زندگی یکی از افراد این جامعه است .

هر نقطه اش برای هر یک از ما دارای ارزش و احترام خاصی است . هر نقطه اش محل زندگی یکی از ماست که ما در آن بزرگ شدیم . رشد کردیم و بعد از گذراندن همه خوبی ها و بدیهایش می میریم .

محل زندگی ما جایی با صفا,صمیمیت و مردمانی خونگرم و مهمان نواز دارد .خانه هایی نزدیک به هم درخانی بلند مسجد هایی که در آن صدای زیبای اذان به گوش می رسد …

خانواده ای مهربان و هم دل که در همه ی لحظات زندگی همراه و هم یار ما هستند محل زندگی ما جایی است که به آن افتخار میکنیم و هر بار با به زبان آوردن نام آن احساس غرور و سر بلندی میکنیم . من به محل زندگی خود افتخار میکنم و خوشحالم که در این جا زندگی میکنم.
در آخر از شما تشکر میکنم که به انشاء من گوش دادین

مطلب مشابه: انشا خانواده و برگزیده بهترین انشا با موضوع خانواده و خانه

مطالب مشابه را ببینید!