مجله تاپ‌ناز‌

انواع پلو برای شام عروسی و پذیرایی مجالس

انواع پلو برای شام عروسی و پذیرایی مجالس

انواع پلو شام عروسی و مجالس

پلو یکی از اصلی‌ترین و محبوب ترین غذاها در فرهنگ و تاریخ غذای ایرانی است. پلو را همراه با انواع گوشت، مرغ، ماهی، سبزیجات، لوبیا، عدس و غیره سرو می کنند. برای طعم دهی به آن از موادی مانند زعفران، دارچین، هل، زرشک و برخی از ادویه‌های دیگر استفاده می‌شود. پلو یک غذای لذیذ و با عطر و طعم منحصر به فرد است که در جشن‌ها، مراسمات و جمع‌های خانوادگی و دوستانه بسیار پرطرفدار است.

پلو یکی از مهم‌ترین غذاهایی است که در تمام مراسم‌های ایرانی مانند شام و غذای عروسی ، جشن تولد و … سرو می‌شود. درست کردن پلو نیز یک هنر است. روش طبخ پلو بسته به نوع پلو متفاوت است، اما در کل هدف نهایی آن داشتن یک پلوی عالی با کیفیت و طعم فوق‌العاده است. پلو های قابل ارائه در مراسم عروسی شامل انواع و اقسام مختلفی است که در زیر به آن ها می پردازیم:

  • پلو مکزیکی: یک غذای سنتی مکزیکی است. پلویی شامل سبزیجات معطر مثل پیاز ، سیب زمینی، فلفل دلمه و قارچ است که با مرغ و نخود فرنگی و ذرت تفت داده میشود. یک مقدار تند است و در طی تهیه از ادویه‌هایی مانند پودر چیلی، پودر سیر، پودر فلفل قرمز و کمی کمون استفاده می‌شود.
  • پلو چینی: همان پلو مکزیکی است با این تفاوت که آویشن و قارچ فراوان به آن اضافه می شود.
  • پلو یونانی: یک غذای سنتی یونانی است، برنج همراه با میگو یا مرغ. همان پلو مکزیکی است ولی حجم سبزیجات در آن بیشتر است و تند نیست. اغلب با میگو سرو می شود.
  • سبزی پلو: یک غذای سنتی ایرانی است که با برنج و سبزیجات تازه و سیر تهیه می‌شود.
  • پلو سبزیجات هندی: یکی از غذاهای محبوب هندی است که برنج همراه با فلفل زیاد و سبزیجات مختلف سرو می شود.
  • پلو نسترن : یکی از پلو های خوشمزه و محبوب ایرانی است که در برخی از مناطق ایران به عنوان یکی از غذاهای اصلی در مراسم عروسی و مجالس سنتی سرو می‌شود. این پلو با استفاده از برنج، گوشت گوسفندی، رشته پلو، پیاز و ادویه‌های مخصوص تهیه می‌شود و طعم خوبی به آن می‌بخشد.

تهیه غذای شریفی با بیش از ۱۵ سال سابقه درخشان در پذیرایی عروسی با داشتن بیش از ۱۰۰ مدل تنوع غذایی آماده ی پذیرایی و خدمات آشپزی مجالس شما در مراسمات عروسی، تولد، جشن های خانوادگی و … می باشد.

مطالب مشابه را ببینید!